9 תשובות
ביישנות זה עניין של אופי וגם של נסיון וגיל, לרוב זה משתפר עם השנים ומעבר לזה הרבה אנשים מוצאים בזה הרבה חן. אם זה מפריע לך מאוד, הייתי מציעה לך לעשות מעין תרגילים שיעזרו לך להתגבר בכל פעם בצעד אחד על הביישנות, וסביר להניח שאחרי כל פעם תרגישי ממש טוב. אם זה פעם אחת לגשת לדבר עם מישהו ספציפי, גם אם שיחה סתמית וקצרה אבל עדיין לגשת. אם זה להתקשר למודיעין כלשהו ולבקש מידע (אם זה גם משהו שקשה לך), ואם זה להחליט שבשיעור מסויים את מצביעה ומפגינה ידע.

מתוך נסיון, זה עובד.
בהצלחה.
היי.
אני כיום בן 21.5 וכשהייתי בגילך אולי קצת פחות הייתי גם נער ביישן.
ולאט לאט דרך התחברות שלי לאנשים שהיו ההפך ממני השתנתי, וגם בצבא (אג"ב בצבא הכי משתנים) המשכתי והמשכתי, ועכשיו נראה לי שאני ההפך הגמור מביישן. אז קודם כל אנשים עם רצון להשתנות משתנים עם הזמן, אז את יכולה להיות רגועה, וכמו בכל דבר בחיים אפשר להשתפר, אז אני יכול להציע לך להתחבר לאנשים שהם ההפך ממך לנסות ולשים את עצמך בכוונה במצבים שתיהי בולטת ולאט לאט יכול בך השינוי.
במקביל אני חושב שאת צריכה אולי להתחיל לא לעשות חשבון יותר מידי לאנשים, כי ביישנות בדרך כלל נובעת מחשש של "מה יחשבו/יגידו עלי". בשביל זה את גם צריכה יותר לאהוב את עצמך מה שיעלה לך את הבטחון העצמי.
קסם הראל
ביישנות יכולה להיות גורם מכמה סיבות. זה יכול להיות חוסר ביטחון עצמי, חרדה חברתית, אולי בגלל חוויה לא נעימה שחווית, ועוד.
תוכלי לפנות אליי במייל ולכתוב לי ממה את חושבת שזה נגרם אצלך?
יתכן שכך את זוכרת את עצמך, תמיד ביישנית? או שאולי זה השתנה עם הזמן?
אם תוכלי יותר לכתוב לי רקע, ממה לדעת זה נגרם, ומתי זה התחיל. מתי את יותר ביישנית, ומתי פחות. יהיו לי יותר את הכילים הנכונים לעזור ל-ך, ולא בכלליות לביישנות (כי כשהיא לא נובעת מאותה סיבה, אז העצות לא תמיד יועילו. צריך את הדרך בשבילך, שתפתור את הביישנות שאצלך, שוודאי שונה מאחרת.).
מאיה.
תזכרי שלא חשוב מה שיגידו עליך את תמיד את. שלא יישנה לך מה יחשבו עליך.
וביישנית את לא צריכה להיות(:
שקד
תנסי לדבר יותר עם אנשים, לצאת יותר עם חברות וככה תרכשי ביטחון
אשמח אם תפרטי ממה את בדיוק מתביישת?
אני חושב שביישנות זה לא עניין של אופי יש תרגילים יום יומיים שאפשר לעבוד על זה זה פשוט תכנות תת מודע אם את צריכה עזרה בזה אני מפנה אותך לבחור בשם עילאי מיכאלי מומחה לתכנות התת מודע זו תוכנית ליווי במשך 3 חודשיים והקטע היפה פה שהוא נותן לך את האפשרות לקבל את כל הכסף חזרה ברגע שלא עשית שינוי והוא מבטיח שיש 98 אחוזי הצלחה במילים אחרות אם את משתמשת במה שהוא לומד יש לך 100 אחוז הצלחה אני ממליץ לך זו תיהיה אחת ההשקעות הכי טובות שתעשי בחיים
אור
ביישנות מקושרת לחרדה חברתית. וכדאי לך לקרוא בנושא ולהרחב את ידיעותייך בעניין (מצורפים קישורים)
ככלל הגישה של זה יעבור עם הזמן אינה נכונה. הסיבה שחלק מהאנשים (אולי רוב האנשים) מתגברים על ביישנות עם הזמן היא שהם מסגלים לעצמם אסטרטגיות חשיבה שמאפשרות להם להתגבר על מחשבות אופייניות לביישנות מצד אחד והם נמנעים מלעשות דברים בגלל הביישנות.

אם הביישנות גורמת להימנע מלעשות דברים. חשוב להיות מודעים לכך ולהתחיל לעשות - לסגל גישה שכל דבר הוא אתגר ולא חייבים להיות הכי טובים בכל מה שעושים. עצם העשייה היא הצלחה והתקדמות. (יחד עם זאת לא לנסות לבלוע את העולם - ההתקדמות והמטרות צריכות להיות הדרגתיות).
דבר נוסף שכדאי לפתח אליו מודעות הוא לבדוק האם את ביקורתית מידי עם עצמך, קשה מידי עם עצמך, האם הראייה שלך את העולם מוגזמת לצד השלילי ולנסות לאזן. לא לכעוס. להסתכל על הדברים בצורה שקולה (ראי קישורים לפירוט)

היי לך
קודם כל ביישנות זה אופי, אופי שמשתלט עלינו, אני לא חושבת שאפשר לשנות לגמרי את הבשיינות (האופי הזה). אבל אני בטוחה שאפשר לתרגל, ז"א להאמין בעצמך, עם זה בדברים הכי קטנים, וגם לדעת לקבל את עצמך, זה משהו שיתן, ויוסיף לביטחון שלך.
בתור אחת (ביישנית), יש לי חברות שהן ממש שונות ממני, יש לי 2 חברות הכי הכי טובות שלי, שהן ממש ההפך ממני, ושאני איתן אני מרגישה הכי פתוחה והכי משוחררת (רק שאני איתן) זה ממש שונה שאני איתן,
והייתי ממליצה לך להתחבר/להכיר אנשים שהם ההפך ממך, ז"א שתכירי משהו שיתן לך להשתחרר, ביישנות זאת אופי, אפשר לתרגל ולהתאמן, אבל הביישנות תמיד תיהיה בתוכך. (תזכרי זאת.)
ושוב צריך להתאמן וגם לתרגל כדי להתגבר על הביישנות שצריך.
מקווה שעזרתיי:)
באותו הנושא: