7 תשובות
כנראה שיהיה צונאמי בדרגה 12 (שיא גינס זה עד 9 ביפן) שיגרום לכולם לטבוע כי תיהיה היתפוצצות ממש חזקה בים וגם לרעידה שם נראלי (הכל תיאורטי) ;)
אנונימית
ברוסיה הייתה תוכנית לבנות פצצת מימן ענקית של 100 מגה-טון (הם היו מצליחים, אבל ברגע האחרון משיקולים פוליטיים וחוסר זמן הם הקטינו את הפצצה ל-50 מגה טון). מדענים העריכו את עוצמת הפצצה בכ-1% מעוצמת קרינת השמש (!).

הפיצוץ שלה (בים) גרם להבזק שנראה עד למרחק של 1,000 ק"מ.
אם היית נמצא במרחק של פחות מ-10 קילומטרים מהפיצוץ היית פשוט מתאדה, עד ל-20 קילומטרים- הופך לנוזל, 20-30 קילומטרים היית מת מכוויות קשות מאוד.
אם היית במרחק של 55-70 ק"מ היה לך סיכוי לשרוד עם כוויות מדרגה שלישית-רביעית (שסביר להניח שהיו הורגות אותך). עד למרחק של 100 ק"מ סביר להניח שהיית (אם היית שורד) מתעוור.
גל ההדף של הפצצה הסתובב 3 (!) פעמים מסביב לכדור הארץ וחלק מההדף הורגש באי במרחק של 700 ק"מ ממהפיצוץ.

אם פצצה כזאת הייתה מובלת על צוללת למרחק של 30 ק"מ מחופי ארה"ב (מרחק שסביר להניח שניתן להיכנס אליו בלי כל כך הרבה בעיה) ומתפוצצת בזמן המלחמה הקרה תאר לעצמך מה היה הייתה עושה.

אבל אפילו פצצה בגודל של 5 מגה-טון שתוטל על קרית אונו תמחק מהמפה את גוש דן וייקח עשרות שנים לשקם את כל גוש המרכז.


עכשיו לשאלה שלי, 10 פצצות מוטלות באמצע הים התיכון, כל אחת בעוצמה של 5 מגה-טון, כדי להגביר את השפעת הפצצות, הם יוטלו בהפרשים של חצי שעה אחד מהשני.
לדעתי זה ייצור צונאמים ענקיים בכל המדינות שלהם חופים בים התיכון.


ההשפעה רק תתעצם כי הצונאמים יגיעו אחד אחרי השני כלומר- בצונאמי ה-5 או ה-6 כבר החוף והאזור מוצף אז כל הצונאמים שאחריו רק מציפים עוד!
אני מאמינה שזה יעשה צונמי עקי אבל גם הרבה מהמים יתאדו ולא יהיה ים התיכון כי אם לפי מה שאת אומרת פצצות אטום יכולות למחוק תארץ שלנו אז זה יהיה ממש מסוכן
אנונימית
השאלה/שיחה הכי מעניינת שקראתי בסטיפס אי פעם.
אם זה ינחת באמצע הים התיכון, לא בקרבת יבשת כלשהיא אני מאמין שאמנם ההדף וההרס האדיר הזה לא יגיע ליבשות אבל מה שבטוח כן זה שזה יגרום לסערת ים אדירה שתמשך לאיזה כמה אלפי שנים ארוכות וכל אזור שנמצא בחוף ים או בקרבה אליו יקבל גלי צונאמי של הסרטים שיגרמו להרס עצום.. בקיצור לא יצאו מזה בשלום זה מה שבטוח. זה לדעתי גם יהיה הרסני יותר מאשר שזה ינחת ביבשה, אולי לא ישירות אבל כן אחרי זמן קצר..
האמת, בוא נגיד שרצף זה 5 פצצות שמתפוצצות בהפרש של כשעתיים אחת מהשנייה.
הפצצה היא בעוצמה של 5 מגה-טון. (פצצת מימן קטנה יחסית)
אוח פצצות מין