15 תשובות
וול, בתור אחת שחוותה את זה כמה פעמים - זה פשוט נוראי.
ראיתי את עצמי בדיוק באותו המצב כמו שאני ערה. הניסוח לא הכי מדויק, אבל תתאר לעצמך שאתה מתעורר ולא יכול להזיז שום שריר בגוף, לא לדבר ולא לזוז.

ראית את הסיטואציה כמו שהיא מבלי יכולת להתנגד, בעוד שהנשימה שלך מתקצרת.
אני פשוט שכבתי וניסיתי להרדם אבל לא הלך אז, נשארתי עם עיניים פתוחות, ופתאום שמעתי מוזיקה חזקה של כינורות בחדר, כמו בסרט אימה וראיתי פתאום פנים של מישהו מחזיק אותי מלמעלה והיה לו פנים מפחידות, כאלה שראו רק את הקווי מתאר והשאר שחור, ולצידו היו עוד פנים מפחידות, והוא החזיק את הידיים שלי לצדדים, שהיו באמת ככה במציאות והרגשתי לחץ על החזה ונדמה לי גם שמעתי קול שאומר "את לא תברחי" משהו כזה. זה הפחיד רצח חשבתי אני הולכת להתעלף ולא יכולתי לזוז והעיניים שלי נסגרו אבל נלחמתי בזה אמרתי לעצמי, זה רק חלום, תצאי מזה! ואז, העיניים שלי נפתחו והכל נעלם.
אני חובה שיתוקי שינה כמה פעמים בשבוע.
בדרך כלל אני קורה איזה בן אדם מפחיד ללא פנים קצת כמו מלאך המוות, ולפעמים שד. הייתה פעם אחת שראיתי גם ילדה קטנה עם עיניים שחורות חיוורת ברמות והיא פשוט נעצה בי מבטים. יש פעמים שהם מתקרבים אליי ואני מרגישה שהם חונקים אותי, ויש פעמים שהם פשוט מסתכלים עליי בין אם זה רחוק ממני או קרוב אליי. אבל מה שבטוח אני אפעם לא מתרגלת לזה וכל פעם מפחדת מחדש. אני רואה שהם נמצאים ואומרת לעצמי שזה לא אמיתי, אבל תוך כדי מתה מפחד ומנסה לצרוח לעזרה או לברוח ללא הצלחה.
העיניים שלי נפקחו ואז אני פתאום רואה לידי בחדר ליד המיטה שלי בן אדם ממש מפחיד שבא לקחת אותי מהמיטה וככל שהידיים שלו התקרבו הכל נהיה שחור יותר ושחור יותר. עד שקמתי ואמא שלי אמרה לי שדיברתי מתוך שינה ואמרתי לעצמי "תקומי כבר" כמה פעמים
לא היה לי, אגב למישהו שרוצה , זו אחת השיטות לחלום צלול ואם אתה מבין שיש גם אשליות , אתה צריך רק לשכב על הגב שלך ולא לעשות שום דבר ולהיות ער מנטלית . אבל תהיה מוכן למה שיבוא לך , בעיקרון זה לא הכי מפחיד, אם יודעים שזה נטו הזיות. ברגע שמבינים את זה, זה נהיה פחות מפחיד
אבל איך מגיעים לזה?
שיטת ווילד , צריך לשכב על הגב בעיקר, ולא לזוז, ולנסות להיות ער כמה שאפשר , ולעצום עיניים, בדרך כלל אם זה עובד לך, אתה אמור לראות דברים או צורות, אחרי זה תשמע קולות ואתה אמור להמשיך לעצום עיניים עד שתגיע לחלום צלול , אחרי זה תעשה בדיקות מציאות , אם אתה רואה שלוש ידיים או שש ידיים או משהו כזה בשעון 23:90 כנראה שזה חלום צלול, אבל צריך לתרגל את זה, תחפש באינטרנט או שתדבר עם משתמש פה שיודע איך להגיע לזה על מנת להיות בחלום צלול .
אז פשוט לשכב עליו הגב בעיניים עצומות ולנסות לא להירדם ולראות מה קורה?
יש מדריך לשיתוק שינה וגם חלום צלול באינטרנט.אתה צריך קודם כל סביבה חשוכה ושקטה בלי רעשים והפרעות שם, ולרוקן את המחשבות שלך ולשכב בנוחיות על המיטה שלך וליישר רגלים וידיים, ולהסתכל על התקרה או הקיר למעלה ולעצום עיניים , צריך להתרכז בנשימות, או רעש של מאורר או מחשב, מזגן , כל דבר שתוכל להתרכז בו , ו אז תהיה צריך להיות ער ולחכות שגוף שלך ירדם , ותגיד לעצמך אני בחלום ואני בחלום ,אתה אמור להרגיש שאתה שקוע למטה , או שאתה עף אחרי זה אתה צריך לראות צורות הגיוניות מאשר כתמים שנעלמים לך ,ואז שאתה רואה את האות A ( שכחתי גם שאתה אמור להרגיש כאילו נמלים הולכות על הרגלים וידיים שלך ) אז זה אומר שאתה בדרך לזה , ותרגיש דגדוג בידיים , רגליים , ומפה אסור לך להזיז שום שריר בגוף שלך בשלב הזה ,ואז אחר כך תראה דברים שאתה ראית שיהפכו לחפצים וזה במציאות ובזמן הזה , אתה תשמע קולות, או דברים או תראה דברים שלא קיימים במציאות פה, צעדים, אנשים מדברים, יצורים ופה אסור לך להתעורר ולהסתכל , פשוט תנסה להמשיך לעצום עיניים ולומר לעצמך שזה כלום מלבד הזיה . התמונות יזוזו קצת וזה יבנה לך את נוף החלום,שתראה תמונות זזות, תזכור להיות עסוק במחשבה על חלום ולנסות להיכנס לחלום צלול לבד, אגב אל תנסה להסתכל בתמונות האלה ולהתעסק בזה כי זה ישאב אותך ישר לתמונה,גם לא בכוח, נסה להיות רגוע ולתת למוח שלך לעשות את זה לבדו , אחר כך תגיע לאזור כך , שבו תהיה צריך לבדוק שאתה באמת בחלום או במציאות ,אז לפני שאתה מנסה , תעשה כל יום בדיקות מציאות שזה ייכנס לך לחלום ומשם תזכור את זה. ואם אתה רואה דברים מוזרים , למשל השעה בשעון שלך שהיא ככה :12:99 זה אומר שאתה בחלום צלול או 9 אצבעות או משהו בטקסט נראה לך שונה ולא מובן, אתה בחלום צלול .
אני פתחתי עיניים וראיתי כמו מן צל כזה והייתי בטוחה שיש איתי מישהו בחדר.
הקטע שתכלס זה כן יכל להיות אמיתי, אני בפנמייה והדלת של הבית תמיד פתוחה וגם אני נמצאת בבית קרקע אז אפשר להכנס דרך החלון, קיצר חשבתי שבאמת מישהו ניכנס ואני גם ראיתי דמות כזאת כמו מן צל כזה שזזה לי בחדר (מן הסתם שזה לא אמיתי) וניסתי לצעוק ולזוז ולברוח אבל לא הצלחתי ולא ככ הבנתי מה קורה וחשבתי לעצמי שזה אולי שיתוק שינה ואחרי כמה זמן זה השתחרר לי והצלחתי לזוז והכול וראיתי שלא היה שם אף אחד וזה סתם היה דימיון.
נילחצתי כזה בקטנה אבל בגלל שהייתי מודעת לזה שזה שיתוק שינה אז לא כזה פחדתי.

ולמי ששאל למעלה, כן יש לי מראה בחדר, בגודל של חלון בערך.
מה זאת אומרת שיתוקי שינה? בחיים לא שמעתי על זה
זו תופעה שקורית שאת ערה אבל הגוף שלך ישן , זה מונע ממך לעשות דברים שאת ישנה , כמו ללכת מתוך שינה וכל זה, יש אנשים עם הפרעות שינה שאין להם שיתוק שינה,שיתוק שינה עובד ככה, שאדם ער וגוף שלו ישן , ולא יכול לזוז , זה מתחיל מהזיות לא במציאות ודברים קצת לא אמתיים שעשויים די להבהיל אותך אבל זה שום דבר חוץ מהזיה . שמנסים לגרום לגוף שלך להירדם אבל את ערה יחסית
ראיתי את החלום שלי על הקיר בחדר
אני פשוט ליטרלי רואה את מה שאני חולמת, אבל זה חרא כי אני לא יודעת מה אצל אחרים אבל אני לא יכולה לנשום ואני נכנסת ללחץ ומה זה קשה להשתחרר מזה כי אי אפשר לזוז. אפילו את הפה אי אפשר לפתוח. בכל אופן, אני זוכרת שהיה לי גם פעם אחת שישנתי בכיתה ואז היה לי שיתוק שינה וראיתי על הארון דמות מוזרה והיא הייתה עשויה עם עשן ומשום מה חשבתי שזה אלוהים חחח איזה מוזר.
למי ששאל מה שיתוק שינה - שיתוק שינה זה מנגנון של הגוף שנועד למנוע מהגוף לבצע את פעולות החלום במציאות (בגלל שהמוח לא מבדיל בין מציאות לדימיון). אנשים שהולכים מתוך שינה זה בגלל שהמנגנון הזה לא עובד טוב. כל לילה אנחנו נכנסים מספר פעמים לשיתוק שינה ללא יוצא מן הכלל (פרט לאנשים עם הפרעות שינה קשות) והמוח משחרר את השיתוק כמה דקות לפני שמתעוררים.

לפעמים קורה מצב שהמוח מתבלבל (עד כמה שזה נשמע מוזר), או עקב הפרעות שינה, חוסר שינה, מתי נפשי ועוד שלל סיבות קורה מצב שהבן אדם מתעורר לפני שהמוח משחרר את השיתוק וזהו שיתוק שינה מודע.

למי ששאל איך נכנסים לזה: כפי אורה ושמחה כתבה, שיטת וילד. אם לא בא לך חלום צלול פשוט תשכב (על הגב) ואל תזוז בכלל. באיזה שהוא שלב תרגיש גירויים כמו נמלים, רטט, דחף להתעורר, גירודים ועוד שלל גירויים. כל הגירויים האילו הם בדיקות של המוח - המוח בודק אם אתה ער או לא. אם אתה זז המוח מבין שאתה ער והכל נהרס, אם אתה לא זז המוח מבין שאתה לא בהכרה וממשיך. אחרי זה יתחילו להופיע כל מיני צורות וכל מני צבעים, אילו הזיות שנועדו "להפנט" אותנו לשינה, אם מתרכזים בהם אמורים להירדם ממש מהר. במידה ועד לשלב הזה לא נרדמת (קשה מאוד) המוח עחהר לשלב הבא: שיתוק שינה. המוח ישתק את כל מערכת העצבים. ואם עד עכשיו לא נרדמת, הצלחת לעבוד על המוח. והנה שיתוק שינה מודע. ממצב זה אפשר להמשיך להתרכז במשהו ספציפי ולהיכנס לחלום צלול.

לשואל השאלה: אידית לא חוויתי אבל על פי רוב אין הזיות או הזיות קוליות. במידה וכן יש הזיות רוב האנשים יראו שש או מלאך המוות שמנסים להרוג אותם.זה בגלל ששרירי החסה גם כן משותקים ולכן נוצר לחץ על החזה, המוח לא יודע מה גורם ללחץ הזה ולכן יוצר "תירוץ" ללחץ הזה והבן אדם רואה שג או מלאך המוות מנסה להרוג אותו. רחב האנשים נתקלים בדמות שחורה שמסתכלת עליהם, חריקות דלת, שריקות, צעדים ועוד.
ללא ספק תופעה מרתקת
^אתה צודק, התכוונתי שאילו הדברים הנפוצים ביותר שמתחרשים. יש כאלו שיראו עוד דברים כמו התקף חייזירים, כלבים, יש כאלו שיראו הזיות חייוביות, כאלו שישמעו צליל של רוח, לא חסר דברים. אבל מה שכבתי קודם זה הכי נפוץ חח