4 תשובות
לצאת הרבה עם חברים ללמוד להגיד כן לדברים כי המילה לא היא שלילת ולהיות אפטימי כי אופטימיות זה דרך חיים ^_^
Nlp
אמיתות על ביטחון עצמי:


1) את לא יכולה להיות מוגדרת על ידי דברים חיצוניים, רק על ידי הדרך שבה את מתייחסת לאחרים ועל ידי האופי שלך. כישלון או הצלחה; קריירה או תחביב; מוניטין או דעות; משקל או מראה; אף אחד מהדברים האלה לא צריך לבסס את הזהות שלך כי הם חולפים, זמניים ונמצאים מחוץ ממך.


2) לקבל רק את מה שאת יכולה לשלוט עליו, בגלל שאם לא, את תישאי באחריות כאשר הכישלון הבלתי נמנע יבוא על ידי ניסיון לשליטה על דברים שמחוץ לתחומך וזה יהרוס את הביטחון שלך. לאף אחד אין שליטה מלאה על כל פרט או תוצאה בחיים אז פשוט קחי נשימה עמוקה ותקבלי את זה. את תהיי הרבה פחות מתוחה ויהיה לך יותר כוח לרדוף אחר מטרות ולהתמודד עם מצבים, אם תתמקדי במה שכן יכול להיות תחת השליטה שלך.


3) הנסיבות שלך כרגע לא מכתיבות את העתיד שלך. עשי מה שאת יכולה, איפה שאת עם מה שיש לך עכשיו, כי זה הדרך היחידה להתקדם בחיים. את יוצרת את העתיד שלך ועל ידי כך הביטחון שלך יימריא.


3) הכנה מראש משקיטה את הדאגות שלך. אם את מתכוננת מראש את תמיד תהיי בטוחה יותר ורגועה יותר מאשר שאת לא התכוננת. כך את מצמצמת את חוסר הוודאות שגורם לחוסר ביטחון.


4) שלטי על שפת הגוף שלך. אל תורידי את הראש, אל תשבי בצד, אל תשפילי מבט, אל תגמגמי ואל תהיי כפופה- תהיי עם הראש למעלה, מבט אסרטיבי לתוך העיניים של אנשים, תדברי בקול רם ואיטי, תשתתפי בדיונים, תביעי את עצמך, ותהי זקופה. הוכח מדעית שזה מעלה את הביטחון!


5) את ראויה לכל דבר שאת רוצה. כולנו נולדים שווים ומתים שווים. לא משנה מה עשית בעבר שגורם לך להרגיש פחות ראויה, את יכולה לתקן, להתנצל ולמצוא את הערך שלך מחדש. אם את מתנהגת כאילו את לא ראויה לאהבה, להצלחה ולאושר, הדברים האלה יברחו ממך ויהפכו לנבואה שמגשימה את עצמה. לעולם אל תרחמי על עצמך.


6) ספק עצמי בכמות בריאה זה בסדר. את לא אמורה להיות בטוחה בעצמך/שמחה 24/7 או להתעלם מהחסרונות ולחשוב שהכל מושלם. אם יש לך ספק קטן זה אומר שאכפת לך, ואם תפתרי את מה שגורם לך לספק כמה שיותר מהר, תוכלי להתקדם הלאה מבלי שחוסר הביטחון יגדל ויגדל עד שהוא יגביל אותך מלחיות. אם זה משהו שאין לך איך לפתור אותו, ראי סעיף 2. הכל בסדר, לאף אחד אין חיים בלי צרות.


6) תביני איך אנשים חושבים עליך. אנחנו מומחים של עצמנו, יודעים כל פגם וכל דבר בגוף שלנו כמו מומחה לרכבים שמכיר כל פרט קטן על מכוניות שאנחנו לא. העניין הוא שאנשים לא מתעניינים בך עד כדי כך, משום שהם עסוקים במה שאת חושבת עליהם. זו הסיבה שאת צריך להיות שמחה עם המראה שלך ולהתעלם מהפגמים, רוב הסיכויים שאת חושבת עליהם יותר מדי בעוד אחרים לא שמים לב לחצקון או שיער שמנוני. יש להם בעיות משלהם. ואם מישהו מנסה להעליב או להפיץ שמועות, את יכול להיות מאושרת שיש לך יותר ביטחון מהם ושאת יותר טובה מהם, כי הם רק עושים את זה כדי להרגיש טוב יותר עם עצמם- שזה למעשה פתטי. אנשים בטוחים בעצמם ומאושרים אינם פוגעים באנשים אחרים בעיקר משום שא) הם באמת מרגישים בנוח עם עצמם בלי כל הרעש הרעיל והרכלני, וב) הם לא מבזבזים אנרגיה על אנשים שהם לא מסכימים איתם או אוהבים להיות בסביבה שלהם. את לא הדעה של מישהו שלא מכיר אותך.


7) קנאה זה דבר מיותר! לכל אחד יש את מה שמיועד לו, מה ששלך שלך ומה שלא שלך תשחררי מזה (הכוונה להישגים, אנשים, חפצים ודברים שאפשר לקנא בהם). לכל אחד יש את המסלול שלו ואת הדברים שהוא אמור לקבל- זה לא על חשבונך וזה לא לסיבה לקנא. לדוגמא, זה שלמישהי יש גוף יפה לא אומר שלך אין או שלך לא יכול להיות! וזה שמישהו זכה בתחרות שאת גם התמודדת בה, לא אומר שאת לא מוכשרת גם. תמיד יש מקום בפסגה. תפרגני לאחרים ותראי איך הקנאה מתפוגגת! לכל אחד מתוכננים דברים למעלה, הצלחות וכשלונות שמתאימים בייחודיות לחיים של כל אחד לפי הנסיבות שלו ומה שנקבע לו. גם את תנצחי ותשיגי ותצליחי. את לא צריכה להשוות את עצמך בחיים לאחרים, את צריכה להשוות את עצמך למי שהיית אתמול.

בהצלחה!
line:445