8 תשובות
תחשוב שיש לך ביטחון מלא בחיים על תחשוב על דברים רעים
תחייך לעולם, תדבר, תחשוב שאתה בדיוק כמו כולם.
בהצלחה, טלייה
תהליך שלא קל אבל אפשרי.
הדבר הראשון שצריך בשביל ביטחון עצמי זה לשנות את התפיסה בראש, בדר"כ מי שרוצה לשפר את הביטחון זה מישהו שחושב בצורה פסימית(שלילית) ועקב כך נוצר סוג של מעגל שחוזר על עצמו : שפת הגוף משדרת שליליות ואחד שלא כדאי להיות לידו או שהוא "משעמם" "מוזר", ואז אנחנו רואים שככה מתנהגים אלינו אז הביטחון שלנו יורד עוד יותר ואז ככה המעגל ממשיך.
לחייך יותר כאשר מדברים עם מישהו לדבר בטון שמח וקצת לחייך ולאט לאט המוח קולט זאת ומשנה את שפת הגוף, אפילו להגיד כל שעה "אני שווה מיליון דולר", נשמע אולי מצחיק אבל עוזר לאט לאט המוח יבין שאנחנו כבר שונים וכל הסביבה גם תשתנה בהתאם.
הדבר הכי חשוב להבין שזה הכל בראש שלנו ואנחנו השולטים בו, לסיום משפט שתמיד ברגע של חוסר ביטחון עוזר לי "המחשבות שלנו הם שמעצבות את היקום שלנו"
מה הציעו לך? "תחשוב", "תחייך", "לשנות את התפיסה בראש" - ממתי יכול אדם לפי החלטה לעשות את הדברים האלה? חיוך מופיע כשמרגישים טוב, ולא כשמחליטים לחייך, כי אז זה חיוך מזויף - מה, תנסה לרמות את עצמך?! ברור לך שכל זה לא עובד.
אז הנה הצעה מעשית שאיננה דורשת ממך לשכנע או לרמות את עצמך - לחוות אושר. אם מכניסים לחדר הכי חשוך נר קטנטן, הוא משנה לגמרי את מצב החושך, הוא מביא אור.
איך חווים אושר? יש היום שיטה בעלת בסיס מדעי מוצק מאוד. תקרא בבקשה את מה שכתבה טְרִישְיָה ספאריו, סטודנטית באוניברסיטת ג'ורג'-מֵיְיסן' וירג'יניה, ארה"ב:
"בתיכון הייתי משותקת מרוב חרדה. המצב היה גרוע עד כדי כך שלא רציתי לצאת מהבית. המדיטציה הטרנסנדנטלית עזרה לי להיות חופשית מסְטְרֵאס ומחרדה יותר ויותר. אני הרבה יותר פתוחה, מעריכה יותר ומעניקה יותר. יחסיי עם הזולת נעשו עשירים יותר, כי יחסיי עם עצמי הרבה יותר עמוקים וטובים. הביטחון העצמי שלי גבר, והיכולת שלי להתמקד השתפרה. כעת העתיד נראה לי הרבה יותר בהיר."
כדי לראות קצת מהי הטכניקה הזאת, גילשי לאתר http://www.tm1.org.il/. זאת טכניקה מחשבתית פשוטה לחוות אושר, שקט נפשי ועוצמה. הטכניקה פשוטה מאוד ואיננה מצריכה מאמץ וגם אינך צריכה להאמין בה או בכלל במשהו - פשוט לתרגל 20 דקות פעמיים ביום. ילדים מתרגלים אותה מגיל 4 והיא עושה סדר ושקט במוח. יש כיום מעל 600 מחקרים מדעיים עליה, והמדע איננו מכיר דרך יעילה יותר לשיפור המצב הנפשי.
בהנאה
שמעון
שמעון
יש 2 ספרים שמתאים לכך:
"אני 10" ו"איך להיות החבר הכי טוב של עצמך.
מקווה שעזרתי
השורש של חוסר ביטחון מתחיל בהורים חסרי סבלנות לילדיהם ושאינם איפשרו להם להביע את עצמם כראוי ההורים הללו בדרך כלל גם ביקורתיים מאוד שלושת המרכיבים הללו: חוסר סבלנות חוסר יכולת להביע את עצמך וביקורת עצמית ועל הסביבה הם הגורמים לאיבוד הביטחון לכן עלינו לבדוק את היחסים עם הורינו ולשנות את התפיסות המקולקלות שהנחילו לנו. הכל מתחיל בחינוך שהנחילו לנו הורים פחדנים מגדלים ילדים פחדנים
אן.ליזה
יש דבר אחד שהוא חשוב יותר מבטחון עצמי - הוא נקרא ביטחון (ב) עצמי.

מזמינה וממליצה לקרוא את המאמר "ביטחון עצמי - מה זה בכלל? "המצורף בקישור.

דליה קרון
מאמנת אישית
מדריך עם טיפים בנושא הזה בדיוק... אולי יעזור. בהצלחה!
אני