5 תשובות

כמובן שרצוי קודם למכור את הדירה ורק לאחר מכן לרכוש דירה מאחר ובמצב הפוך יהיה לכם קשה להעריך כמה תקבלו על הדירה הנמכרת וכמה זמן יקח לכם למכור אותה ומכירה תחת לחץ לא יעשה לכם טוב.

יש גם אפשרות נוספת ווהיא שתקני דירה ביום שאת מוכרת את דירתך. אומנם זה לא דבר פשוט אבל זה בהחלט אפשרי. לצורך כך את צריכה למצוא קונה לדירה שלך ובאותו שלב למצוא דירה בה במחיר שאת חפצה ולתזמן את חוזי הקניה והמכירה לאותו היום. ( קודם מכירה ואחר כך רכישה ).

אפשרות נוספת זה למכור את הדירה עם פינוי שלכם מהדירה בתוך תקופה ארוכה של שנה עם אופציה בחוזה המכירה להקדים את הפינוי ולקבל את כל הכסף במידה ותרכשו דירה בזמן זה ותעברו להתגורר בה.
שואל השאלה:
ואם היא לא מצליחה למצוא דירה אחרת?
דירונת
קודם את מוכרת את שלך ורק אחרי זה קונה!
וזה חשוב מאוד!
אם יהיה הפוך אז את תקני ותהיי בלחץ למכור וככה תתפשרי במחיר של הדירה שלך, רק שאת מוכרת תבקשי הארכת זמן פינוי לחצי שנה שיהיה לך זמן להתארגן בקנייה. בהצלחה.
שאלה קשה כי זה תלוי, שלב ראשון תעשו סקר איזה דירה מתאימה, שמעו על המחיר, אם יש לכם את ההון לקנות לפני המכירה אז סבבה אין כאן בעיה.
אם לא אז ממליץ במקביל לדירה שאתם מצאתם לפרסם את הדירה הנוכחית ומקסימום תמכרו ותבטיחו יציאה עד לתאריך יעד, כמובן שלפני שמכרתם ומצאתם דירה תהיו חייבים בכל זאת לתת מקדמה מסויימת לשמור את הדירה החדשה שלא יצא מצב שתמכרו ועסקה לא נסגרה. ולאחר המכירה תעבירו את שאר הכסף למוכר הדירה

מקווה שעזרתי.
צרחן
לדעתי קודם מוכרים ואחר כך קונים. הסבירות שלא תצליחי למכור גבוהה יותר מהסבירות שלא תצליחי למצוא דירה שמוצאת חן בעיניכם ולקנות... לדעתי תפרסמי את הדירה שלך ובו זמנית גם תחפשי דירות באזור בו אתם מעוניינים לקנות, תעשי מעין ניתוח שוק (תעזרי באתר נדל"ן של מזרחי, שמה לך קישור) וצעד אחרי צעד הכל יבוא על מקומו. בהצלחה:)
סיגל
באותו הנושא: