9 תשובות
שואל השאלה:
אני מחשיבה אותי כדתיה וידעתי את זה
אבל יש כאן כאלה שחושבים שאם אני דתיה אז אני מתנהגת ונראת כמו חרדיה
אנונימית
^ אם הבגדים לא ארוכים, למה שזה יהיה "נורמלי"?
שואל השאלה:
אני הייתי פעם בבני עקביא וגם בתנועת עזרא
אנונימית
דתי - זה מי שכפוף לדת באמת (עד הסוף) ולא אחד שבורר לו מתוך הדת רק מה שנוח לו. אני כבר לא מדבר על כך, שלהיות צנועה - זה התפקיד העיקרי של האישה, כך שאת מפספסת את העיקר.
שואל השאלה:
אני לא מתחברת לחצאיות ולבגדים ארוכים לצערי חוץ מזה אני מקפידה על הכל
אנונימית
סימן, ששזה נטו יצר הרע. היצר הרע יכול לתת לאדם לתת את כל המצוות שבעולם, ובלבד שלא יתעסק במצוה שהיא התיקון העיקרי שלו. הבעיה, שכשאר קורה דבר כזה, אדם די מרוצה מעצמו (בזכות המצוות שהוא כן מקיים) ואינו רואה חובה לעצמו, כאשר לפי האמת הוא הפסיד את העיקר. אני כבר לא מדבר על כך, שלהיות מומר אפילו לדבר אחד (באופן קבוע) - זה חמור מאוד. הנה דברי רבנו יונה בעיין זה: "ועתה בינה שמעה זאת, כי הוא עיקר גדול. אמת כי יש מן הצדיקים שנכשלים בחטא לפעמים, כענין שנאמר (קהלת ז, כ): "כי אדם אין צדיק בארץ אשר יעשה טוב ולא יחטא", אכן כובשים את יצרם מאת פניהם, ואם יפלו בחטא פעם אחת לא ישנו לו, ונקוטו בפניהם, וחוזרים בתשובה. אך כל אשר אינו נזהר מחטא ידוע ואינו מקבל על נפשו להשמר ממנו, גם אם הוא מהעונות הקלים, אף על פי שהוא נזהר מכל העבירות שבתורה, קראוהו חכמי ישראל (חולין ד, ב) "מומר לדבר אחד", ואת פושעים נמנה, וגדול עונו מנשוא. כי אם אמור יאמר העבד לרבו: כל אשר תאמר אלי אעשה זולתי דבר אחד - כבר שבר עול אדוניו מעליו, והישר בעיניו יעשה, ועל הענין הזה נאמר (דברים כז, כו): "ארור אשר לא יקים את דברי התורה הזאת לעשות אותם" - ביאורו, אשר לא יקבל על נפשו לקיים כל דברי התורה מראש ועד סוף, ויורה על זה "אשר לא יקים לעשות", ולא אמר "אשר לא יעשה אותם".
(שערי תשובה, חלק א, מאמר ו).
אני לא סתם כתבתי את זה, ככה למדתי בישיבה. שמעתי בשם הגר"א שמה שהאיש עושה בלימוד התורה שלו (שזה הכי חשוב בשבילו ודווקא בזה יש יצר הרע חזק) - האישה עושה בצניעות שלה (בגלל זה יש לה יצר הרע חזק בעניין הזה דווקא).
שלום!
אני חושבת שאת יכולה בהחלט לקרוא לעצמך דתייה, אבל בתנאי שאת מבינה שזה מצב זמני- כאילו, את (ולמעשה גם אני וכל הדתיים שתפגשי) נמצאת בתהליך.
נכון, עכשיו את עדיין לא מוכנה נפשית להתלבש בצניעות, אבל תהיי בטוחה שיש לך שאיפה כזאת בעתיד!
את לא יודעת מתי ואת לא יודעת איך. זה ממש לא חייב להיות עכשיו. מתי? את זה רק ה' יודע.
פשוט שיהיה לך בראש שאת רוצה את זה.
ככה אני הייתי- יום אחד עשיתי רשימה של דברים ומצוות שאני רוצה לעשות, ואחד מהם היה ללכת בצניעות. זה נראה לי כמו העתיד הרחוק....לא הרגשתי שאני עומדת לעשות את זה בזמן הקרוב.
וה' ראה את זה- ואחרי פחות מחודש כבר הלכתי עם חצאיות...
שואל השאלה:
תודה
סורי שאני לא יכולה חהביא לך פרח
נגמרו לי
אנונימית
באותו הנושא: