4 תשובות
בס"ד
שלום רב

חוזה זה דבר מחייב לאחר שחותמים עליו!
לפני שחותמים חייבים להתייעץ לבדוק ןהבין על מה חותמים ומה ההשלכות במידה שמפרים אותו. בעניין שלך לא ניתן לתת תשובה אלא לאחר עיון במה שכתוב בחוזה ומה נאמר בע"פ למרות שהנאמר בע"פ ברוב המקרים ישנה הגנה בחוזה שזה אינו מחייב אלא מב שכתוב בחוזה שנחתם בין הצדדים. ניתן לטעון טענות שונות של הטעיה חוסר תום לב וכדומה.. אבל את זה לטעון רק לאחר שהדברים נבדו עד תום.
יתכן שתקום לך עילה לביטול חוזה אם תוכיח שהמוכרים הטעו אותך או יצרו בפניך מצג בטרם ביצוע ההתקשרות שבדירה הנמכרת ישנו ממ"ד.

כמובן שיש גם מקום לבחון את הוראות ההסכם ויש לקחת בחשבון שבמרבית חוזי המכר ישנם סעיפים שבאים להגן על המוכרים ומטילות על הרוכשים לבצע בעצמם את כל הבדיקות המתאימות, העובדתיות והמשפטיות לגבי הנכס הנמכר לפני הרכישה.
אורנה שלום,

לכל חוזה יש בדרך כלל תנאי יציאה. כדאי לקרוא את החוזה בעיון ולראות מה כתוב שם לגבי ביטול או הפרה. לגבי הממ"ד אם היה מצג שוא ונאמר לך שיש ממ"ד ובפועל התברר לך שאין אזי יש אולי עילה לביטול החוזה.
לאחר שתביני אם יש בחוזה אפשרות לביטולו ומה העלות הכרוכה בכך את יכולה לדבר עם בעל הדירה ולהיכנס למו"מ או להציע לו לפנות לגישור בנושא.

בברכה,
טובי דנון
יועץ עסקי ומגשר.
אם מדובר בדירה יד 2 - לא. אם בדירה חדשה מקבלן - אולי.
באותו הנושא: