10 תשובות
זה בהחלט אפשרי.
לגמרי. יש אפשרות להדליק מתג ופתאום לחשוב חיובי? כאילו וואו איך לא חשבתי על זה אחיי
שואל השאלה:
גם יש כאלה שחושבים שאם הם עצובים זה סוף העולם ואם הם לא מצליחים להשתמש בחשיבה חיובית (שהיא לא כזו חיובית כי היא שוללת הרבה רגשות) הם לא בסדר והם מנסים בכוח לשמוח וכמובן שזה לא עוזר כי לפעמים צריכים להיות עצובים.
אנונימית
אני כל כך מסכימה איתך.
דיבור על רגשות שלא נתפסים כחיוביים מעביר לאנשים רבים קונוטציה אוטומטית של משהו שצריך להעלים ולשנות. עצב ורגשות אחרים נתפסים בהכרח כשליליים, בהכרח כלא רצויים, ולא בסדר להשאיר אותם כחלק מהיומיום. לעתים החברה אפילו מאשימה אנשים על כך שאלו הדרכים שהם מרגישים ומתמודדים עם דברים. לא יכולתי לתאר טוב יותר את מה שכתבת. להטיף לחשוב רק חיובי, לחייך ולשמוח כל הזמן רק מדכאת את האדם יותר בטווח הרחוק, במיוחד כשהוא נאשם על איך שהוא מרגיש. הדחקה של רגשות היא לא הדרך הנכונה באמת.
מסכימה איתך
אולי, אבל חשיבה חיובית שהיא באמת חיובית ולא שוללת רגשות אחרים היא טובה, יש עצב טוב ועצב רע - כלומר דיכאון וכל זה
שואל השאלה:
לדעתי דכאון זה עצב שלא נתנו לו מקום ביטוי.
ואיזו חשיבה חיובית כזו יש?
אנונימית
דיכאון יכול להיות טוב או רע, במקרים אחרים הוא רע, זאת אומרת ידוע שאנשים סובלים מדיכאון קליני ומסוגים שונים של דיכאון שהורס את החיים שלהם. עצב ודיכאון זה שונה. יש את החשיבה החיובית האמתית שנותנת לך לשפר את עצמך ולהפוך את עצמך לגרסה יותר טוב של עצמך ולהרגיש טוב עם עצמך בלי לשפוט את עצמך או להרגיש רע
שואל השאלה:
כן, אבל לשפוט רגשות שליליים בחומרה זה אומר בעקיפין לשפוט את עצמך.
אנונימית
זה תלוי אילו רגשות שלילים, תכלס גם הרגשות האלה לא בדיוק חיובים, אני מדברת על אלה שהם די גורמים לך להרגיש רע יותר, אשמה או שנאה או פחד או חרדה. אפילו דיכאון. אולי כנראה לא הבנת את הנושא של חשיבה חיובית, זה יותר ממה שאפשר לתאר אותו. אני די מדברת בכללי, כי חשיבה חיובית זה נושא מרוכב ומלא בהסברים, במובן הכללי, זה מאפשר לך להרגיש טוב עם עצמך ולא לשקוע לתוך המרה השחורה הידועה בתור דיכאון או עצב, לפעמים עצב או דיכאון אבל לא חזק מדי, יכול להיות טוב לכתיבת שירים או השראה אבל זה שנהיה משהו שהורס לך את החיים עצמם אז זה רע. אני חושבת שצריך לקבל את כל הרגשות באשר הם, זה חלק מאנושיות, וגם להבין אותם, שליטה נכונה בהם, יכולה להוביל אותך להיות אדם שלם, שיודע לאהוב בצורה בריאה או לכעוס נכון בלי לאבד שליטה על עצמך ולפגוע במישהו, גם עצב או פחד, תכלס גם פחד הוא חיובי שהוא נועד לשמור על עליך מצרה או סכנה, אבל גם רע שמונע ממך לחיות את החיים שלך, אהבה עצמית או כל סוג של אהבה יכולה להיות טובה או רעה, שאתה אוהב את עצמך יותר מדי ולא רואה את האדם אחר וחושב שאתה יותר טוב מאחרים זה שחצנות, אבל גם בקושי לאהוב את עצמך זה רע שאתה לא חושב שאתה טוב, זה צריך להיות במינון הנכון, ישנו סיפור יווני על נרקיסוס מישהו שאהב את עצמו כל כך שהוא הסתכל במים וראה את עצמו שלא אכל או שתה, חשוב שנדע לשים את הגבולות בין מתינות או קצינות, חוסר אהבה עצמית יכול לגרום לשנאה עצמית שעלולה לעשות לאנשים הרגשה לא נעימה שגורמת להרעבה עצמית או לדיכאון ולרצות לא להתקיים. גם אהבה לאדם צריכה להיות במתינות. מובן שיש מקרים שונים בין אנשים שונים. אני לא חושבת שכולם צריכים להיות עצובים או שמחים יותר מדי, בימינו אנו מרגישים הכול ביחד. גם גאווה יכולה להיות משהו רע או טוב, כל אחד יכול להיות גם וגם. תלוי איך מנצלים את זה.