57 תשובות
מה הקשר בדיוק לפצצה?
מי אמר שפצצה בראה את העולם?
דבר ראשון זאת לא פצצת אטום.
דבר שני אני בתור אתאיסט שמה שיצר את העולם היה המפץ הגדול או דרך מדעית אחרת שהמדע לא גילה
דבר שלישי לתיאוריית היישות עליונה יש הרבה חורים
שואלת השאלה, תקראי על המפץ הגדול, היווצרות החיים והאבולוציה לפני שאת כותבת כאן שאלות.
פצצת אטום? מה?
זה נקרא המפץ הגדול, זה לא שהיה מפץ גדול ופוף, העולם שלנו קיים. אלו תהליכים של מילארדי שנים.
פצצה? את מתכוונת למפץ הגדול. עגיף להאמין לזה מאשר להאמין שאין מישהו בלתי נראה בשמיים שהורג אלפי אנשים בעולם ברגע זה אבל ממש אכפת לו מה שני אנשים עושים במיטה
את ממש מדברת שטויות פה, פצצת אטום? מה?!?!?! מאיפה שמעת על זה.
אנחנו איך שאנחנו כיום מתוך מיליונים של שנים של אבולוציה וברירה טבעית: זה אומר שזנים חלשים נכחדו וזנים חלשים התסגלו ופיתחו מאפיינים שונים כדי לשרוד כמו שציפורים פיתחו כנפיים וקופים פיתחו זנב כדי להיאחז יותר טוב בעצים.
חוץ מזה שאין הוכחה אמפירית לאלוקים
איזהו חורים יש בתיאורייה הזאת?
מזה אמפירית?
אנונימית,
בלינק יש סרטון המסביר את המפץ הגדול.
אם את רוצה להבין למה אנו חושבים כך (לא בקטע מיסיונרי) צפי בסרטון ותשכילי בנושא.

הסרטון הזה הוא רק חלק 1 מתוך חמישה סרטונים המסבירים בפשוטות את התיאוריה המדעית הזו.
שואל השאלה:
אין אתם פשוט לא מגדילים ראש אמרתי פצצה אבל התכוונתי לכל הדברים האלו שאתם ממציאים גם המפץ הגדול נראלכם הגיוני שהוא יכול כל כך לדייק? נו באמת איך רואים שאתם לא רוצים להגדיל ראש כי אין לכם מה להגיד.. וגם אם זה תהליך של טריליונים שנים זה לא הגיוני בשיט..
אנונימית
הא הממ
כל הקטע שאין תיעוד ( מוות קליני זה הזיות) למשל
עצם קיומו של המפץ הגדול לא סותר את היהדות...
ממציאים?
את רוצה עכשיו לדבר על דברים שבני אדם המציאו?
אני ממש ממליץ לך להתעניין ולראות סרטונים, זה די מעניין ויסביר לך דברים יותר טוב. זה לא באמת פצצה או משהו שהתפוצץ, יותר מדי מסובך בכדי להסביר פה.
לך נתנו תשובה, את פשוט ראש בקיר
וזה שאלוהים ברא הכל הרבה יותר הגיוני?
בואי נעשה סדר
לפני כ14 מיליארד שנה נוצר היקום. היקום עדיין ממשיך להתפתח ולהתרחב. הרבה מאוד אנרגיה הייתה מרוכזת בנקודה אחת. לא היה חומר, היה רק אנרגיה. האנרגיה התפרצה והחלקיקים הראשונים נוצרו. היקום התחיל להתפשט במהירות ונוצרו אטומים.
זה לא משנה מה היה לפני המפץ הגדול כי אין חשיבות לזמן. תתארו שיש לכם קופסה שריקה מאנרגיה, חומר וקרינה. המצב שם לא משתנה ולכן אין חשיבות לשנייה, דקה, שעה או יום.
אז נחש מדבר ואל שחושב שהוא כל יכול נשמע יותר הגיוני? בניי האדם נבראו מאבולוציה ולאט לאט הדברים התפתחו. אם את/ה רוצה לדעת עוד עדיף שתקרא כי קשה להסביר.
זה הפרצוף שלי כרגע -_-, אלוהים אדירים
המאסטרית של הגיאוגרפיה- חוק שימור האנרגיה וחוק שימור המסה לא הוכחו. אלה תיאוריות שנכונות ברגע זה ונכון לעכשיו.
יקירי גם האבולוציה לא הוכחה
אני מדבר איתך על פיזיקה. המורה שלי לפיזיקה אמרה שאלו תיאוריות שלא הוכחו. אנחנו משתמשים בהם כי זה מה שנכון לרגע זה. יכול להיות שמישהו בעתיד ימצא תיאוריה חדשה.
אי פעם שמעת על אבולוציה?
הגוף שלנו כמו שהוא עכשיו לא נברא ביום כמו בתנך, אלא שנים על גבי שנים שבהן התפתח המין האנושי והסתגל למקום מגוריו ולתנאיו. יותר הגיוני מזה אין.
ומה פצצה? זה שאת מדברת במושגים כאלה רק אומר שאת לא מבינה כלום.
וזה ילדים, מה שקורה כשמלמדים בבתי הספר תנך במקום ההתפתחות המין האנושי.
שואלת השאלה, בקשר להיווצרות החיים. לפני כ3.5 מיליארד שנים אסטרואיד שנחת בכדור הארץ הביא איתו מולקולות פחמן וחומצות אמינו שאפשרו להיווצרות של חיים. נוצר יצור חד תאי שהתחלק לאט לאט. במהלך אלפי שנים של אבולוציה (שינוי בקידוד של הגן בתהליך יצור חומצות האמינו) נוצרו עוד ועוד מינים של יצורים חיים.
שואל השאלה:
ולמה לבנות אין זקן כמו שלבנים? גם על זה חשבתם? ה' ידע שבת צריכה להיות יפה ולא עם זקן. ואיך זה יכול להיות שעם ישראל שכולם שונאים אותו מאז ומתמיד עדיין קיים? הרי היו כל כך הרבה עמים מרובים ממנו ופחות שנואים שפשוט נכחדו ממזמן.. ומה זה כל הניסים של הטילים? טיל בא לעבר עזריאלי ושנייה האחרונה הרוח מעיפה אותו לים? ועוד המון סיפורים על אין סוף ניסים...
כל כך טפשי לחשוב שאין בורא עולם שהוא ה'
אנונימית
הגוף שלנו התאים את עצמו, הגבות, השיערות באף, הכל. זה שנים של אבולוציה. לאט לאט היצורים החיים התאימו את עצמם לסביבה. לדוגמה אפילו אנשים שיש להם עור כהה או שחור זה בגלל שאבות אבותיהם חיו במקומות חמים והעור השחור יותר חסין לשמש. לאט לאט הצבע של העור שלהם נהפך לכהה עם הדורות.
זה רק מראה שאת חסרת ידע ביולוגי. לבנות אין זקן כמו לבנים מפני שיש להן אסטרוגן ולנו טסטוסטרון. טסטוסטרון אחראי גם על גדילת שערות. אין לזה קשר לאלוהים אלא למערכת ההורמונלית שבגופך ולכרומוזומי הזוויג.
ואיך זה שהאבולוציה פסחה עלינו ואין לנו אסטרוגן?
איך "המקריות" עשתה זאת?
אנונימי
החלוקה להורמונים קשורה לצורך הטבעי של הטבע לחלוקה בין זכרים לנקבות. ההורמונים אחראים להבדלים הפיזיים בינינו
אה אז את חושבת שהמדינה שלנו חזקה בגלל אלוהים, לא בגלל הצבא. הבנתי.
כמה שטויות בפסקה אחת.
ולגבי הזקן, מה הקשר, בנים מכוערים ובנות יפות? ממש ילדה בת 3. אף אחד לא יכול להגיד לך איזה חלק באבולוציה גרם לזקן אצל בנים (לידיעתך יש הרבה בנות עם שיער שצומח באיזור של הזקן ובצוואר) אבל זה לא כי אלוהים ישב והחליט שהוא רוצה שבנים יהיו מכוערים אז הוא דופק להם זקן. איזה שטויות. לפחות תביאי טיעונים רציניים והגיוניים.
ואנחנו לא המקובעים פה. לפחות אנחנו לא אלה שמאמינים בספר ללא הוכחות ובחבר דימיוני קוסם ולא מקשיבים לשיעורי ביולוגיה.
שואל השאלה:
חח אני בת 3? כפרה את בשלב הקדם אופרציונאלי לכן את לא יודעת לנתח דבר. XD
אנונימית
בואי בואי צאי מאנונימית נראה אם ישלך אומץ אם את כל כך גאה באמונה הזאת שלך
לאיפה האלוהים שלך היה בשואה? לזה אין לך תשובה, נכון?
ואל תגידי "נסתרות דרכי האל"
את לא מכבדת אחרים, יש לי סיבה ללמה לי לכבד אותך?
גם היום יש התבוללות ובכל זאת אין שואה. עם כל האנטישמיות שהייתה, למה שמישהו ירצה להתחתן עם יהודי?
למי אכפת בת כמה את אני מבינה יותר ממך בביולוגיה בסיסית ובפאקינג צבא שלנו, "אלוהים מזיז טילים לים", אי פעם שמעת על כיפת ברזל?
אל תתני קרדיט לחבר הדמיוני שלך ותזלזלי בצבא ככה, כי הם אלה שמצילים לך את התחת כל יום לא אלוהים.
המפץ הגדול לא דייק שום דבר, אנחנו פשוט רגילים כל כך למציאות כך שנראה לנו שכל דרך אחרת היא טעות ושלנו הנכונה, אבל ככה הייתה נראית לנו גם כל דרך אחרת. אפשר להגיד שהאדם יותר מתאים לעולם מאשר שהעולם מתאים לאדם, וזאת משום שהעולם נוצר לפני האדם והאדם לא היה מפתח את כל התכונות שלו אם לא היה בהם את הצורך בעולם, לעומת העולם שלא יכל לפתח את הבעיות לכבוד הפתרונות של האדם. ליקום היו אינסוף אפשרויות של איך להיווצר וכל אחת מהאפשרויות מעצם זה שהיא מתוך כל כך הרבה היא "מקריות ניסית" כביכול או משהו כזה.. לגבי המצמוץ- זה קצת מסובך להבין אבל כל מה שעוזר לנו לשרוד על פי תיאורית האבולוציה נוצר באמצעות דבר שנקרא "הברירה הטבעית". הברירה הטבעית אומרת שנוצרות המון מוטציות- אלה שלא מותאמות לסביבה מן הסתם לא שורדות או פחות שורדות ואלה שמותאמות לסביבה שורדות וכך יוצא שהמינים המותאמים יותר לסביבה ממשיכים את הדור שלהם ובסופו של דבר מתפתח מין שמותאם לסביבה כי זה שלא פשוט לא שורד. וזה לא כי מראש הוא יצא ככה בפוקס, אלא פשוט כי אם הוא לא היה מותאם הוא לא היה שורד ואז לא היינו יכולים לדבר עליו וכנראה היו זנים לפניו שהיו מותאמים פחות ובגלל חוסר התאמתן לא שרדו ובגלל זה אלה זנים שלא קיימים היום. קודם כל רק כדי להבהיר- מוטציה זה לא כמו בסרטים שפתאום למישהו צומחים שני ראשים (למרות שזה גם קורה) או שהוא מקבל כוחות על- מוטציה זה כל עיוות גנטי ולמעשה כל ילד שהוא לא העתק מדויק של ההורים שלו והוא ייחודי יש לו מוטציה, זה לא דבר כל כך חריג כמו שסרטים גרמו לו להיות זה דבר לגמרי טבעי ואחד העקרונות הבסיסיים של האבולוציה.

לגבי טענת המאסטרית של הגיאוגרפיה- נערכו ניסויים שאיששו טענות רבות של האבולוציה והראו איך היא עובדת. ראו שבתנאים מסוימים זנים של בעלי חיים משתנים ומתחדשים בהתאם לסביבה שלהם. למשל נערך ניסוי על עכברים לגבי התאמתם לסביבה. לעכברים לבנים קל יותר לשרוד בסביבה בהירה מכיוון שהם מסתווים עם הסביבה וכך לטורפים קשה יותר לראות אותם. וכך באמת גילו, שבאזורים בהירים שכיחות העכברים הבהירים גבוהה הרבה יותר ובאזורים כהים שכיחות העכברים הכהים גדולה בהרבה. עשו ניסוי והחליפו בין עכברים בהירים מאזורים בהירים לעכברים כהים מאזורים כהים, לאחר כמה זמן ראו שבאזורים הבהירים יש שוב שכיחות גדולה יותר של בהירים ובאזורים הכהים שכיחות גדולה יותר של כהים. איך זה קרה? מוטציות נוצרות כל הזמן, גם לעכברים בהירים באזורים בהירים לפעמים נולד עכבר שחור, אך כשהוא נולד באזור שחור בניגוד ללבן הוא שורד טוב יותר מהוריו וקל לו יותר להמשיך את הדור שלו ולהתרבות וכך גם לצאצאיו השחורים קל יותר לשרוד מהלבנים שנטרפים מהר יותר וכך בסופו של דבר יוצא שיש רוב של עכברים מותאמים לסביבתם. מדענים צפו בתופעה הזו קוראת.

עוד דוגמה של התאמה: שינויים אבולוציונים כמו מצמוץ בלתי רצוני ועוד דברים שמאפשרים לנו לשרוד במבנה שלנו הם דברים שלוקח להם יותר זמן להתפתח כי אנחנו יצורים מאוד מורכבים, מאחר ולוקח לזה כל כך הרבה זמן להתפתח קשה לצפות בזה ולחקור את זה ומכאן כנראה באה טענת המאסטרית לגיאוגרפיה. אבל ביצורים פחות מורכבים כמו חיידקים זה קורה בצורה מהירה יותר ובהם למשל אפשר לצפות- למשל איך תסבירו את זה שחיידקים שפיתחנו להם נוגדן לפני 50 שנה היום פיתחו לנוגדנים אלה חסינות והנוגדנים כבר לא משפיעים עליהם?
אז בגלל שאת יותר גדולה אומר שאני צריכה לכבד אותך ואת לא חייבת אותי.
את לא רואה את זה אבל אני משתחווה לך עכשיו.
לפי התשובות שלך אני מבינה שאת לא יודעת מה זה לקבל דעות של אחרים.
דרך אגב, גם את עושה את זה בדיוק עכשיו
כל מה ששואלת השאלה יודעת לעשות זה להפיל דברים עלינו עם תירוצים חסרי כל הגיון וידע ביולוגי בסיסי. איפה אלוהים היה בשואה היא לא יכולה להגיד. לא היא ולא אף אחד אחר.
cheesues_christ
בכל מקרה, אין לאבולוציה הוכחה אמפירית.
המפץ הגדול מוכח. האבולוציה זו רק תאוריה.
וזה ידוע, אל תכחישי אמת, מציאות זו מציאות.
אני לא שללתי דבר מוכח כמו המפץ-כי זה מוכח.
גם כוח המשיכה מוגדר כתיאוריה. זה אומר שהוא לא נכון?
אם האבולוציה לא נכונה, איך את מסבירה את העובדה שחייבים לקחת אנטיביוטיקה לאורך כל הטיפול? אם לא החיידקים עוברים אבולוציה והופכים לחסינים לטיפול
המאסטרית של הגיאוגרפיה, יש לאבולוציה לא מעט הוכחות.. אני לא אומרת שהיא וודאית כי בעיניי שום דבר הוא לא וודאי אבל אם המפץ הגדול בעינייך וודאי אז אולי כדאי שתלמדי עוד קצת לגבי אבולוציה. אשלח קישור וכן, זה של הגיון ומדע ישראלי. מצטערת מראש על הקיצוניות האתאיסטית שלו באמת שגם אותי זה מעצבן, מאמינים שצופים בזה בבקשה תשתדלו כמה שפחות לפתח מגננה כי פשוט הסרטונים שלו מסבירים את הנושא כל כך טוב ובעיניי שווה להתפשר על קצת עצבים בשביל להבין את התאוריה לעומק, מדובר פה בסרטון מדעי ככה שההתעלמות מתוכן אתאיסטי לא פוגעת בתוכן הסרטון אז בבקשה קבלו את זה בהבנה כי במדע יש לו ידע ולא מעט. בבקשה בבקשה בבקשה מכם תנו לו צ'אנס, קוראים לו הגיון ומדע, לא אהבה וקבלה. (וגם לא ה' לא שורקת או דיבור צנוע אבל זה כבר סיפור אחר לגמרי.)
כאשר יש לאדם תואר מדעי, אין בחובתו להוכיח בצורה אמפירית את כל מחשבותיו ודעותיו, מספיק שישער השערות, יסבור סברות מלומדות הנכתבות במשלב גבוה ויתייחסו אל דבריו כאל תורה מסיני.
כך "תאוריות מדעיות" הופכות ל- "עובדות מדעיות" שמקובלות במדע-עד שהתאוריה מתחלפת.
אפילו איינשטיין חשב בתחילת דרכו שהיקום סטטי ונצחי ללא נקודת התחלה בזמן, אבל בעקבות גילויים קוסמולוגיים של פרופסורים למיניהם הם נאלצו לזרוק את התאוריה ולהסיק שליקום הייתה התחלה הזמן.

האבולוציה אינה מוכחת בצורה אמפירית!
ז"א שעם הזמן תבוא תאוריה מוכחת וטובה ממנה, היא אינה נכונה.
אומנם יש בה אמת, אבל הוא מעט מאד.
שקר המעורבב עם אמת אינו מתקיים. ואת זה ימים יגידו.
התנ"ך, שרידים (כגון בית המקדש)

אבות אבותיי האמינו מאד! מאד! עברו הכל, סבי עלה ממרוקו באוניה מקרטעת שכל שנייה עלולה להתפרק, עשה הכל כדי להגיע לארץ הקודש ולשאת כאן אשה ואף להקים משפחה.
גם סבי וסבתי השניים עלו מפרס, כדי לחיות כאן, הם עברו הרבה בחיים, למרות הכל הם נשארו מאמינים בני מאמנים.
אומנם הם לא דתיים אך המסורת איתם רק בגלל האמונה החזקה שמלווה אותם כל רגע נתון.
פעם לא היה את המושג "אתאיסט" או מאמין באל או אלילים.

זה דבר שמלווה אותי כל רגע ורגע, מרגישה שזה חלק ממני, הלב לא משקר.
מעבר לכך מסיבות שכבר הסברתי למעלה (אך נמחקו) ההיגיון הבריא שבו האל חנן אותי-גורם לי להבין שיש מי שמנהל את העולם.
זה קרה כי אם לא היה לנו את כל הדברים האלה לא היינו שורדים ולא היינו יכולים להיות כאן ולדבר על זה, אם לא היה לנו שיער באף היינו נכחדים או משהו בגלל זיהומים וכאלה, וזאת בכלל לא פצצת אטום. זה היה פיצוץ שאני לא יודע מה יצר אותו, אני רק יודע שזה לא היה אלוהים כי מי בכלל ברא את אלוהים ואם מישהוא ברא את הבורא למה קוראים לו הבורא? לא משנה סטיתי מהנושא, אנחנו תוצאה אקראית של היקום ומתוך כל המיליארדי כוכבים היו בכדור בארץ את התנאים לחיים, לצורת החיים הראשונה אני בכלל לא יודע אם אפשר לקרוא צורת חיים כי היא התנהגה כמו מכונה, המכונה הזאת הפכה במשך מיליארדי שנים. אם לאדם הקדמון לא היו גבות הוא היה מתעוור אחרי כמה שנים ולא היה מצליח להתרבות והיה נכחד ולא היה מי שימשיך אותו
אני אענה לשאלה שלך בשאלה משלי, את אומרת שהפיצוץ פשוט נוצר, אוקיי אז לכן הוא לא יכול להיות מדויק (נלך מההגיון שלך), אז, מי יצר את אלוהים? כי אם אלוהים פשוט נוצר אז הוא לא יותר מדויק מהמפץ הגדול.
הגאון שמתחתי אם מישהו היה בורא את הבורא הוא לא היה בורא הוא היה נברא בידיוק כמונו
או מלאך או וואאבר
ובוא אני אגיד לך יש תשובהיש עולם מעשי ועולם חומרי אלוקים הוא מהמעשי והוא זה שברא את כל העולם ובזכותו אתה נושם
מה אתה מצפה לקבל רק טוב?
תעשה מעשים טובים תקבל טוב
וגם אם תקבל פה טוב אז למעלה יהיה מה שיהיה אני לא יכול לשפוט את המעשים שלך יש בורא לעולם הוא ישפוט לא אני
בואו תשמעו משהו
שעבריינים עושים רצח או כל פשע אחר מה קורה להם?
מקבלים עונש אתה מקבל עונש על הפשע שעשית
אותו דבר עם אלוקים
רק שאלוקים הוא רחמן
אלוקים הוא גדול והוא אבא
עריכה: כופרים מינוסים בשמחה אתם פשוט לא מנסים לקבל משהו נכון ולפתוח תעיניים תפתחו תראו תעולם האמיתי והדרך הנכונה
אבל בטח מה אני בשבלכם כרגע עוד מישהו שבא להטיף לכם על ה"כלום" הזה תפתחו קצת את העיניים תנסו להאמין ולא להסתכל רק על הדברים הרעים שקוראים לכם
פצצת אטום... זה הצחיק אותי.

חברים. לכו לישון.. דיי...
שאלות מהסוג הזה הן טיפשיות.
גורמות לכל ויכוח פה.
בלהבלה דת בלהבהל מפץ בלהבלה למי אכפת?!
כל הזמן מחפשים במה להאמין.
באמת אין לי כוח לזה!
אני לא מאמינה אבל אני לא רוצה להכנס לויכוח עד כמה שיש פה הרבה מה לומר בנושא.
דיי!
בא לי שלום בין אנשים מה אתם יוצאים זה על זה עם עובדות של אבולוציה או תנך או משזה לא יהיה מזו השפה הזו.

תעשו כבר שולם ותבקשו מאלוהים שלכם ומהקופים של האיבולוציה שלכם גם לעשות שולם וזהו.. נגמר הסיפור
לילה טוב
אנונימית
חחח אין לי מושג אפילו מאיפה להתחיל ולכמה שטויות אנשים מאמינים שמספרים להם. אלייך לשואלת השאלה - לפני שאת שואלת שאלות כדאי שתעשי מחקר קטן באינטרנט לפני שאת רושמת כל כך הרבה שטויות.
או או נכון, כי ים שנקרע ל 2
"מן" מהשמיים
נחש מדבר
מקל שהופך לנחש
סנה בוער ולא נשרף
משה על הר סיני 40 יום ו40 לילה רצוף!
שרה שילדה בגיל 90 בן
יונה שהיה בתוך בטן של לווייתן
ועוד קראפ מהסוג הזה הרבה יותר הגיוני! נכון! איך לא שמנו לב? ממש טיפשולים...
בקיצור גברתי, "פצצה" כמו שאת אומרת או וואטאבר שתגידי הרבה יותר הגיוני מכל מה שאמרתי.
ודרך אגב - נראלך שיישות שאף אחד לא ראה לא שמע לא נגע לא הריח לא כלום יצרה את הכל? בטח הוא מפיל ראשים כל היום על איזה ענן, תעשי לי טובה.
ברור מה אלוקים רחמן
הייתה שואה, 6 מיליון מאיתנו נהרגו, הרבה מאוד נשארו עם פצעים נפשית ופיזית אבל ברור מה, רחמן
אני עושה ועשיתי מעשים טובים, זה לא אשמתי שלדת שלכם יש הגדרה משל עצמה למעשים טובים -,-
ניסיתי להאמין ( שהייתי ביסודי ולא ידעתי אפילו מזה אתאיזם) הבנתי שזה סתם ורק שהגעתי לסטיפס הבנתי מה אני
העיינים שלי פקוחות מותק, אתה צריך לפקוח את העיינים ולהבין שהמציאות היא לא קצפת ודובדבנים כמו שאתה חושב
ודרך אגב, מי אמר בדיוק שזה "נכון"?