13 תשובות
תחשבי על הרגע! זה אומר שתמיד לחשוב מה כרגע הכי טוב לעשות
תעשה מדיטציות לשינוי כיוון חשיבה, ולרגיעה.
כל הכבוד ששמת לב לתופעה הזו ורוצה לשנות!
זה לא פשוט להודות בזה ולהתחיל תהליך של שינוי.

1. לרשום דברים שאפשר להודות עליהם
2. לעשות - לא משנה מה - להתחיל לעשות
3. יש הרבה חומר באנגלית ובעברית באינטרנט שאפשר לשמוע

יש ספר טוב של ויקטור פרנקל - האדם מחפש משמעות - כדאי לקרוא אותו.

במידה ותרצה עוד חומר אפשר ליצור אתי קשר
אברהם
אברהם פרידמן מומחה סטיפס
המוח דורש אימון, תנ\י לו 2 דקות רצופות ביום של מחשבה חיובית כל יום תתיחס\י אל זה כאל פעילות ספורט בלי לפספס וכך תאמני את שריר המוח לכיוון השליטה במחשבה,
להירשם לדימיון מודרך.
אוסף קטן של דברים שלי:

* 5 דברים טובים: לעשות בסוף כל יום רשימה של "5 דברים טובים שקרו לי היום".

* לפנות לעצמך לפחות 10 דקות ביום בשעה קבועה, אפילו לדמיין לעצמך שאת\ה בתוך קופסה מוגנת ואף אחד לא יכול להתערב לך או להטריד אותך, לעצום עיניים או להביט בנוף יפה ולהאזין למוזיקה טובה.

* לצאת יותר עם חברים, להדק קשרים ולנסות לראות באמת ולהכיר את האנשים בסביבתך. לבקש עזרה\ להציע לעזור. כשלבד קל להרגיש חלשים, חסרי אונים וטרודים; חברות עם אנשים היא מקום מחזק, משכיח ומשלים.

* לעשות הפסקה עם עט ודף ולחשוב מה לא בסדר בשיגרת היומיום. לנסות להבין את הצרכים. ברגע שמגיעים לשורש של הצורך, או של הרצונות, ויודעים את הכיוון הכללי קל יותר להגשים ולספק אותם. החיים מביאים אינספור הזדמנויות ופתחים שברגע שיודעים מה הכיוון פתאום לא מדלגים עליהם.
ברגע שיש מטרה ומשהו בעל חשיבות קל לנפנף את הדאגות והמחשבות הקטנות שמתנפחות ומזמזמות באוזן.
me1
ל@קו1, למוח אין שרירים.
חח פלאדין אני מאמין שאתה מבין את הכוונה. ואם לא אז תתאמן. מצחיק אתה
שלום רב,

בתוכנו יש שני קולות שנשמעים בעת שאנו מעלים מחשבה חדשה למוח.

המוח החושב ותת המודע, כל אחד מהם נותן תשובה, אלא שצריך ללמוד להקשיב לתשובות לדעת מה התשובה הנכונה.

ועכשיו הכוונה לכך.

המוח החושב, זהו המוח שעמו אנו עובדים רוב הזמן. הוא משתמש בכלים שיש לו שהם הלימודים שלמדו אותך במהלך חייך, הקצרים או הארוכים. רוב הזמן אנו שבויים בהחלטות שנעשות על ידי המוח החושב כשהוא מחפש כל הזמן סיבות מדוע החשיבה לא נכונה. או מדוע יש לעשות כך או אחרת וזה בגלל שכל החברה נוהגת בצורה הזאת. כלומר המוח החושב מנסה להכניס אותנו לקיבעונות שמובאות לנו כשאקסיומה (אני בטוח שאת זוכרת מהי אקסיומה) "כך עושים כולם אז כך צריך לעשות" והמחשה למעשה לא נותנת מנוח משום שתת המודע מנסה לשדר לך תשובה אחרת.

תת המודע הוא החלק הגדול החשוב ביותר במוח, הוא עושה מעל ל 80,000 פעולות בכל דקה וכך אנו חיים. יחד עם זאת הוא מאגר הזיכרונות והרגשות הגדול ביותר שלנו. כשעולה מחשבה במוחנו הוא שולח מיד את התשובה המדויקת ביותר. אלא שהוא שולח אותה בשקט, ברוגע, בשלווה, כי הוא יודע שזו התשובה הכי טובה, הוא אינו צריך לעמול קשה לשכנע אותך. אם תקשיבי לתת המודע שלך לעולם לא תשגי. תמיד תעשי את הדברים הנכונים.

אני צרף לך כאן פרק מספרי שמדבר על הקול הפנימי הזה:

הקול הפנימי

כולם אוהבים לשמוע עצות ורעיונות של אחרים, תמיד חושבים שהעצות שמקבלים מן החוץ טובות יותר, חכמות יותר, יעילות יותר. זה כל כך אינו נחוץ, נבראנו כך שכל התשובות נמצאות בנו, בתוכנו. הקיום, אלוהים, מוכן להדריך אותנו תמיד, רק שנקשיב לו, שנפקח את התודעה שלנו לשמוע את קולות הדוברים עמנו מתוכנו. ראוי שנקשיב לו – הוא יודע את כל התשובות הטובות ביותר.

אתם מבולבלים, אין פלא, אתם חיים בעולם רועש כל-כך, עולם שמתרחשים בו אירועים בלתי פוסקים. במיוחד בימינו כשכלי התקשרות מספרים לנו בתוך דקה אחת על אירועים שמתרחשים בקצוות עולם שונים ומשונים, פינות ומקומות שלנו, באופן אישי אין כל קשר למתרחש שם. אלא שחינכו אותנו שעלינו לדעת הכול. עלינו להקשיב לחדשות בכל שעה, ובכל חצי שעה לשמוע תקציר של החדשות, כאילו שבלעדיהן לא נוכל כלל לתפקד בחיינו. מחנכים אותנו שעלינו לדעת הכול, בונים עבורנו תוכניות טלביזיה שירתקו את מוחותינו למה שקורה בתכוניות הללו ורק לא נחשוב על עצמנו. ואתם לא שמים לב, כיצד מושכים את כל תשומת לבכם לדברים כל-כך לא חשובים, עד שאין לכם כוח להתעסק עם מה שחשוב באמת – עם עצמכם.
למדו אתכם לא להפסיק לעבוד עם השכל, משום שעליכם לקבל את העצה הטובה ביותר ואותה תוכלו לקבל רק מבחוץ ורק דרך השכל. לכן מעמיסים עליכם פטפטת כל כך רבה שתמלא את מוחכם ותשאיר אתכם בבלבול מוחלט. למדו אתכם לעבוד עם השכל בלבד. לעבוד עם השכל בלבד פירושו לעבוד רק עם מה שבא אליכם מבחוץ, לא לחשוב באופן עצמאי, לא להפעיל את היכולות שלכם, להשאיר לפעולה רק את מה שקיבלתם מבחוץ. באופן כל כך פרדוכסלי, מנעו מאתכם את הדבר החשוב ביותר עבורכם – להפעיל את המחשבה היוצרת שלכם. להפעיל את המחשבה היוצרת באופן עצמאי ולהקשיב לעצמכם. כך אינכם יכולים לעצור את הפטפטת הבלתי פוסקת ולהקשיב לקולות הבאים מתוככם, את הקול הדומם השולח לכם תובנות חשובות.
נעשו כל-כך הרבה ניסויים בנושא השקט המוחלט, האם הוא קיים. לא, הוא אינו קיים, אין שקט מוחלט – שקט מוחלט קיים רק במוות. בחיים יש תמיד רחש כלשהו שילווה אתכם, יש רחשים חיצוניים ויש רחשים פנימיים, אבל תמיד יש רחש. אם תכנסו לחדר בדיקת שמיעה, שהוא חדר אטום לחלוטין, יסגרו את הדלת עליכם ואתם תשבו שם בשקט המוחלט הזה, הדומה לשקט המוות, אם תהיו מרוכזים תשמעו קולות, למרות שהחדר מנוטרל לחלוטין מאפשרות לקבל קולות מבחוץ, אלו יהיו קולות מרוץ הדם ופעימות הלב שלכם. לפתע תיווכחו לדעת שניתן לשמוע אותם באוזן בלתי מזוינת במכשיר השמיעה של הרופא. אם אתם יכולים לשמוע את פעימות הלב ומרוץ הדם בעורקים, כך תוכלו לשמוע את הקול הפנימי שלכם מדבר אליכם מתוככם. אם אתם נכנסים לרגיעה ונותנים לקול הפנימי להשמיע את דבריו, אתם זוכים לעצה הטובה מכולם – כי הקול הפנימי הוא המדריך האישי שלכם.
התרכזות פנימה וכניסה לרגיעה שעליה אני מדבר היא מה שרוב המטפלים קוראים מדיטציה. התרכזות פנימה אל תוך ההוויה שלכם. כשאתם מתרכזים בהתרכזות שכזו, אתם מצליחים לפתע לראות ולשמוע את מה שהשכל שלכם מסתיר מכם. אתם לפתע מגלים כי יש יותר ממרכז אחיד בגופכם שמנהל את חייכם, שאחראי על כיוון החיים שלכם, שמאפשר לכם להבין בעצמכם ולדעת להיכן אתם רוצים להוביל את חייכם – המוח, הלב והכליות. עתה, כשגיליתם את שלושת המנועים החשובים הללו, אינכם צריכים יותר לפעול קשות כדי להתרכז פנימה אל תוך הווייתכם כי תוכלו להגיע אליהם בקלות רבה. בכל שנייה שתרצו, כי אתם קשורים קשר אמיץ אל שלושתם.
כשאתם מנסים להתרכז ולחדור לליבה הפנימית שלכם ולקבל את הדרכתו של המדריך הפנימי – הקול הפנימי שלכם, אתם צריכים ללמוד להבין מתי אתם באמת שומעים את הקול הפנימי ומתי אתם שומעים את קול השכל. השכל מגיב תמיד במחשבה, הקול הפנימי שמגיע מהליבה הפנימית ביותר נותן מענה. ואסביר למה אני מתכוון. השכל נותן לכם תשובה של מחשבה מושאלת. המחשבה נובעת מאיזה חכמה שלמדתם, מאיזה השכלה שהשכלתם, מספר שקראתם. המחשבה משועבדת לגורמים חיצוניים, שלמדו אתכם שכך נכון וצריך לנהוג. כשאתם שומעים את הקול הפנימי, אתם קולטים שקיבלתם מענה פנימי, מענה שעונה בדיוק למידות שלכם, ליכולות שלכם, מענה טבעי שבא ממקום מאד עמוק בהווייתכם. המענה הזה אינו קשור לשום ידיעה או מעשה קודם בחייכם, הוא חדש, ייחודי, זו עצה שבאה ממקום מאד עמוק ומטפסת למעלה בתוככם עד שהיא מגיעה לתודעה המוחלטת שלכם. אתם מרגישים עם המענה הזה הרמוניה מלאה, הרמוניה עם השלמות שלכם עם המשמעות של נכון ושגוי בהווייתכם.
כל סטייה מהשלמות, מהשלם היא שגיאה. השגיאה יוצרת צרימה פנימית, אתם עושים את הפעולה אבל מרגישים שזה לא מתאים, לא נכון, לא במקום. אתם מרגישים שאתם עושים זאת כי כך מצפים מכם, כך נהוג לפעול, זו אינה האמת שלכם, זו האמת החברתית שסביבכם ולכן תעשו אותה ולא תהיו שלמים עם עצמכם.
כאשר אתם מרגישים שמה שאתם עושים הוא מושלם, הוא מדויק, הוא אתם, הרי שאתם נמצאים בשדה האמת שלכם, בשדה הנכון. תחושו הרמוניה ממלאת אתכם ותדעו שאתם במקום ובפעולה הנכונה, אתם תהיו מחוברים לשלמות שלכם.
אתם צריכים ללמוד להבחין בין קול השכל לבין הקול הפנימי שלכם, זה קל אם שמים לב לכך. כשאתם שומעים בתוככם קול הדובר אליכם דעו שזהו קולו של השכל, הוא מדבר בצורה מאד ברורה, מאד מדויקת, הוא מרצה את דבריו בנחת או בהתרגשות, אבל הוא משמש כקול ממשי. לעומת זאת הקול הפנימי אינו קול בכלל, הוא תחושה, אתם לא שומעים דבר, אתם פשוט חשים בו. אתן לכם דוגמא: כאשר מתחילה צפירת ים הזיכרון, אינכם חושבים "עכשיו צריך לעמוד" אתם קמים באופן אוטומטי, משום שהצפירה מעוררת בכם תחושת אבלות, תחושת כאב על הנופלים, ויחד עם זאת מעוררת בכם תחושת חיבור עם משפחותיהם החיות בינינו, וכואבות יום יום את כאב האבדן. הם, המשפחות עומדות בדיוק עתה ליד הקברים של יקיריהם ומבכים אותם, ואתם, עם ישראל, חש בצורך להיות איתם, להשתתף בצערם ולומר להם תודה. באופן אוטומטי אתם חשים בצורך הפנימי שלכם לקום ולעמוד לאות הזדהות. אין כאן מחשבה, יש תחושה עמוקה של הזדהות, זהו הקול הפנימי. כך, כל אלו שמבזים את העמידה הזו, ודווקא הולכים, ואני מתכוון לאנשים ברחוב ולעיתונאים שמסקרים בחיפושם את ההולכים, הם אינם שומעים את הקול הפנימי שלהם, הם שומעים את קול השכל המורה להם לפעול הפוך ממה שהקול הפנימי מורה, משום שזה הידע שהם קיבלו מהוריהם, מרבניהם, לבזות את כל מי שאינו בדיוק כמותם. החינוך הזה והעמקת הידע הזה של העליונות שלהם פוגעת בהם קשות בכך שהם אינם מסוגלים, גם במקומות שהם צריכים אותו, לשמוע את הקול הפנימי שלהם והם שומעים רק את קול השכל והופכים להיות חכמים טיפשים.
כך תלמדו להבחין בין הקול הפנימי לקולו של השכל. כל קול שאתם שומעים בתוככם הוא קולו של השכל כאשר כל הקולות נעלמים, כלומר קול השכל נעלם ואיננו עוד, כי אין בו חשיבות עבורכם ואינכם מתייחסים אליו, אזי אתם מתחילים לחוש את הקול הפנימי המנחה אתכם כיצד לבצע את הפעולות שעליכם לבצע, בדרך הברורה ביותר והטובה ביותר. זה הרגע שבו עליכם לחדול מלהילחם ולתת לקול הפנימי שלכם לפעול בצורה מלאה, להיכנע לו ולתת לו להזיז אתכם לאן שייקח, בהבנה ברורה שזו הדרך הנכונה.
השתמשתי במונח 'קול' לקול הפנימי למרות שהוא אינו קול, הוא תחושה עמוקה הנובעת מבפנים ועולה כלפי מעלה, אבל כדי שתוכל להיות הבנה קלה יותר לא הייתה באפשרותי דרך אחרת מלבד להשתמש במילה הקול הפנימי.


ולתרגיל טוב להתרגל להקשיב לקול הפנימי:

עצמי עיניים כשאת יושבת ברגיעה. ספרי לעצמך לאט מחמישים למספר אפס. 50, 49, 48...0
לפני שתתחילי לספור תאמרי לעצמך: כשאגיע ל 0 יהיה תת המודע שלי ברור וצלול מאד.
כשתגיעי ל 0 תשדרי לעצמך את המשפט הבא עשר פעמים ברציפות: אני תמיד מקשיבה לקול הפנימי שלי ושומעת אותו בבירור. אני יודעת שזו התשובה הטובה ביותר.
נשמי חמש נשימות עמוקות וחזרי על התרגיל פעמיים ביום למשך חודש ימים.
זה יגרום לבהירות רבה בקבלת תשובת הקול הפנימי.

בברכה,
מאיר שמחוני
050-6585185
מאיר שמחוני מומחה סטיפס
אנחנו חיים בתקופה שבה קצב החיים הוא מהיר וקדחתני.

חשיבה חיובית, חשיבת יש

בין אם אתה זקן, צעיר, עשיר או עני, עם ילדים או בלי ילדים
יש כל כך הרבה דברים שמתחרים על זמנך ועל תשומת לבך,
יש כל כך הרבה משימות שצריך לעשות…

אז איך מסתדרים? מה עושים קודם?

היכולת לשלוט בזמן שלנו היא היכולת לקחת את השליטה

על חיינו בחזרה.

אז איך אפשר לשנות את הקצב שבו דברים מתקדמים בחיים
כדי שנוכל למקסם את הזמן שלנו?

ויותר מזה, איך בחיים מערביים בהם
תמיד חסר לנו זמן ויש עוד הרבה מה לעשות
אפשר להרגיש מלאות ותחושה שיש לי?

המפתח לכך הוא ניהול זמן נכון בשילוב עם חשיבת יש.

"חשיבת יש" היא חשיבה ששמה מיקוד על מה שכבר יש לנו,
על מה שכבר הספקנו, ובאופן הזה גורמת לנו להרגיש מלאים.

כשאנחנו מלאים ומרגישים שיש לנו אנחנו הופכים להיות
יותר מגנטיים לכסף.
החוק פשוט (חוק המשיכה) דומה מושך דומה.

הנה מספר טיפים שיאפשרו לך להרגיש אחרת עם הזמן
ועם מה שאתה מספיק לעשות בו ויחברו אתך לחשיבת יש:

- רובנו נוהגים בסוף היום לציין לעצמנו מה לא הספקנו לעשות היום,
ומה עוד נשאר לנו לעשות.
ציין לעצמך בסוף כל יום את כל הדברים שכן הספקת לעשות היום,
ורק לאחר מכן מה עוד נותר.

זה יקנה לך תחושה של סיפוק ותחושה שאתה מתמודד עם המשימות
ומגיע להישגים.

- בדוק עם עצמך, אילו מטלות מאלה שבאחריותך אתה יכול להעביר חשיבה חיובית
לטיפולו של מישהו אחר.
כאשר אתה אומר לא למשימה שניתנה לך אתה אומר כן
לדברים שחשובים לך.

– המר כסף בזמן; אם אתה יכול, שלם לאחרים שישחררו את זמנך,
כשאתה עושה זאת אתה תורם למעגל הקבלה והנתינה.
הוא יתוגמל על עשיית הדבר שהוא טוב בו
ואתה תהיה פנוי לעשות דברים אחרים שמשמחים אותך ויוצרים
שמחה בחייך.
בנוסף, התשלום עבור השירותים שלו יגביר את זרימת השפע
ושפע יחזור אליך בחזרה.

– הזמן שלך שווה כסף. זכור שבכל פעם שאתה אומר כן למשהו,
אתה אומר למשהו אחר לא. ברגע שאמרת כן, בדוק שאתה יודע בדיוק
על חשבון מה זה בא ולמה אמרת לא. לפעמים עצם הידיעה תאפשר
לך לבחור אחרת.

– גם אם אתה חושב שיש לך יותר מדי דברים לעשות, פנה לעצמך זמן
כדי ללמוד איך להשתמש בעזרים שבטווח הארוך ייעלו את ניצול הזמן שלך,
זה אפשרי ושווה את ההשקעה. למשל: למד תוכנה חדשה שיכולה לייעל
את העבודה שלך.

כך עובד מינוף, וכך עובדת חשיבת היש, אנחנו משקיעים זמן, רצון, והתמדה,
ולאורך זמן, החשיבה החיובית, העיסוק בתכנים חיוביים הופכים אותנו
לאדם שמח יותר, ומגנטי לשפע.ועוד מילה אישית:
מניסיוני עם לקוחות, ניהול זמן נוגע בקושי ליצור איזון בחיינו בין יצירתיות
(שלא פעם מיוחסת לזרימה) לבין תכנון (שמיוחס לעמידה ביעדים).

הצורך בתכנון בחיים האינטנסיביים שלנו גולש לא פעם לשליטה
וחונק את היצירתיות,
ולהפך; יש כאלה שרואים בתכנון ועמידה ביעדים מגבלה חונקת
ומגבילה יצירתיות ולכן הם מתקשים לעמוד בהם.

שילוב בין ניהול זמן נכון וחשיבה חיובית מביאים לשפע לאיזון
ולשגשוג בחיים.

לחשוב חיובי: חשיבה חיובית ציטוטים
אני בוחר להתמקד בעיקר ומשחרר את עצמי
מהצורך שהכל יהיה מושלם


בהצלחה! (:
תוכל לפרט קצת על דפוס החשיבה שלך? על איזה נושאים אתה חושב (למשל ביקורת עצמית, חשש מתגובות אנשים, פחד מאירועים שליליים) ואיך החשיבה שלך מתנהלת (חושב שוב ושוב על אותם נושאים בלופים ובלי יכולת שליטה, יש מצבים מסוימים שמעלים את החשיבה, מנסה למצוא פתרון, מלקה את עצמי..)?
קוגנטיקה מומחית סטיפס
שלום לך
המחשבות קיימות כדי לעודד אותנו לעשות דברים אשר יכולים להועיל ולקדם אותנו.
מחשבות שליליות הן בולמות ועוצרות אותנו מעשייה בכל תחומי החיים.
השאלה שלך כיצד מפסיקים לחשוב הרבה? אני טוענת שרצוי לחשוב הרבה תלוי מה!
לפי עניות דעתי עליך לחשוב היכן אני רוצה להיות בעוד מספר שנים? האם היכן שאני היום מספק אותי?
במידה והנך רוצה להתקדם ולהיות במקום טוב יותר הרי שעליך לחשוב כל הזמן על אותו המקום שבו הנך רוצה להיות.
במקום לחשוב אינני יכול/ה, מסוגל/ת להגיע לאותו המקום להתחיל לחשוב כיצד אני מגיע/ה לאותו המקום?
מהם המהלכים שעלי לעשות כדי להגיע לשם? לבנות דרך פעולה לקידומך.
לפי השאלה שלך - אני מבינה שהנך רואה את העולם באור שלילי ומפחיד, לכן עליך להתחיל לראות את העולם כפי שהוא באור הנכון, לא ורוד מדי ולא שחור, אך למצוא את הדרך למקום הטוב והמואר.
במידה ויש לך צורך בעזרה אני מזמינה אותך להתקשר אלי לקבלת פרטים נוספים 052-3277757.
רוחי בכר מומחה סטיפס
פשוט מאוד, אין דבר קל מזה.

להחמיא ולפרגן. לדבר חיובי על החיים ועל האנשים שמקיפים אותך ועל העולם היפה שלנו.

טיפ: כדאי להתחבר לחברים אופטימיים כי החברים יוצרים את המציאות שלנו, הזהות.