21 תשובות
שואל השאלה:
אני מאמינה בדת מאמינה אמונה שלמה באלוהים והכל ובדרך כלל אני לא אוכלל בשר וחלב ביחד פשוט אם נגיד עכשיו אני אוכלת המבורגר ועוד חצי שעה יבוא לי שוקו או משהו אני אשתה ובשר וחלב בחיים לא אכלתי ועכשיו אני אוכלת את החטיף ואני מרגישה רע (לר מבחינה בריאותית)
אפשר להבין אותך, אל תדאגי לא יקרה לך כלום.
את מאמינה אבל לא שומרת כשרות ויש גם אנשים כאלה.
חח זאת החלטה שלך, תמיד תעשי מה שנוח לך ואל תחיי על דעות של אחרים:)
אני לא מאמינה באלוהים, לא ניראלי שאפשר לקבל עונש ממה שלא קיים...
זה כולה אוכל, נכנס לגוף ואחרי זה יוצא.. רק לפי מחקר מדעי זה לא בריא לערבב בין בשר וחלב.
מינוסים ממאמינים, תודה:)
לכל אחד דעה משלו.
כמה איסורים את עוברת. לא מספיק *רק* להאמין באלוקים (כמובן שזה הצעד הראשון) אלא גם לקיים את מצוותיו.

"וּשְׁמַרְתֶּם אֶת הַשַּׁבָּת כִּי קֹדֶשׁ הִוא לָכֶם מְחַלְלֶיהָ מוֹת יוּמָת כִּי כָּל הָעֹשֶׂה בָהּ מְלָאכָה וְנִכְרְתָה הַנֶּפֶשׁ הַהִוא מִקֶּרֶב עַמֶּיהָ" (שמות לא, יד)

" ששת ימים יעשה מלאכה וביום השביעי שבת שבתון קדש ליהוה כל העשה מלאכה ביום השבת מות יומת " (שמות לא, טו)

"וַיִּהְיוּ בְנֵי-יִשְׂרָאֵל בַּמִּדְבָּר וַיִּמְצְאוּ אִישׁ מְקֹשֵׁשׁ עֵצִים בְּיוֹם הַשַּׁבָּת. וַיַּקְרִיבוּ אֹתוֹ הַמֹּצְאִים אֹתוֹ מְקֹשֵׁשׁ עֵצִים אֶל-מֹשֶׁה וְאֶל-אַהֲרֹן וְאֶל כָּל-הָעֵדָה. וַיַּנִּיחוּ אֹתוֹ בַּמִּשְׁמָר כִּי לֹא פֹרַשׁ מַה-יֵּעָשֶׂה לוֹ. וַיֹּאמֶר יְהוָה אֶל-מֹשֶׁה מוֹת יוּמַת הָאִישׁ רָגוֹם אֹתוֹ בָאֲבָנִים כָּל-הָעֵדָה מִחוּץ לַמַּחֲנֶה. וַיֹּצִיאוּ אֹתוֹ כָּל-הָעֵדָה אֶל-מִחוּץ לַמַּחֲנֶה וַיִּרְגְּמוּ אֹתוֹ בָּאֲבָנִים וַיָּמֹת כַּאֲשֶׁר צִוָּה יְהוָה אֶת-מֹשֶׁה" (במדבר, פרק ט"ו פסוקים ל"ב-ל"ו).

" אַךְ אֶת זֶה לֹא תֹאכְלוּ מִמַּעֲלֵי הַגֵּרָה וּמִמַּפְרִיסֵי הַפַּרְסָה.. וְאֶת הַחֲזִיר כִּי מַפְרִיס פַּרְסָה הוּא וְשֹׁסַע שֶׁסַע פַּרְסָה וְהוּא גֵּרָה לֹא יִגָּר טָמֵא הוּא לָכֶם." (ויקרא יא, ד-ז)

"לֹא תֹאכַל כָּל תּוֹעֵבָה." (דברים יד, ג)

"וְאֶת הַחֲזִיר כִּי מַפְרִיס פַּרְסָה הוּא וְלֹא גֵרָה טָמֵא הוּא לָכֶם מִבְּשָׂרָם לֹא תֹאכֵלוּ וּבְנִבְלָתָם לֹא תִגָּעוּ." (דברים יד, ח)

"לֹא תֹאכְלוּ כָל נְבֵלָה לַגֵּר אֲשֶׁר בִּשְׁעָרֶיךָ תִּתְּנֶנָּה וַאֲכָלָהּ אוֹ מָכֹר לְנָכְרִי כִּי עַם קָדוֹשׁ אַתָּה לַיהוָה אֱלֹהֶיךָ לֹא תְבַשֵּׁל גְּדִי בַּחֲלֵב אִמּוֹ." (דברים יד, כא).

מקווה שתפיקי מזה לקחים.


זכותך להאמין שכשרות זה שטויות, דתיים לא עושים ממש את כל המצוות ואם את לא מאמינה בזה שזה חשוב ושזכותך לאכול מה שבא לך זכותך
תאמיני במה שאת מוצאת לנכון ותחיי את חייך באופן ש*את* קובעת לעצמך, אל תשארי במצב של קטינות.
אנונימית
תראי אני לא בא להגיד לך איך להאמין ותאמיני איך שאת רוצה.
אבל אם את מרגישה לא נעים עם זה ויש לך הרגשה לא טובה עם זה אל תעשי את זה.

נ. ב- המלצה שלי, אם את מאמינה ולא מדליקה אש בשבת אז אולי כדאי שתשמרי כשרות לא? אבל זה החלטה שלך ואני לא בא להגיד לך איך להאמין.
תעשי מה שבא לך אבל לדעתי כאילו אם את מאמינה ואת יודעת ש ה' לא מת על זה נגיד את זה ככה, אז כדאי לך להתחיל לשמור על זה.. זה לא כזה קשה לא לאכול בשר וחלב ביחד או לחכות כמה שעות ואם בא לך לאכול משהו אז משהו שהוא פרווה.. זאת דעתי אבל מה שבאלך
זכותך לעשות מה שבא לך. אף אחד פה לא יכול לשפוט אותך. לא שופטים אדם עד שמגיעים למקומו. זו הבחירה שלך ואת לא חייבת לאף אחד דין וחשבון. אם זה מה שאת רוצה, הכל בסדר. להיות אדם טוב זה יותר חשוב מלשמור מצוות.
זכותך לעשות מה שבא לך
אבל איפה השאלה?
עד כמה זה עצוב שאתם עושים מינוסים רק כי מישהי לא מאמינה פה באלוהים?
לא שמעתם על המשפט "איש איש באמונתו יחיה"?
זה פשוט עצוב.
אה וזה בסדר, זה בעיקרון החלטה שלך לאורח חיים שלך
מינוסים בואו לא אכפת לי
אני חושבת שאת צריכה להחליט אם את רוצה לשמור כשרות או ולהיות שלמה עם זה כדי למנוע הרגשה לא נעימה.
תקשיבי
אנע דיי כמוך
אני שומרת בין בשר וחלב 3 שעות ושאני חייבת עכשיו משהו חלבי אני שומרת עד שעה אפילו פחות
למה?
כי אני מאמינה באנשים שהחליטו שהם צדיקים
אני מאמינה באלוהים ובמה שהוא רשם! אם הוא אמר רק לא לבשל חלב ובשר ביחד אז אני לא אעשה את זה!
אבל הוא לא אמר לחכות כמה שעות..
אז אני מנסה לשכנע את עצמי תמיד שהדעה הזאת^ צודקת

אז יש אנשים שיותר גרוע ממך-לא מאמינים בכלל ואוכלים חזיר וכל מיני..
אל תרגישי רע
אלוהים לא מצפה מאיתנו להיות מושלמים
אלא רק אמונה בסיסית
את לא יכולה להיות כופרת מכיוון שאת מאמינה באלוהים, כופר זה מישהו אינו מאמין באלוהים.

את לא יכולה להיות לא יהודיה, כי כל עוד נולדת לאמא יהודיה או התגיירת ולא עברת לשום דת אחרת את יהודיה.

אני כל חיי אוכלת בשר וחלב בלי הפרש ולא שומרת שבת ולא צמה ולא קרה לי שים דבר בגלל החטאים שעשיתי.
הכל בסדר, לא ייקרה לך כלום.
יודעת מה? בשיא הכנות. יו גו גירל. את עושה ותמשיכי לעשות מה שאת רוצה ולחיות את החיים שלך איך שבא *לך*. רוצה להאמין בה'? תאמיני. את יכולה לקבוע איך את רוצה לחיות ואיזה מצוות את רוצה או לא רוצה לקיים. תעשי מה שעושה לך טוב ושימי פס על כל מי שאומר לך שאת כופרת או עושה משהו לא טוב. ותכלס? אם את מרגישה רע שאכלת את זה פשוט פעם הבא אל תאכלי את זה..
יש אנשים שלא מסוגלים לדברים מסויימים באמונה..
אין מה לעשות
אבל יש בני אדם שלא מסוגלים למשל לשמור שבת.
לשמור מצוות כאלו למשל זה מאוד קשה...
ברור שזה אפשרי
אבל יש אנשים שבתקופה הזאת זה קשה.
כעקרון כל אחד מאמין בדרך שלו. אני אישית מכירה מישי שמגדירה את עצמה כדתייה אבל היא הולכת עם ג'ינסים. אבל אם את מאמינה שאסור לך לעשות אתזה ושיקרה לך משהו רע אז אוליי עדיף שלא תעשי. זה רק על פי האמונה שלך.
שואל השאלה:
תודה לכולם על העצות אבל אני רק אחדד כמה דברים, אהי מאינה באלוהים אמונה שלמה אוקיי? לא שומרת את כל המצוות זה ברור, אני לא שומרת שבת כי בא לי לשבת לראות סרטים ושברים כאלה אבל אני לא מדליקה אש ומנסה כמה שפחות לצאת מהבית כדי שאני לא אצטרך לנסוע בשבת, אני צמה בכיפור ובכל צום שאני יכולה ואני בחיים לא אכלתי בשר וחלב ביחד, לא נקניק וגבינה לא ציז בורגר ולא כלום ובתכלס מה שהייתה כוונת הפוסט הזה היה בשביל לראות אם אני עושה משהו רע ולאלה שלא הבינו למה הרגשתי רע וזה בגלל שפחדתי שאכלתי באמת בשר וחלב ביחד אבל הסבירו לי שאולי זה לא כשר אבל בתכלס זה לא באמת נקניק וגבינה זה בסך הכל חטיף ( ולכל המתחכמים שיגידו שזה עדיין נקניק וגבינה תחסכו) ודבר אחרון אני אמרתי שאני לא אוכלת בשר וחלב ביחד וגם אין לי בעיה לשמור 6 שעות בין בשר לחלב אבל לפעמים ממש בא לי ואני אוכלת משהו חלבי וקוב הפעמים אני שומרת שעה לפחות אז סליחה על החפירה ותודה לכל אלה שייעוצו דברים ועזרו
שואל השאלה:
ברוא שזה אסור ושזה עגיין לא כשר אבל פיזית זה לא נקניק וגבינה ביחד בגלל זה קצת נרגעתי, ברור שזאת פעם אחרונה שאני אוכל אתזה כי אני אולי לא שומרת את ההפרשים ביניהם שצריך אבל אני בחיים לא אוכל ציז בורגר או כל דבר שיש בו גבינה ונקניק או משהו כזה ביחד