4 תשובות
שואל השאלה:
כלומר, לוקח לי זמן להיפתח בפני אחרים.
זה לא כזה דבר נורא... גם אני הייתי פעם פשוט לפני כל דבר שאתה מפחד לעשות כי אתה מתבייש תספור עד 10 ותשאל את עצמך מה אתה תפסיד אם לא תשאל לדוגמא, ומה יקרה לך אם תשאל... ברור שרוב הסיכויים שלא יקרה לך כלום אם תשאל ואז הקטע של לעשות את זה לא ילחיץ אותך
אני חושבת שביישן זה דבר טוב, מראה על צניעות מסוימת
אתה יכול פשוט לנסות להיות נינוח יותר, לחייך ולהיות יותר חברות, י לקחת את הדברים בקלילות, לא להיות לחוץ.
ולגבי זה שקשה לך להפתח מהר לאנשים, זה גם תכונה טובה לדעתי.. אתה בוחן אותם לפני, רוצה לראות אם אתה סומך עליהם, לא על כל האנשים אפשר לסמוך ממבט ראשוני, לא בכולם אפשר לבטוח..
אתה צריך לבנות לעצמך ביטחון עצמי, לא להיות ביקורתי כלפי עצמך כלומר לא לחשוש ממה שאחרים יחשבו עליך. תדבר, תגיד את מה שאתה חושב, תביע את דעתך בלי לפחד מתגובות נגד, תגש לאנשים בלי לפחד מדחייה. הפחד זה עיקר הביישנות בדרך כלל, וברגע שאתה מפסיק לפחד, זה פחות קורה ואתה מרגיש יותר פתוח, יותר חופשי לדבר, להכיר ועוד.
להתגבר על ביישנות זה לא דבר פשוט. ביישנות לפעמים זה דבר טוב, אבל לפעמים זה עוצר אותך לעשות הרבה דברים ומעיד על חוסר ביטחון עצמי. אז כמו שאמרתי, ביטחון עצמי זה תהליך בנייה. וכדי שהתהליך הזה יקרה, אתה צריך קודם לעשות את הדברים שהכי מרתיעים אותך ובנוסף, לחייך יותר קודם כל ולהקיף את עצמך ביותר אנשים.
באותו הנושא: