21 תשובות
שאלה טוב.. בתור אחת שיש לה ניסיון של למעלה מ-3 שנים בתחום אני יכולה לומר שאחד הדברים הכי חשובים כשמדברים על אודישנים הוא ביטחון עצמי. כמובן המטרה היא שהביטחון העצמי יהיה במידה הנכונה – לא יותר מדי ביטחון עצמי, אבל גם לא קצת מידיי.. תתכונן היטב לאודישנים. לתרגל את המילים, כפי שתבצע מול המלהקים באודישנים. כדי לקבל פידבק, בקש מאדם קרוב, או אפילו אדם אובייקטיבי, לחוות חוות דעת על הביצוע. חשוב להתאמן מבעוד מועד ולא להיזכר ביום שלפני! אם אתה מגיע ללא ניסיון, מומלץ אפילו לקרוא ספרים בנושא אודישנים כדי להכיר את התחום.
רויטל
אולי תמיד ניסית לעשות קטעים ארוכים? תתכנן את הקטע שתבצע לדקה אחת לכל היותר. בדרך כלל, אודישנים נמשכים פרק זמן קצר, ואתה צריך לדאוג לא לעבור אותו. מה עדיף, שהבוחנים יעצרו אותך או שאתה תעצור אחרי פרק זמן סביר? ברור שהאפשרות השנייה טובה יותר. בדרך כלל, הבוחנים יודעים כבר אחרי השניות הראשונות אם המועמד יעבור את האודישן או לא.
אבי רחמני
הכי חשוב שתכנס לחדר עם ביטחון. אם יש לך אפשרות ללחוץ ידיים, עשה זאת. אל תוריד מבט ותסתכל בעיני הבוחנים, אם הם מתדרכים אותך לפני ביצוע האודישן. תציג את עצמך ואת הקטע שאתה עומד לבצע. מיד לאחר מכן, הביט למטה, קח נשימה ותתרכז בקטע שאתה עומד לבצע. אז, באודישן תכנס לדמות בכל הכוח.
טעית? לא נורא. לפעמים, קורה שמתבלבלים במילים תוך כדי ביצוע אודישנים. זה קורה גם לשחקנים הגדולים ביותר, גם בהצגות ובשידורי טלוויזיה. כמובן ריבוי טעויות זה בעייתי, תמשיך באופן טבעי בטקסט שלכם. כשתשדר ביטחון ולא תעשה עניין גדול מהטעות הקטנה, הסיכוי שלך לעבור אודישנים יהיו גבוה יותר.
ענת לביא
לדעתי מאודישן לאודישן תרגיש יותר טוב עם עצמך וגם ברמה של בטחון
תתאמן מול המראה על מה שאתה הולך להגיד לבוחנים
תעשה הרבה נשימות לפני זה כדי להרגע (אפילו יוגה)
תבוא אחרי שכבר הכנת שעורי-בית ושאתה זורם עם מה ששואלים/מבקשים ממך לעשות
בהצלחה
הכי חשוב שתהיה מודע לעבודה שהלחץ מגיע לפני שהאודישן מתחיל. ברגע שהוא יתחיל אז אתה כבר תשחק על הבמה, שזה משהו שאתה אוהב ורמת החרדה תרד מדקה לדקה.
רותם הורביץ
תעשיית הפרסום והטלויזיה היא קשה. חשוב שתיהיה מודע לכך, לא פשוט להתקבל ויש הרבה מתחרים ואנשים מוכשרים.. צריך להיות משהו באמת מיוחד כדי להצליח.. אבל הכל עניין של רצון והתמדה
החוכמה בלהעלות את הביטחון זה להרגיש טוב עם עצמך.. אז תתלבש יפה עם חולצה מכופתרת שים ג'ל בשיער וגינס יפה.. אתה תרגיש את הביטחון מגיע אליך אתה תראה
טל
במקרה הכי גרוע תיקח רגיעון, זה מרגיע את הגוף. תישן טוב יום לפני, וגם יש כל מיני תרגילים שאפשר לעשות, נשימה וכאלה.
דבורה עדן
באמת כדי להיות שחקן בתעשייה פרסום וטלוויזיה צריך הרבה אומן וכוח רצון.. יש מיליוני אנשים בעולם עם חלום דומה להיות שחקן או דוגמן אבל האם כולם מצליחים? לא זה רק אחוז קטן.. כמו שכולם רוצים להיות מפורסמים אך האם הם מפורסמים? לא ממש.. לכן החשיבות זה לבלוט, להיות מיוחד וככה להצליח.. בכל אופן שיהיה בהצלחה
איך מעלים ביטחון עצמי באודישן? הולכים לאודישן שאתה חושב שתוכל להתקבל ולהצליח בסדרה.. למשל אם זה אודישן לסדרה של שחקני כדורגל ואין לך מושג מזה נבדל אז אל תלך.. אם זה אודישן לטלנובלה ספרדית ואתה דובר ספרדית שוטף אז תלך וגם תלך עם ביטחון כי זה הז'אנר והתחום שלך..
לכולם יש חלום להצליח בתעשייה הזו של הפרסום והטלוויזיה וגם הרדיו אפשר לומר.. תחום התקשורת בארץ ישראל הוא מאוד קשה.. לכן חשוב להתמיד להשקיע וללמוד את התחום עד הסוף.. רק ככה תוכל להיות ממוקד ומפוקס במטרה.. בהצלחה
להעלות ביטחון דורש הרבה משמעת עצמית.. כדי להצליח בתעשייה של פרסום וטלוויזיה אתה חייב את זה.. אם אין לך את זה לא תגיע לשום מקום.. עדיף שתעבוד על זה לפניי ורק ככה תצבור את השם שלך בתחום
בתעשיית הפרסום והטלויזיה הם יודעים שיש אנשים שמתרגשים, אבל באמת תנסה להתאים את עצמך לאודישן, ללמוד כמה שיותר את הטקסטים לפני, לקבל פידקים, וככה תרגיש ביטחון יותר. בהצלחה לך:)
אורטלי
בתעשייה של הפרסום והטלוויזיה חשוב להגיע עם ביטחון לאודישנים כי הם רוצים לראות מישהו שמספק את הסחורה. תישן ותאכל טוב, ותעשה ספורט לפני זה - זה ממש עוזר וגורם להרגשה טובה.
טל כהן
זאת שאלה ממש טובה, אבל מה שחשוב בתעשייה הפרסום והטלוויזיה זה ממש להתחבר לתפקיד באודישן. תעבוד עליו טוב, תישן טוב, תסמוך על עצמך ויהיה בסדר:)
אוראל
קודם כל חשוב לדעת לבחור לעצמך תפקיד שיתאים לך מכלל התפקידים שקיימים בתעשיית הפרסום והטלויזיה.
דברת
אני חושב שברגע שרואים שאתה חושש זה בסדר ונורמלי ואתה צריך להרגיש בטוח גם עם חוסר הביטחון שלך.
אופק
הכי חשוב זה לישון כמו שצריך כמה לילות קודם ולאכול טוב! זה נשמע ברור מאליו אבל אתה לא מאמין כמה זה יעזור לך באודישנים בתעשיית הפרסום והטלוויזיה.
אורן מלמד
תעשה מה שמרגיע אותך - ככה זה בתעשיית הפרסום והטלויזיה, צריך ללמוד איך להירגע.
גולן
אם אתה רוצה לעשות אודישנים אז לך על זה.. ככל שתעשה יותר כך הביטחון יעלה.. בכל אופן יש המון קורסי הכנה לאודישנים.. ממליצה לך לעבור אותם!
תנסה לעשות אולי קורס ביטחון אישי וכך הפחד במה יירד לך.. זה משהו שנרכש עם השנים