15 תשובות
הדתיים טוענים שזה פגיעה בגוף, אך הם מלים תינוקות שזה גם פגיעה בגוף. אולי יש בחורים דתיים שלא ירצו להתחתן איתך בגלל זה.

ההשלכות תהיינה רק אם תאמיני שתהיינה.

לדעתי, יש סיבות אחרות לא לעשות קעקוע - הכאב, הסכנה לזיהומים. כמובן, שצריך ללכת רק למקום מסודר ונקי ולשמור היטב על הוראות החיטוי והניקוי.
קחי בחשבון שמה שנראה לך יפה היום, עלול להראות לך מכוער ולא מתאים כשתתבגרי. מסובך מאד ומשאיר צלקת להוריד קעקוע.
יש טוענים שהחדרת חומרי הקעקוע לגוף עלולה להעלות את הסיכון לסרטן עור באזור.
ממליצה לך למצוא משהו אחר שיוסיף לך ולא קעקוע.
יעל נועם מומחית סטיפס
לפי היהודות ישנו איסור מוחלט לעשות קעקועי גוף: כך ציוותה התורה – "וּכְתֹבֶת קַעֲקַע לֹא תִתְּנוּ בָּכֶם אֲנִי ה'" (ויקרא פרק יט

הגוף הוא דבר קדוש, בצלם אלקים. הוא ניתן לאדם לשימוש, אבל אינו רשאי לעשות בו כרצונו. אסור לקעקע על הגוף דבר, עם זאת מהתורה חייבים על קעקוע רק אם כתבו אות אחת או יותר ולא על ציורים וצורות.

אם נפטר אדם ולא הסיר את הקעקוע בחייו, קוברים אותו כרגיל וכפי שהוא, בצער על כך שלא עשה תשובה ונושא איתו את החטא בגופו
רק תחשבי על זה שזה דבר קבוע, ואם את מתחרטת ההסרה תהליך כואב והרבה כסף.
תחשבי הרבה לפני שאת עושה קעקוע, תבחרי נכון.
וגם שתיהיה מבוגרת/זקנה, יהיה עליך קעקועים.
אני לא נגד, גם אני כמוך שומרת מצוות ומאמינה באלוהים, אבל קעקועים עשיתי. ואני מרוצה מכל קעקוע שיש לי,
את יכולה לעשות קעקוע על הגוף שלך גם אם זה נוגד את היהדות אבל תהיה לך בעיה להסיר את זה. כל דבר הוא יפה רק בהתחלה וכשזה נמאס אז לא תוכלי להיפטר מזה ואז את סתם תתעצבני ששמת קעקוע
יהודי שעשה קעקוע, זה כאילו הוא עובר שניה שניה על איסור מהתורה, כלומר, זה כמו שתאכלי כל שניה חזיר. דבר שני מי שעושה קעקוע כאשר הוא מת שורפים את הקעקוע מהגוף שלו כדי להוריד אותו וקוברים את מי שעשה קעקוע בחלקה נפרדת.
דבר שני, מי שחושב שאם הוא עושה קעקוע הוא בעצם נאור וליברלי ומודורני ואילו כל המתנגדים הם פרמייטיבים מיושנים ושמרניים מתקופת התנ"ך, אז שישאל את עצמו האם זה לא ההפך? אולי המתנגדים הם אלו שהתקדמו ולא עושים דברים מיושנים כי למעשה עשיית קעקוע זה דבר מיושן מלפני 2000 שנה מתקופת התנ: ך? חח ממש לא מודרני. ועוד משהו, בעקבות מספר מחקרים נמצאו כי רכיבים בדיו המשמש לקעקועים עלולים לגרום לסרטן העור.
לילה טוב.
יקירה, כמו שנאמר, השלכות תהיינה רק אם את תאמיני בהן.
בחומר המוחדר לגוף יש חומרים כימיים, לא בריאים ואת עלולה להיות אלרגית, או לפתח
אלרגיה במשך הזמן ותהיה לך אנפקציה, מה תעשי? מסובך להוריד קעקוע.
טיפ קטן, ע"מ להשביע את רצונך ותרצי קעקוע לארוע מסויים, תעשי קעקוע מ"חינה" זה נשאר
על הגוף כשבועיים וכל פעם תוכלי לעשות קעקוע בצורה אחרת.
מקווה שהובנתי והועלתי.
שבוע טוב ומבורך, עם מחשבות והחלטות בריאות בחיים ולחיים.
בתורה, בחומש ויקרא כתוב "וכתובת קעקע לא תתנו בכם", זהו לאו ככל הלאוים (כמו לא תרצח או לא תנאף) מי שעושה קעקוע לא עובר על איסור כל רגע ורגע כמו שכתבו מעלי, זה רק בעשית האיסור ועל זה יענש, הוא פוגם בגופו שניתן לו למשמרת משמים, מטמא את עצמו ומשקיע את עצמו בגשמיות בעולם הזה.
מציעה לך להיכנס לאתר הבא ולהתבונן במאמר
http://www.hidabroot.org/ARDetail.asp?BlogID=111684

מעבר לכל מבחינה אישית, את אף פעם לא יכולה לדעת לאן יובילו אותך החיים, אם איזה אנשים תיפגשי כיצד ישתנה הטעם שלך, ומה תאהבי/תשנאי, זה טעות לעשות בבשרך דבר בלתי הפיך!
שלום יקירה. אני אינני אדם דתי, ובכ"ז יש בי רתיעה מנקיטת פעולות, לשם היופי והשעשעוע, שאין מהן חזרה. אבל גם אם לא נתייחס לאיסור זה או אחר, ישנו עניין היסטורי שרק בשלו הייתי מוותרת נחרצות על עניין הקעקועים: הידעת שבתקופת השואה נעשה שמוש מחריד בעורם של יהודים שנשאו על גופם "קעקועים יפים" לצורך יצירת אהילים למנורות שיקשטו את בתיהם של נשות הקצינים הנאציים? נקודה למחשבה, לא?
עניין היופי הוא, כמו שנאמר, בעיני המתבוננן - שאלה של טעם. אני, אישית, אינני מוצאת שזה מוסיף, ואני מעדיפה את היופי הטבעי, אבל זהו טעמי. ואולם לטעון שאינך מושפעת מעניין האופנה די יחטא לאמת: עד לפני כ-20 שנה קעקועים בארץ נחשבו לטאבו, למוקצים מחמת מיאוס, ומי שהלך עם קעקוע נחשב, בדר"כ, לאישיות שוליים כזו או אחרת. כיום העניין קיבל לגיטימציה, בעיקר בשל השפעות תרבותיות וביקוש גובר של אוכלוסיה שייבאה את התרבות הזו ארצה. בדיוק כפי שאלכוהול לא היה נהוג בשימוש במימדים שהוא היום, כך גם זה עניין של השפעה תרבותית, ובהחלט עניין של אופנה. אם לגעת, בכ"ז, בנושא היהדות - זה די לא מובן לי, היות שאת מצהירה על עצמך כשומרת מצוות, וכמקפידה על כשרות... הרי את נמנעת מאכילת חזיר לא מפני שהוא לא טעים, כי ידוע שהוא כן. ולא מפני שהוא לא בריא, כי כמו כל דבר אחר, אם הוא מטופל התנאים נאותים הוא דווקא נחשב לבריא ומזין. את נמנעת מאכילתו פשוט מפני שאת מאמינה במצוות היהדות, וכי ישנו איסו - לא מפורש ולא מבוער - על אכילתו. מדוע, אם כן, אינך מתייחסת באותה מידה אל האיסור על 'סימון הגוף'?
ובעניין הבריאותי - הוזכר כבר הסיכון שבמרכיבים מסרטנים המצויים בדיו. מעבר לכך (נאמר לי על ידי רופאה) שהרעילות של החומרים יכולה לחדור לגוף גם שנים אחר-כך, פשוט בגלל איזו פציעה מקומית, ניתוח, חו"ח, או גירוי אלרגי או כל סיבה אחרת. את מחדירה לעורך חומרים מסוכנים שעלולוים להיות פצצת זמן מתקתקת - וכל זה כי זה נראה לך יפה? ותרי על הדבר המיותר הזה ושמרי על בריאותך.
לידי
אני לא אסביר לך את כול הדברים שהם הסבירו אבל תוכלי לענוד צמיד, שרשרת, אפשר גם לקחת חולצה ארוכה, לא משנה איזה צבע וציירי על השרוול משהו, זה יוסיף גם לך, וגם לחולצה.
"וּכְתֹבֶת קַעֲקַע לֹא תִתְּנוּ בָּכֶם אֲנִי ה'" אסור קעקוע לפי התורה.
מדהים!
תחשבי עם עצמך למה באמת בא לך לעשות קעקוע? כי הרי כמו שכתבת את שומרת מצוות ולפי השאלה ששאלת ניכר כי את מאמינה בשכר ועונש ופוחדת מהעונש והדבר ניכר בכך ששאלת מה יהיו ההשלכות, ומבחינה דתית אני לא ממליץ לך לעשות כי זה אסור,
עכשיו לכולנו יש דברים שאנו רוצים ולא תמיד מתחשבים במותר ובאסור, וגם לולי ההתחשבות בדת תחשבי על מה שזה עלול לגרום לך בריאותית, יש לי חבר שקיבל את סרטן העור בגלל שעשה קעקוע, אני יודע שמה שכולנו נכתוב לא ישנה את דעתך כי בסופו של דבר תעשי מה שבא לך לכן כתבתי שכדאי לך לחשוב למה את רוצה לעשות ואולי זה יחד עם שיקלול התשובות של השאר ישנו את דעתך.
אנונימי
חברים אני חושבת שאין עוד צורך להסביר, אל תצטטו למה וכאלה אלא תכתבו דברים שיכולים להיות במקום קעקוע.
את אמרת שאת מאמינה בה' ובתנך, לפי ניסוח השאלה שלך שאת יהודיה כשרה=)
חוץ מהעניין שאם תעשי קעקוע את תגרמי צער להקב"ה שאת יודעת שזה לא מגיע לו וחוץ מזה שזו עבירה חמורה לאין שיעור, אמרת השלכות? (את עונשי הגיהינום אני לא אפרט כאן את יכולה לחפש בספר שומר אמונים מאמר שכר ועונש.) תנסי לדמיין מי יקרה כשתהיי בת 40 נגיד או 60 או שמונים הקעקוע יראה מזעזע ולא תוכלי להוריד אותו (יש דרך אחת אבל זה כאבי תופת) וחבל שבגלל דבר שהוא רק "יפה ומוסיף המון" תצטרכי לסבול אח"כ, אם את רוצה לדבר או משהו אני בפרטי, =) בהצלחה אחות!
ולכול אלה שכתובו מעליי "ההשלכות תהיינה רק אם תאמיני בהם" חוץ מכבודכם אבל... מה זה השטויות האלו?!? בן אדם מתלבט לקפוץ מגשר ושואל מה ההשלכות" ההשלכות תהיינה רק אם תאמין בהם.." אתה יכול לקפוץ אבל אל תאמין שתמות>< נו באמת.. תשתה רעל אבל תאמין שתחיה ההשלכות תהיינה רק אם תאמין בהם><
איזה תורה כוסעמק זה הגוף לשל שנתנו לך אמא ואבא, ולא שם ה'! אם ההורים לא נגד, או את מספיק גדולה-תעשי מה שבה לך, חיים פעם אחת!
שם
חברים יש מאמר מאוד מאוד טוב שעוסק בנושא הקעקועים מבחינת כל הדתות הגדולות.. מאמר שנכתב אחרי מעקב אחר אנשים מכל אחד מהדתות הגדולות בעלי כתובת קעקע תוך בחינת ההיסטוריה של קעקועים בדתות השונות.


מומלץ מאוד

שם המאמר: קעקועים ביהדות בנצרות ובאיסלאם
באתר רדיקל טאטו
קישור מצורף: