13 תשובות
אני לא יודעת איך ציפיתם למשהו אחר.
לגביי מה שכתבת האמת שהרשימה המשותפת היא בראשות איימן עודה.
וגנץ לא מתכוון להקים ממשלה עם הרשימה המשותפת, היא רוצה להישען עליה מבחוץ מה שנקרא ממשלת מיעוט שזכתה באמון הכנסת. בדיוק כמו שביבי נשען הרבה פעמים על הרשימה המשותפת בכל מיני החלטות כמו מינוי היועמ"ש והקדמת הבחירות..
וזה שהבלוק הימין לא רוצה להיכנס לממשלה עם גנץ לא עושה אותם ליותר טובים. גנץ אמר שכל מפלגה שמסכימה על קווי היסוד של כחול לבן מוזמנת להיכנס לממשלה.
הרשימה המשותפת מן הסתם לא מסכימים על קווי היסוד של כחול לבן לכן הם לא ירצו להיכנס, אבל מצד שני לא רוצים שביבי ימשיך לכהן כראש ממשלה לכן יתמכו בממשלה מבחוץ
שואל השאלה:
הרשימה המשותפת ביקשה בתמורה לתמיכה את ביטול חוק השבות
אנונימי
זה לא נכון.. לפחות לא רשמי
לחברת הכנסת אעידה תומא סלימאן אין את הסמכות לנהל משא מתן וזה היה ראיון ברדיו פשוט
שואל השאלה:
בני גנץ הבטיח שלא יקים איתם ממשלה ושלא יתמך מהם מבחוץ. גנץ שיקר את ציבור הבוחרים שלו.
אנונימי
שואל השאלה:
כן אבל זאת הגישה שלהם הדרישות שלהם יהיו באזור הזה
אנונימי
אתה בא לדבר על שקרים? נו באמת כמות הפעמים שביבי שיקר (וגם ערב לפני הבחירות) זו פוליטיקה. במידה ותהיה הסכמה בין כחול לבן לרשימה המשותפת, הסכמה שלא סוטה מקווי היסוד של כחול לבן אני בעד שיתמכו בה מבחוץ עד שמישהו יחליט להיכנס לממשלה
ביבי והמשותפת מסכימים על זה שהמשותפת תתמוך בדברים בתמורה לתקציבים גדולים יותר לערבים ואין להם שום השפעה על הממשלה או על ההחלטות שלה
אבל אם המשותפת תתמוך מבחוץ בממשלת מיעוט בראשות גנץ אז הם יוכלו להניח יד על צוואר הממשלה והם יוכלו לדאוג שכחול לבן יפעלו לפי איך שהם רוצים (חקיקת חוקים, ביטול חקיקית חוקים, דרך התנהלות במלחמה וכו)
שואל השאלה:
זה לא משנה אם נתניהו שיקר או לא בהקשר הזה גנץ טוען שהוא זן חדש שלא משקר או מתנהג כמו פולטיקאים מהזן הישן התברר שהוא והמפלגה שלו לא יותר טובים.הרשימה המשותפת היא לשון המאזניים כמו כל מפלגה בגוש השמאל וכל דרישה שלהם תסתיים במילה מוסכם או שאין ממשלה.
אנונימי
אף אחד כי הם לא מקימים ממשלה עם הרשימה המשותפת.
מתי יבוא היום שאנשים ילמדו להפעיל את החושים שלהם בצורה חדה יותר?
הם רוצים להקים ממשלה *בתמיכת* הרשימה המשותפת.
מה זה אומר בעצם?
זה אומר שה משותפת סך הכל ימליצו על גנץ לנשיא לתפקיד רה"מ- וככה יהיו לו 62 מנדטים של מציעים לנשיא, כאשר מספר המנדטים המינימליים להרכבת ממשלה הוא 61.
אז בבקשה תעשה קצת,
לא הרבה,
בדק בית.
תמשיך לתמוך במי שגונב לך את הכסף ולא לנסות להתחכם ולהיות איזה חכם גדול, נראלי עדיף לך.
אנונימית
^ואז כשכחול לבן יעשו מהלך שהמשותפת תתנגד לו המשותפת יאיימו להפיל את הקואליציה
שואל השאלה:
אנונימית איך ממשלה כזאת אמורה לתפקד בנושאי ביטחון? ומה המחיר שהם יקבלו על זה לפי מה שהם מדברים זה צעדים לביטול מדינת ישראל כמדינה יהודית כמו ביטול חוק השבות וצעדים להפיכת מדינת ישראל למדינת כל לאומיה במילים אחרות מדינה דו לאומית.אני חושב שמדובר בסכנה קיומית למדינת ישראל. תמיכה מבחוץ זה שם יפה יותר אבל בתכלס מה המשמעות של זה? אני תומך במי שלדעתי עושה טוב למדינת ישראל אני מעדיף שיגנבו לי את הכסף מאשר להיות בידיים של אחמד טיבי ואיימן עודה וכל שונאי ישראל האלה.
אנונימי
שואל השאלה:
וגם גנץ הבטיח שלא יקבל מהם תמיכה לא מפנים ולא מבחוץ. נראה שמדובר בנוכל שרימה את ציבור בוחריו ואת עם ישראל בשביל תאוות ישיבה על כיסא ראש הממשלה. מזל שיש בכחול לבן את יועז הנדל וצביקה האוזר שבולמים זאת כרגע.
אנונימי