4 תשובות
להגיד לך תאמת? פשוט תעשי נואזת. תסתובבי ברחוב תכירי אנשים תיזמי שיחות אין עוד דרך לשנות את זה. פשוט תחשבי "מה יעשה אדם עם אומץ עכשיו" ותעשי את זה.
אל תחשבי, תפעלי.
אני הייתי ממש ביישן ועכשיו הרבה פחות כי פשוט כל הזמן הכנסתי את עצמי לסיטואציות שלא הייתה לי ברירה אלא להתגבר ואז זה נהייה קל יותר ככה
פשוט תעשי את זה. תקפצי למים.
פעם הייתי מפחדת ממתקנים מסויימים בלונה פארק/סופרלנד אבל למרות הפחד עליתי עליהם ועכשיו אני כבר לא מפחדת.
אז למרות הביישנות תעשי דברים ואני מקווה ומאמינה שהיא תיעלם עם הזמן.

איך להעלות את הביטחון ולהבין את ערכך- עשי רשימה של 10 תכונות פיזיות שאת אוהבת בעצמך ו10 תכונות אופי שאת אוהבת בעצמך. את יכולה אפילו לשאול את אימא שלך ואבא שלך, למרות שהם אוהבים אותך וברור שבשבילם את הכי יפה, הם יענו לך תשובות כנות ואמיתיות!


כדי שתביני כמה את שווה, תביני שביטחון עצמי בא מבפנים ולא מבחוץ. זה לא יכול לבוא מחברים, מיופי, מכסף, מהצלחה, מבגדים כי זה לא אותנטי אלא זמני! המשקל שלך לא מגדיר אותך, אבל את כן מגדירה את עצמך בעזרתו. תתנתקי מזה, אין טעם לקוות שהיית מישהי אחרת כי זה לא מציאותי- תאהבי את מה שיש כאן ועכשיו.


רשימה נוספת זה להכין דברים שווי ערך בחייך- דברים שאת בעלת מזל שבכלל יש לך אותם, דברים שכיף לך איתם, הישגים שהיו לך, חוויות טובות שיצרת לעצמך... הכל כדי להכניס אותך לאווירה חיובית ולמלא את ראשך בדברים חיוביים ואמיתיים. אלו יתנו לך את הכוח להיות באמת חיובית ואמיתית, ותוכלי להתחבר עם מי שאת.


אל תתני לפחדים לעצור אותך, לשיפוטיות להרוס את הכוח והרצון שלך, או להערות של אנשים אחרים להוריד את הרוח שלך. מי הם בכלל? למי אכפת מהדעות שלהם? מי אמר שהדעות שלהם נכונות? הדעות שלהם זה רק השתקפות של הסרט שהם חיים בו... זה אפילו לא קשור אלייך.


אין שום סיבה לקחת את מה שאחרים אומרים ברצינות ולהרהר על מילותיהם הפוגעניות. תלמדי את לעודד את עצמך, לא אף אחד אחר, ולהיות החברה הכי טובה שלך! בסופו של יום זה בריא לדעת להתמודד לבד כי כך אנו מבינים איך להיות נוחים עם עצמנו, עצמאיים וחזקים, ולא להיות מוגדרים על ידי מישהו אחר.


זה לא שאם נכשלת במשהו, חווית חוויוה שלילית, עשית טעות, או נתקלת בקושי, הביטחון העצמי צריך להתערער או להתקטן- דווקא כאן זה הזמן שלך להתעלות על כך ולצלוח את המבחן! בניית ביטחון עצמי גם קשורה למידת ההצלחה בהתמודדות האישית שלך ולהסתכלות שלך על חוויות שקרו לך.


אם תחשבי חיובי ומתוך יישוב-דעת, את תקבלי את המציאות שלך, תוכלי לשפר אותה, ותלמדי על הדרך את השיעורים שאת צריכה לקבל מכל חוויה טובה ורעה. ולהבא תתמודדי עם אלו בתחושה של חוזק נפשי, מוטיבציה ובידיעה שתוכלי לעמוד בכל דבר שייזרק לדרכך לא משנה מהו. ככל שתתגברי על יותר מכשולים, ככה תביני את העוצמה הפנימית שלך. אין דבר העומד בפני הרצון.


בעיה, ריכולים, קושי, שיפוטיות, פקשוש, כישלון או שליליות מצד אחרים לא אומר שאת לא טובה. יש כזה פתגם, "אם אתה רוצה להימנע מביקורת- אמור כלום, עשה כלום והיה כלום". תעריכי את עצמך על בסיס מי שאת כבר יודעת שאת! אם את תדעי מי את ומה הכישורים שלך שום דבר לא יערער על הביטחון שלך וכמה יש לך להציע לעולם!


לא שופטים בן אדם על דברים זמניים כמו הישגים או כשלונות. אחרי הכל ולפני הכל: הצלחה זה רק תזכורת למה שאת יכולה, כישלון זה רק תזכורת למה שאת צריכה לשפר. זה שעשית טעות או שנפלת בזמן מאבק לא מוריד מערכך. שום דבר לא ישנה את מה שאת מביאה לעולם או את האיכות שלך.


בקטע החברותי- קודם כל חשבי האם מי שסביבך שווים את החברות שלך? האם הם אנשים איכותיים וטובים? יש מחקרים שמראים שאנחנו מאמצים את ההתנהגות והדעות של מי שנמצא סביבנו, לכן תדאגי שמי שאת מקיפה את עצמך בו הוא אוהב, נאמן, טוב לב, אמיתי וחיובי. את לא חייבת להפסיק לדבר עם כל האנשים שאינם כאלה, אבל גם לא להתחבר אליהם בשעות אחר הצהריים יותר מדי.


את צריכה לצאת מאזור הנוחות שלך שבטח כולל ישיבה בצד עם הטלפון, ולהתחיל לשים את עצמך בסיטואציות חברתיות. גם אם את לא בטוחה שתדעי איך להתנהג, כל עוד את בטוחה בעצמך, חופשייה עם מי שאת, נוכחת ברגע עצמו ולא חושבת יותר מדי מחשבות בראש; את תצליחי להתחבר לאנשים ולהגיד את הדבר הנכון.


תחייכי, תצחקי, תתרמי לשיחה כשאפשר- תראי שאת חברותית. תפגיני חוזק, תהיי זקופה, כתפיים לאחור, מבט ישיר קדימה- תראי שאת אסרטיבית. אנשים יקלטו ממך שאת חזקה, אסרטיבית וכיוצא מכך יכבדו אותך ויעריכו אותך. לא שאת צריכה לתלות את ההערכה העצמית שלך באנשים אחרים- אבל את כן צריכה לדעת מה התדמית שלך (שפת גוף, מילים, התנהגות) משדרת.


נסי לדבר על חפצים בחדר, על מזג האוויר, על החדשות, על הסיטואציה (מסיבה, שיעור מעצבן, פעילות וכו') ולא על דברים כבדים או שליליים מדי. יכול להיות שגם אנשים לא מתחברים אלייך כי את משדרת שלמות, שהכל מושלם בחייך, אז זה עוזר אם את זורקת הערות של "אוף אתן לא מאמינות, נכשלתי שוב במתמטיקה" או "לא הלך לי בכלל בגיאוגרפיה, לא זכרתי כלום".


תמשיכי כל יום לעודד את עצמך, לחשוב חיובי, להאמין ביכולות שלך, ולשכנע את עצמך שאת חברותית (זה יהפוך לדפוס מחשבתי אצלך ולאחר כן יהפוך להתנהגות שלך!).

בהצלחה 3>