22 תשובות
התורה היא אמת זאת הבעיה ואי אפשר להוכיח אחרת שכל ההוכחות כתובות
אנונימי
אני אף פעם לא מנסה לשכנע אחרים אחרת
אבל אפשר לפעמין פשוט לחטוף את הקריזה בגלל שחיי הדת משפיעים על כל אזרחי ישראל
התורה היא אמת כפרה
תחזור ליהות מאמין מי ניראלך שומר עלינו מכל ה 200 פלוס רקטות שנורו?
אנונימית
כיפת ברזל^
שואל השאלה:
לא קשור לשאלה. בבקשה אל תחפרו
אם אתה לא רואה את כל הניסים שקורים אתה עיוור
אנונימית
מסכימה איתך, הלוואי.
הלוואי שהייתי יכולה להאמין שלבני אדם באמת יש מטרה, נשמות, גן עדן וגיהנום, וכל מה שאומרים.
זה לא אשמת מי ששכנע אותך, זאת לא אשמת אף אחד, וזה לא דבר רע.
יום אחד בטוח היית מתחיל לפקפק, מחפש קצת, חוקר, קורא, ומגלה מה נכון.
זה לא ששכנעו אותך, זה נקרא להתבגר ולחשוב בהיגיון.
ואני אישית, בתור אתאיסטית, לעולם לא אנסה לגרום לאף אחד להפסיק להאמין או להתחיל להאמין.
שואל השאלה:
אם לא הייתי נחשף אליהם - הייתי נשאר מאמין. ההטיות הקוגנטיביות האלה עובדות חזק מידי. קשה למישהו להפסיק להאמין לבד.
אני הפכתי לאטאיסטית בגיל 10 ובכלל לא ידעתי מה זה להיות אטאיסט פשוט לא האמנתי באלוקים יותר
אנונימית
אתה באמת מאמין שלחיות בשקר עדיף בגלל שזה יותר נוח? נכון האמונה נותנת משמעות לחייהם של הרבה אנשים. היא נותנת להם להרגיש כאילו הם חלק ממשהו גדול יותר. אבל חוסר האמונה נותן הרבה חופש. אתה אחראי לעצמך ואתה בוחר אתה המשמעות האישית שלך. אתה מעצב את חייך את הערכים שאתה מאמין בהם, וחי על פיהם. תעשה מה שיעשה אותך מאושר.
אנונימי
שואל השאלה:
נכון. אני אוהב את התחושה של החופש.
אבל אני לא יודע אם אתה יכול להבין מה זה תחושה של משמעות. אני קצת מתגעגע לזה.
כולם מפחדים מהמוות, אתה לא היחיד וזה בסדר ולגיטימי,
אני השלמתי איתו, אני יודע שאני אמות מתישהו, אין לי בעיה עם זה, מה שאני מפחד זה להשכח.

אם אתה מרגיש שלחיים שלך אין משמעות, תיצור להם אחת.
תעשה דברים שיגרמו לך לתחושת סיפוק, זה יכול להיות התנדבות עם זקנים אולי, עזרה לאנשים עם מוגבלויות או כל מיני דברים בסגנון, כל אחד ומה שעושה לו טוב.

לי אישית לא חשוב לשכנע אנשים שהתורה היא לא אמת, אם מישהו יתחיל להתווכח איתי על קיומו של אלוהים ואמיתות התורה אני אחזיר לו בתשובות אבל אני לא אקפוץ מול מישהו דתי ואטיח בו עובדות והפרכות אם הוא לא ביקש אותן.
אהממ אני חייב להגיד שאני לא ממש אוהב כאנשים מטילים את האחריות לצרות שלהם על אחרים ואני לא נוטה להביע את הדעות האתאיסטיות שלי אלא אם השאלה תוקפת את האתאיזם/מדע ואז אני כן כותב לפעמים אבל יכול להיות שגרמתי לאנשים לפקפק.
אני לא חושב שזה דבר רע. אני חושב כמו ההוא שכתב מעליי שעדיף להיות חופשי ולעשות מה שאנחנו רואים לנכון(כל עוד זה לא על חשבון אחרים) מאשר לחיות במן שקר שנקדיש לו הרבה זמן מהזמן שיכולנו לעשות דברים יותר כיפיים.
אני מדמיין לעצמי חיים של בן ישיבות ורואה בזבוז..סבבה, אולי הוא מרגיש משמעות כלשהי כחלק מהקבוצה הגדולה.. אבל במקום להנות באמת מהזמן שיש לו כאן הוא כל היום כל יום קורא את אותו הספר עם ה'עדויות' מלפני אלפי שנים והפירושים האין סופיים שלהם. מה יותר טוב, רק אתה תדע לענות לעצמך.
לפחד מהמוות זה סבבה, אבל למה לעשות את זה? אולי תמות מחר חס וחלילה, אתה לא יכול לדעת את זה, הנה היום, גבר בן 50 נפטר בגלל שפגעו בו רסיסים, אני בטוח שהוא לא ידע שזה מה שיקרה לו. אז למה לבזבז זמן בלפחד מזה כשאתה יכול לנצל את הזמן לדברים שיהיו מהנים לך/ יהוו לך משמעות. יש אין סוף אפשרויות כשאתה לא מגביל את עצמך בקופסא.
אנונימי
אני אתאיסטית ואין לי כוח לשכנע אנשים שדברים כאלה לא נכונים ... אני אתחיל לעשות את זה לבן אדם אם הוא יתחיל להתערב לי בחיים או אם חבר טוב שלי יהרוס לעצמו את החיים בגלל שככה כתוב אבל בעיקרון שכל אחד יחיה את החיים שלו ואין לי בעיה עם אנשים מאמינים
רוב האתאיסטים ממש לא מנסים או אכפת להם אם אתה מאמין או לא, דיי מצחיק שיותר אתאיסטים חיים לפי "איש איש באמונתו יחיה" מאשר מאמינים.
פשוט לרוב מספיק לנסות להבין למה אתאיסט הוא אתאיסט ולשאול בשביל להיות אחד כזה , זה לא בכוונה "להמיר" אותך או איזה בולשיט כזה.

ולא יודע מה איתך אבל אתאיזם זה פשוט משחרר ולדעתי רק פותח את הראש שלך וגורם לך להפסיק לפחד ולחיות בלחץ של הדת, אני יכול להבין איך זה מפחיד בהתחלה , כל מה שהאמנת כנראה כל החיים שלך פתאום לא נכון ואתה מבין שבזבזת את הזמן שלך על בולשיט אבל זה עובר.

אתאיזם זה לא מה שפירק את המשפחה שלך , הבורות והפרמיטיביות של האנשים במשפחה שלך שעשו עניין מזה שאתה אתאיסט זה מה שפירק הכל , אין שום דבר רע בזה שאתה לא מאמין זה החיים שלך וזה לא פוגע בך.
וזאת עצה לחיים ,תקיף את עצמך באנשים שמקבלים ואוהבים אותך ולא מתנהגים אליך ככה מגעיל רק בגלל האמונות/חוסר אמונות שלך.

דת ברוב ההיסטוריה של המין האנושי גרמה רק לשנאה , מלחמות טיפשיות בשבים אלים לא קיימים, גזענות, הומופוביה ושנאה שמבוססת על איך אנשים נולדו ורק פלגה אותנו בתור המין האנושי והציבה חומות וגבולות בין קבוצות של אנשים .
דרך נחמדה לקבץ אנשים בהתחלה אבל לא רלוונטי כבר במציאות היום שכולם במרחק כרטיס טיסה אחד ובמרחק כמה לחיצות באינטרנט , היום אין גבולות, אין כמעט קבוצות , יש אנושות ואנשים ששונאים אנשים ומעדיפים להשאר 2000 שנים אחורה בגלל מסורת מבלי לשאול את עצמם למה הם עושים כל דבר.
בוקר טוב ...! אני ברוך ה' יתברך ! מאמינה מאוד
ואני חייבת לומר לך שהחיים שאתה חיי עכשיו זה חיים של שקר הם גרמו לך "להאמין" למשהו שהוא לא נכון אבל זה עדין לא מואחר תסתכל על כל הניסים והנפלאות שקורים מסביבנו

1- במלחמה מסויימים (לא לפני הרבה זמן )
החיילים היו אמורים להיכנס למבנה אבל המבנה היה ממולכד , ואז הם שמעו כל וראו דמות זה הייתה רחל אימנו עליה השלום שתזכו תה תגן עלינו אמן ! (אפשר למצוא את הכתבה אז בכל אתרי אינטרנט )

2- בעוד מלחמה לא זוכרת איזה אני חושבת משהו על טבריה הערבים היו הרבה אנשים מול ממש מעט ופתאום משום מקום הם עזבו את הכול וברחו אחר כך ששאלו את אחד מהערבים למה הם ברחו הוא אמר להם שהוא רואה מלא אנשים בלבן (זה היו מלאכים)

בקיצור יש ניסים ונפלאות בכל דבר הכי קטן רק צריך לפתוח את העיינים
שבוע טוב ומבורך חודש טוב ובשורות טובות בעזרת ה' יתברך !:)
כואב לשמוע. צריך להבין, שגם אתאיסטים הם סוג של "מאמינים". הדרך שבה הם נוהגים מזכירה דת עם חוקים משלה. הם לא שקטים אם לא משפיעים על האחרים. ממש כמו מיסיון. "אם אינכם מאמינים, למה אתם עוסקים באלקים כל הזמן?" ובאמת הם עוסקים בו המון! מה שאומר שבסתר ליבם הם כן מאמינים בו.
saggers מומחה סטיפס
^תאמת שלא, אנחנו פשוט לא מאמינים ,זה לא יותר מסובך מזה ואין שום "חוקים" כי זה לא דת זה פשוט שאין דת ואין אמונה.
אישית בתור אתאיסט דתות זה נושא שמעניין אותי לחקור אותו ובגלל זה אני מתעסק בזה אבל אני לא מתעסק ב"לא להאמין",אני פשוט לא מאמין.
אני לא מאמינה בשום יישות עליונה, לא בסתר ליבי ולא בשום מקום.
אני עצמי לא מתעסקת בעניין בכלל,
לפעמים אני מהרהרת איך זה הגיוני שכבר 2019 ואנשים עדיין מאמינים לסיפורי אגדות ששמעו כשהיו קטנים.
אין שום 'חוקים' ואתאיזם זה לא דת.
אם לא יישאלו אותי - סביר להניח שלעולם לא אעלה את הנושא.
אני מעדיפה לחיות במציאות ובאמת
אצלי חיים חילונים הרבה יותר קלים מחיים דתיים.
אנונימית
אולי מה שאני ארשום לך קצת יעודד אותך.
אין דרך להוכיח שיש ישות כלשהי כמו שאין דרך להוכיח שאין.
לא הגיוני שהעולם נוצר מכלום ולא הגיוני שמשהו תמיד היה ותמיד יהיה.
דפוס חשיבה שעזר לי מאוד בהתחלה, אם זאת, הקונספט של דת
עדיין נשמע מגוחך למדי אך בכל זאת איני פוסל אותו, בנוסף לכך אני מעולם לא ניסיתי להחזיר אנשים בשאלה מהסיבה שכבר ידועה לך.
דת נתנה לי הרבה תקווה שהייתי ילד הלוואי והייתי יכול להאמין שוב.