25 תשובות
ככה כי בא לי
כי קראתי, בדקתי, דיברתי עם המון אנשים שמבינים בנושא, ואני ממש לא יכול לצמצם את התשובה שלי לכמה משפטים כאן בסטיפס.
יש לי כמה מחברות שכתבתי בהן את כל הטיעונים בעד ונגד ששמעתי אי פעם.
כי תכלס, גם אם אלוהים קיים, בעקרון הוא ישות לא אנושית, דהיינו חייזר...
אני חלולה מבפנים בנושא... אני לא יודעת מה אני חושבת על אמונה
ברור שאני מאמינה, לא באנו מהקופים.
כל דבר בעולם הזה הוא נס, ואלוקים כל כך עוזר , אם אתם ממש מתקשים תיכנסו לאינטרנט תשמעו סיפורים של אנשים מאמינים איך הנס שקרה להם זה פשוט לא אנושי . יש לי סיפור מדהים מי שרוצה לשמוע תשלחו פרטי....
כי קרו לי כל כך הרבה ניסים וסבא שלי מספר סיפורים שהיו לו שהתגלו אליו ולחבר שלו צדיק והם היו במקום עם הרבה אנשים ורק הם ראו אותו, שתיהם חיים היום ואם תשאלו אותם הם יגידו לכם מה שכתבתי.
ויש לי כל כך הרבה סיפורים של המשפחה שלי שסבא שלי מספר אותם ורק כסיל לא חוזר בתשובה אחרי ששומע את כל הסיפורים האלו.
ועוד משהו, יש כל כך הרבה סיפורים על רבנים מה500 שנה האחרונים שהם היו מדברים עם מלאכים והיו לומדים איתם תורה ויש גם ספר של הרב יהודה פתיה שהוא מוציא רוחות מאנשים והוא כותב מה הרוחות אמרו לו והוא גם כותב בספר שהוא עלה לבין דין של מעלה ועוד הרבה סיפורים
אנונימי
חוץ מיזה. בלי האמונה שלי והתפילות אני מרגישה ריקנית מבפנים, כאילו אין טעם. האמונה שלי היא מחזיקה אותי , תנסו...❤
1. התגלות של אלוקים לעיני כל עם ישראל ששמעו את קולו. לא ייתכן שעם שלם ימציא לעצמו סיפור על התגלות של אלוקים שמחייב אותו בתרי"ג מצוות עד מסירות נפש ועוד יעבירו את "השקר" לבנים כאמת גמורה מבלי להגיד שהכל "לא אמיתי", חס ושלום. כמו כן, לא ייתכן שמישהו ישכנע אותם שזה קרה, כי העם אמור לדעת הם הם שמעו את קולו של אלוקים או לא. במידה ולא - וודאי שהם לא יקבלו את זה
2. הבטחות שרק בורא עולם שיודע הכל ושולט על הכל יכול לעמוד מאוחריהן: ברכה בשנה השישית לשומרי שנת השמיטה, הבטחה שהארץ לא תכבש בזמן העליה לרגל שהיא ריקה מגברים. שום איש לא יעיז לתת הבטחות לעם על דברים שאינם בשליטתו.
3. סימני טהרה בחיות טמאות: "תני דבי ר' ישמעאל (ויקרא יא) ו"את הגמל, כי מעלה גרה הוא" - שליט בעולמו יודע שאין לך דבר מעלה גרה וטמא, אלא גמל. לפיכך פרט בו הכתוב" (חולין נט ע"א).

"תנא דבי ר' ישמעאל (ויקרא יא) "ואת החזיר, כי מפריס פרסה הוא" - שליט בעולמו יודע שאין לך דבר שמפריס פרסה וטמא, אלא חזיר. לפיכך פרט בו הכתוב" (חולין נט ע"א).

"וכי משה רבינו קניגי היה? או בליסטרי היה? - מכאן תשובה לאומר אין תורה מן השמים" (חולין ס ע"ב).
4. נבואות שהתגשמו: "וֶהֱפִיצְךָ ה' בְּכָל הָעַמִּים מִקְצֵה הָאָרֶץ וְעַד קְצֵה הָאָרֶץ" (דברים כח, סד). בכל זאת הקב"ה הבטיח לנו שישמור עלינו בגלותנו למרות שכל העמים שונאים אותנו: "אַף גַּם זֹאת בִּהְיוֹתָם בְּאֶרֶץ אֹיְבֵיהֶם לֹא מְאַסְתִּים וְלֹא גְעַלְתִּים לְכַלֹּתָם לְהָפֵר בְּרִיתִי אִתָּם, כִּי אֲנִי ה' אֱלֹהֵיהֶם" (ויקרא כו, מד).

5. יש עוד הוכחות. חשבו להדגיש שאנחנו לא טוענים שיש אלוקים כי זה כתוב בתנ"ך, אלא מסבירים למה רק אלוקים יכול לעמוד מאחורי התורה אשר נתן לעמו.
אני לא מאמין כי אין אלוהים, זה כמו שאני לא מאמין בפחות כי אין פיות או בביגפוט.
אנונימי
שואל השאלה:
תוצאה
אתה כנראה לא מודע ליכולת של האנשים לשקר
אנשים יכולים להמציא ולשקר שמישהו התגלה מולם

ההבטחות...
אין כלום, הן לא קיימות

3. אין לי מושג מה כתבת

4. תאמין לי אין שום נבואות
אנונימי
1. לשקר לעם שהאלוקים התגלה אליהם והם אמורים להאמין לאותו אחד? משהו לא נורמלי הולך כאן. חוץ מזה, זה לא משתלם לאותו אחד, כי צריך להוות דוגמא אישית לעם ע"י שמירת תרי"ג מצוות. אם זה לאיקרה - גם לעם לא תהיה סיבה לשמור.

2.אין כלום?אבל העם היה אמרו לראות שהן מתקיימות, כי למה שישמרו שמיטה או יעלו לרגל?

3. מי, חוץ מבורא עולם יודע את כל הבעלי החיים? שאין עוד בעלי חיים עם סימן טהרה אחד, אלא רק אלה שמפורטים בתורה?

4. מלא נבואות. והן מתקיימות. אתה מתכחש למה שהבאתי? זה רק דוגמא.
אני אתאיסטית,כי זה לא הגיוני לסגוד לאל ששולח אנשים לגהנום כי הם נולדו כמו שנולדו,להטביע את כל הבריות שלו כי הם לא התנהגו יפה,להתעלם לחלוטין מרצח של 6 מיליון יהודים,להעלות סוג אחד של בריה על הסוג האחר ולהשפיל את הסוג האחר בגלל מה שיש בין הרגליים ואם באלכם אני יכולה להמשיך בכיף!
אני אתאיסט כי אף אחד לא הראה לי הוכחה נגדית שלא יכולתי לסתור (לכל אל לא הרק האלוהים היהודי), לדוגמא הטענה של לא ייתכן שעם שלם המציא סיפור-האוכלוסייה שם הייתה הרבה יותר קטנה, חיה בעוני והייתה אנלפבתית, באוכלוסיה כזו אפילו אדם שיודע לקרוא ולכתוב נחשב גאון ולא קשה במיוחד לאותו גאון להשתמש במוח היחסית חכם שלו ולרמות כמה עשרות אנשים.
אתאיסט, התחלתי להטיל ספק בכל מה שלימדו אותי מגיל קטן, יצאתי, חקרתי, בדקתי והגעתי למסקנות שלי.
אנוכי=אני, הז פשוט לזול והצואת לעז על אבותינו, שכאילו ההי אפשר לשנע אותם שהם עברן מה שהם לא עברו. העיקר לא לקבל את האמת, נכון?
מי שיכנע את העם שהוא עבר את מה שהוא עבר? משה רבנו (עליו הלשום!) שהיה כבד פה וכבד לשון וערל שפתים? אחד כזה יכול לשנע את העם, אם אל שה' נתן לעם לראות ולשמוע שאלוקים מדבר עמו?

אנאלפבתים? יש הרבהמצוות שמצריכים כתיבה: כתיתב תפילים, מזוזזות, ספר תרוה, כתיבת הגט. נראה לך שה' יצוה עלינו את כל המצוות שהלאה (שתלויות בכתיבה) אם העם היה אנאלפבתי?
כי כמובן צריך לשכנע את האנשים שכביכול עברו את זה ולא את האנשים שהם כביכול צאצאי צאצאי צאצאי צאצאיהם, או פשוט יכול להיות שזה מיתוס שהשתנה עם הזמן ולא צריך רמאי שישכנע את התמימים.
אנונימי
לשנע את הצאצאים גם לא הגיוני. מכמה סיבות.
1. אם קרה אירוע כזה גדול לעל העם - איך יכול להיות שהם לא שמעו על זה כלום? הרי זה מוזר. לכל העם שעבר דברים כאלה עצונים לא נשאר זכר לזה ורק בא מישהו אחד ומספר להם את זה?

2. אם הוא יטען שזה נשכח מהם - גם זה סיבה לא לקלב מאותו אחד, כי התרוה הבטיחה על עצמה שהיא "לא תשכח מפי זרעו" (דברים לא, כא) ואם היא באמת נשכחה - למה להם לקבל את התורה שנסתרה הנבואה שלה על כך שהיא "לא תשכח מפי זרען" (דברים לא, כא)?

3. התורה לא יכולה להתשנות עם הזמן, כי מפורש בה איסור של לגרוע ולהוסיף:"
לֹא תֹסִפוּ עַל הַדָּבָר אֲשֶׁר אָנֹכִי מְצַוֶּה אֶתְכֶם, וְלֹא תִגְרְעוּ מִמֶּנּוּ - לִשְׁמֹר אֶת מִצְוֹת ה' אֱלֹהֵיכֶם אֲשֶׁר אָנֹכִי מְצַוֶּה אֶתְכֶם" (דברים ד, ב).

"אֵת כָּל הַדָּבָר אֲשֶׁר אָנֹכִי מְצַוֶּה אֶתְכֶם אֹתוֹ תִשְׁמְרוּ לַעֲשׂוֹת - לֹאתֹסֵף עָלָיו, וְלֹא תִגְרַע מִמֶּנּוּ" (דברים יג, א).

אז מי שפעל על פי התורה - הוא לא היה אמור לשנות אותה. חוץ מזה, תראה לאורך כל הדורת, למורת כל הגלויות הגזירות שעברנו - התורה עדיין לא השתנתה. מה זה אם לא קיום הבטחה אלוקים שהיא באמת "לא תשכח מפי זרעו" (דברים לא, כא). אם תבדוק את ספרי התורה של כל העדות, תצמא רק הבדל אחד בינהם: בפסוק "לֹא יָבֹא פְצוּעַ דַּכָּא וּכְרוּת שָׁפְכָה, בִּקְהַל ה'" (דברים כג, ב) - אצל חלק מהעדות המילה ,דכא" כתובה עם האות א', ואצל חלק עם ה'. לעומת זה, לא חסר גרסאות לדתות של שקר.
שואל השאלה:
תפסיק כבר להעתיק פסוקים מהתנך
התנך שלך לא מעניין אותנו ולהפך, הוא משעמם אותנו וגורם לנו לשנוא אנשים
אנונימי
אתה מדבר כאילו הסיפור להתרבות הם סטטיים, כאילו אין שום סיכוי שכמו *כל מיתולוגיה של כל עם אחר* אלה סיפורים שנערכו והשתנו עם הזמן כי אנחנו בני אדם ואף פעם אנחנו לא יכולים להעביר סיפור מדור לדור בשלמות לפני שהומצאו דרכים טובות מספיק לשמר ולתעד אותם.
אם היית לומד על היסטוריה, וההתפתחות של סיפורים לאורך זמן היית יודע שסיפורים כאלה מתהווים כל הזמן בתוך עמים.
אנונימי
אם תתבייש שדברי אלוקים חיים לא מעניינים אותך! למה בכלל שאלת את השאלה אם אתה לא מחפש את האמת?
התורה, היא לא משמעמת, אלא היא תענגו הכ יגדול שיש.
לשנוא את האנשים? ממש לא, תלוי את מי, היבוד של כל התרוה היא "ואהבת לרעך כמוך" (ויקרא יט, יח). מה שכן, יש אנשים שכורפים באלוקים ובתורה והולכחים נגד אלוקים ותורתו. אנשים כאלה באמת צריך לשנוא אותם, כמו שנאמר "הֲלוֹא מְשַׂנְאֶיךָ, ה', אֶשְׂנָא, וּבִתְקוֹמְמֶיךָ -אֶתְקוֹטָט? תַּכְלִית שִׂנְאָה שְׂנֵאתִים - לְאוֹיְבִים הָיוּ לִי" (תהילים קלט, כא- כב).
לא ושנאים אנשים חפים מפשע, אלא את אלה שמורדים בבורא עולם.
אבל כתבי החרטומים הרבה יותר קדושים מהתנ"ך, בתנ"ך יש אל אחד ולמצרים היו אלפים אז ברור שכתבי החרטומים הם הרבה יותר קדושים וחשובים.
אנונימי
אנונימי, למה למה ישראל לקבל את המיתולוגיה של עם אחר (של איזה עם? למה אנחנו לא מיכירים אותו ולא ידועים על כך כלום?)? אם זה הי קורה - זה היה צריך להיכנס לתוך המסורת.

ותראה שהתרוה קיימת בעולם הזה אלפי שנים והיא נשמרה בצורה פלאית. טעות בספר תרוה (וקראים אותה כל שבוע) ופוסלת. בעל קורא שטועה בקריאה - יש מתקנים אותו.
דרך אגב, מליץ את ההרצאה של הרב מרדדי דוד נוירשל בנושא (בקשיור המצורף).
אני מקווה שתלמד להפסיק לזלזל בשאר האלוהים או שאנוביס ישמיד את ליבך בשעת המוות.
אנונימי
שואל השאלה:
לדעתי
"הרבנים שלך מדברים שטויות
התנך הוא המצאה
אלוהים הוא פרי
ואנשים מאמינים הם צריכים להיות בבית משוגעים"

אתה מזלזל באנשים בכלל האמונות שלהם
אז תצפה לזילזול בחזרה ולכעס, לשנאה ולכל דבר רע אחר
אנונימי