9 תשובות
כן
כן, כמוני למשל...
אולי הוא חושב כך, אך מה התכלית? הדת שלנו איננה ''דבר יפה'' זו לא המטרה שלה, היא ציווי עליון, ושונה ונבדלת מכל האחרות, אין טעם לחשוב שהיא יפה. מה יפה ומועיל לחשוב ככה? ומה התכלית בלקיים מצוות?
כי כשהוא מברך על הכוס, הוא בעצם מברך את מי? אם אינו מאמין זה גובל בפיצול אישיות, לדמיין חבר. המילה מסורת מעידה שהדת שלנו נמסרה בעצם ועברה מאב לבן בכל דור ודור, אז מה יפה בלנענע לולב כמו הזוי, למי למה? זה כמו לראות בגד תלוי על קולב ולהנות מיופיו ולהגיד איזה יופי, אבל הבגד לא לביש. או מכונית מפוארת סתם בחניון נהרסת בשמש. הרי ליצרן הבגד ולמפעל המכוניות, היתה מטרה מראש מכוונת, לייצר משהו על מנת ל... אז היהדות היא מסורה מפי עליון ויש לה מטרה ברורה ותכלית, להנחות ולהדריך את בני אדם בדרך חיים. לא סתם להתפעל ממנה-כי הלב מתפעל ומה אז? להניח אותה בקרן זוית ולהגיד ואוו איזה יופי?
ודעי לך יותר מזה, אם יש מצווה שאדם ממש מחבב ועושה בחשק והתלהבות, כי הוא נהנה ממנה, ולא לכבוד מי שציווה אותו, ולא לשם שמיים הכוונה-אין טעם למצווה, הוא עשה זאת למען עצמו בלבד. כמו לצום כדי לנקות רעלים מהגוףאם זה לא מכוון לעשות נחת רוח למעלה, גם הסינים צמים, וגם עובדי האלילים.

נ. ב לגבי המינוסים המיותרים האלה, זה רק מראה כמה צרות אופק יש כאן ואינכם מחפשים באמת תשובה, אלא מה שנראה לכם נכון ורק כדי שיסכימו איתכם, וזה ממש מעוות וטעות!
במקום שתגידו תודה על הלמידה על התובנה על מה שהתחדש לכם. חבל אתם לא תלמדו ככה לעולם.
אנונימית
יאפ, אני.
עם המעט שאני יודעת על היהדות (לצערי מעט), לדעתי כן.
כמובן
אנונימית, כתבת את הדברים בטוב טעם ודעת. ה' יברך אותך!