4 תשובות
דמוקרטיה כשיטת ממשל מקורה ביוון העתיקה. פירושה שלטון העם. אז היה מדובר במצב בו כל התושבים בעלי זכות הקול (גברים כשירים ובריאים) התאספו בכיכר העיר ודנו בנושא. החסרון- הרבה אנשים עם דיעות, קשה להסכים. היתרון- כולם השתתפו בפתרון בעיות והייתה תחושת שוויון.
כיום, מדובר בשלטון בו נבחרים של העם מקבלים החלטות בשם אלו אשר בחרו אותם.

דמוקרטיה כערך היא שלטון העם, הנובעת משוויון וחופש הביטוי, כשכל אדם בריא בשכלו ובגיר לפי החוק (בן 18 בישראל) יכול להביע את דעתו והיא תקבל יחס שווה, ככל שזה נוגע לניהול המדינה.
אינה מ מומחית סטיפס
אני מאמין שאת לקראת מבחן באזרחות, אז הנה:

דמוקרטיה כצורת ממשל= דמוקרטיה ניהולית= פורמלית היא דמוקרטיה ששמה דגש על כללי המשחק, על האופן בו מתנהלת המדינה הדמוקרטית, בדמוקרטיה כזו יש כללים לחילופי שלטון כמובן בבחירות, בה מתקיימים עקרונות דמוקרטיים מינימליים לקיומה של דמוקרטיה, כמו" הפרדת רשויות, שלטון החוק, מתקיימות זכויות כמו: חופש ביטוי, שיוויון בפני החוק, חופש התארגנות.

דמוקרטיה כהשקפת עולם= מהותית= כאורח חיים היא דמוקרטיה שמתיחסת לתוכן ולא רק לצורה. היא מעמידה את האדם במרכז, את מימוש זכויתיו. בה מתקיימים כמובן עקרונות שמתקימים בדמוקרטיה הפורמלית, ובנוסף מתקיים עקרנות כמו פלורליזם, סובלנות והסכמיות. השקפת העולם הדמוקרטית בנויה על רעיונות אנשי תנועת ההשכלה שראו את האדם כיצור תבוני בעל יכולת לקבל החלטות.

בהצלחה, מקווה שעזרתי...
שואל השאלה:
אני רוצה הסבר בלי להעתיק מאתרים אחרים, שמישהו יגיד לי תאכלס בקצרה ובמילים פשוטות מה זה מה, אם אפשר...
אנונימית
דמוקרטיה כממשל- כל העם מחליט יחד מה לעשות במדינה. אין שליט יחיד מרכזי.

דמוקרטיה כערך- שלטון של שווים וכולם שווים בפניו.
אינה מ מומחית סטיפס