5 תשובות
מדי א זה המדים שאתה מגיע איתם לצבא/יוצא מהבסיס
ומדי ב זה מדי עבודה..
מדי ב' יותר נוחים, הרבה יותר
מדי א' יותר "מדוגמים" או "מרשימים"
כשאת בבסיס את עם ב', בחוץ עם א'
מדי א' ייצוגיים ולכן שמים עליהם תג יחידה, מדי ב' אלו מדי עבודה במסגרת הבסיס (ברוב הזמן).
הם מעוצבים אחרת לדוגמה בכיסים.
בגד עליון ששמים על מדי א' ו ב' משתנה בהתאם, פליז ומעיל ב' (א' עבודה) שמים על מדי ב'
וסוודר ומעיל א' שמים על מדי א'.
חם צוואר שמים על ב' ולא על א'
שואל השאלה:
רגע אז כאילו נגיד אני נוסעת לבסיס במדי א' ואז כשאני מגיעה לבסיס אני מחליפה לב'? מה הקטע בזה? למה אסור להיות עם ב' מההתחלה? זה לא מייאש כל הזמן להחליף?
מדי א' הם המדים ייצוגיים שאיתם יוצאים לחופשות וחוזרים לבסיס. בנוסף אילו מדים שלובשים בעת טקסים ואירועים צבאיים (יום זיכרון לרבין, יום השואה וטקסים יחידתיים עמו טקס חלפת מפקד בסיס/יחידה). על מדי א' שמים סיכות ייצוגיות (סיכת קורס והכשרות), אותות מלחמה ואת תג היחידה.

מדי ב' הם מדי העבודה של החיילים בצבא. איתם עובדים בבסיס ומתנהלים בבסיס.

בנוסף יש לומר כי חיילי יומיות לרוב אינם עובדים על מדי ב' ועובדים על מדי א' ולרובם אין מדי ב' כלל. עובדה זאת אינה קיימת אצל חיילי יומיות במקצועות חיל החימוש והלוגיסטיקה אשר זקוקים למדי עבודה עקב העבודה (ב') שבה מתעסקים בדלקים, שמנים, אבק ועוד שגורמים להתלכלכות מדיהם ועל כך מדי א' צריכים להיות נקיים ומסודרים.

כן כשאת מגיעה לבסיס צריך להחליף ממדי א' למדי ב'. עקב כמה סיבות:

1) חייל שבמילוי תפקידו עלול להתלכלך או לגרום לנזק למדיו (קרע במדים למשל) ולכן צריך מדי ב'. (תקף לחיילי חימוש, לוגיסטיקה, לוחמים וכד'). לחיילי חימוש זאת חובה וחוק לעבוד על מדי ב' בלבד.

2) רשמיות. כמו שיש בגדים רשמיים לאירועים ובגדים יומיומיים ובצבא כמו בכל שאר הצבאות. יש שני סוגי מדים: הייצוגיים ואת מדי השירות/עבודה.

3) מדי עבודה אפשר להחליף כל פעם מחדש ובכמה דקות באפסנאות אך מדים ייצוגיים זה כבר קשה להחליף וצריך להזמין במיוחד ואין אותם ברוב אפסנאויות בסיסי הצבא. לכך ברגע שהמדים ניזוקים בכל דרך, בגם במשרד יש סיכוי (והוא גבוה במשרד בבסיס סגור ואף גבוה בבסיס קרבי) עדיף שהם יהיו מדי העבודה/השירות ולא מדי הא'.
רוקיסט מומחה סטיפס