10 תשובות
להמין בעצמך ויש לך המונה של חברותיך ומפחתך
לחפש את כל התכונות החיוביות שבך וכל אלה שאת גאה בהן.
תמיד תאמיני בעצמך ותישארי נאמנה לעצמך.
תדעי שאת טובה כפי שאת, ואין דבר כזה מושלם.
ביטחון עצמי זה משהו שבאה מבפנים, זה לא מילולי, זה תחושה שאת יכולה להתמודד עם כמעט כל דבר. פחדתי מהצל שלי, למדתי הגנה עצמית וזה עשה לי את זה. תנסי אולי גם לך זה יהיה מועיל.
בטחון עצמי = בטחון בעצמי.
בטחון עצמי זה אומר לבטוח בעצמך, להיות בטוחה בכל צעד שלך, להיות בטוחה בכל משפט שאת אומרת, להיות בטוחה במראה שלך, להיות בטוחה בתכונות שלך, להיות בטוחה בקול שלך, או במילה אחת להיות בטוחה *בך*.
זהו מצב בו את שלמה עם עצמך, שלמה עם כל מה שיש לך ושייך לך. לא מעניין אותך מה יאמר האחר, מה תאמר החברה או איך "זה" יראה בעיני הידיד, לא מעניין אותך אם יאהבו את מה שלבשת, לא מעניין אותך איך יגיבו למה שתאמרי, את פשוט חייה כאילו את לבד, כאילו אף אחד לא יכול לומר לך כלום.
הכל מתחיל ונגמר בראש.
הכל מתחיל בשינוי כיוון החשיבה.
את צריכה להתחיל להאמין בעצמך, לחשוב רק דברים חיוביים על עצמך, אך להבין שלכל אחד יש גם צדדים שלילים והוא צריך לקבל אותם, הרי הם שייכים לו.
להשתדל כמה שפחות לחשוב "מה יגידו, איך יגיבו, מה יחשבו, איך זה יראה להם..." אלא פשוט לזרום עם כל מה שבא לך, עם כל מה שמתחשק לך, עם כל מה שנראה טוב בעינייך - ולא בעיני האחר.
תחילה זה נעשה כעבודה על עצמך, הרי את עדיין לא שם. אז בהתחלה רק תחשבי כך גם אם את לא מרגישה, אט אט תראי איך המחשבות מתחברות לך לתחושות ואיך את מתחילה לקבל בטחון עצמי.
למי יש כוח כל היום לעסוק בחברה ובצרכים שלה? בקושי לעצמינו יש זמן, העיסוק בזה מתחיל להמאס ויחד עם זאת הבטחון העצמי גובר.
בהצלחה.
באמת אחד הדברים זה תעריכי את עצמך תהיי מודעת למי שאת
תשימי על כולם
תהיי שלמה עם מי שאת

תדעי להעיז לדבר ולא להיות ביישנית
זה קשה אבל לאט לאט זה משתפר
מקווה שעזרתי d:
בתור אחת שגם סבלה מחוסר ביטחון בעבר - אני מסכימה עם כל מה שאמרו לפניי ואני רק יכולה להמליץ לך להירשם לחוגי משחק ותיאטרון או הגנה עצמית שקשורים לבניית הביטחון העצמי... אני נרשמתי לחוג למשחק ושם עבדתי על הביטחון שלי בבמה ואיך אני מציגה את עצמי והיום לא חסר לי ביטחון עצמי (:
lol
believe in yourself (:
תאמיני שאת יפה, חכמה, חיננית, בוגרת, ותמיד תזכרי שאת צריכה להיות האחת שאת רוצה להיות (:
יום טוב d:
את צריכה להאמין בעצמך. כל בוקר תעמדי מול המראה ותגידי לעצמך למה את יפה (יש לך צבע עיניים יפה, יש לך שפתיים יפות דברים כאלה..) את יכולה גם להכין רשימה של דברים שאת טובה בהם (את טובה בלימודים, את אמינה, את נחדה, מצחיקה..) וכל פעם שאת מרגישה קצת בדאון אז תעברי על הרשימה תעמדי מול המראה וכל ההרגשה שלך תשתנה.. אמרתי לחברה שלי לעשות את זה לפני איזה 7 חודשים ועכשיו את צריכה לראות איזה ביטחון עצמי גבוה יש לה...
יש דבר אחד שהוא חשוב יותר מבטחון עצמי - הוא נקרא ביטחון (ב) עצמי.

מזמינה וממליצה לקרוא את המאמר "ביטחון עצמי - מה זה בכלל? "המצורף בקישור.

דליה קרון
מאמנת אישית
כבר עלה לך הביטחון העצמי?
אנונימי