22 תשובות
את יכולה לבחור
אנונימי
וואוו שאלה מתוחכמת חח חח חח
לא, לפי דעתי את חצי נוצרייה חצי יהודיה או משהו... את תצטרכי לבחור, חח יש לי חברה כזאת בדיוק כמוך
את חצי יהודיה וחצי נוצרית
אבל כעיקרון כשתגיעי לגיל 18 את יכולה להתגייר אם את רוצה להיות יהודיה (:
אנונימי
את יכולה לבחור (-:
את חסרת דת.. מבחינת היהודים את נוצריה ומבחינת הנצרות את היהודיה..
חח איזו שנינות...
את יכולה לבחור (: וכרגע- את יכולה ליהנות משני העולמות! מה שאומר הרבה מאוד חגים (-;
אמ.. בישראל את נוצריכה בחול את יהודיה..
אנונימי
על פי ההלכה היהודית, את לא יהודיה. ובמקרה שלך, נוצריה.
ובגלל שהיהדות היא הדת העתיקה והממשית מבין שתיהן, היא ה"צודקת" בודאי באבחון המוצא.
לנצרות לא באמת יש 'אמונה' או "אג'נדה" דתית, הכל התחיל כחיקוי של דת המוצא= של היהדות הרי.
והלא ידוע, שלדי המון זרמים בדת שלהם, מתאפשר בקלות לעבור מדת לדת, כרצונם..

שלום

שאלה אכן עניינית וחשובה.

כאדם שלמד את הנושא מבחינת היהדות התשובה הינה חד משמעית שאת יהודייה כדת וכדין לכל דבר ועניין.
פעם הגיע יהודי שכביכול "התנצר" לרבי מיליובאוויטש והרבי אמר לאותו יהודי כך: "שאם מישהו נולד יהודי הוא יהודי לכל חייו הוא לא יכול לשנות זאת, הוא יכול לעשות את כל חייו יותר מסובכים, אומללים ואם מישהו חושב שמחלתו היא דבר בריא זה רק סימן שמחלתו היא יותר חמורה וזקוק לרפואה ולטיפול בדחיפות האפשרית" ולפי היהדות מי שנולד יהודי\ה אינו יכול לשנות זאת ואם הוא מנסה כביכול להמיר את יהדותו הוא נחשב לחוטא גדול הנקרא בלשון ההלכה "מומר" אך אין זה משנה את עצם היותו יהודי כי את העובדה הזאת לא ניתן לשנות.

על פי הנצרות האם את נוצרייה? זו כבר שאלה אחרת כיוון שאנו היהודים יוצאים מנקודת הנחה שהיהדות הינה האמת לאמיתה וכל הכתוב בתורה הוא אמת ויציב ויש על כך ספרים ומידע רב שקצר המקום מלפרט ולנמק על כך אך קיים מידע רב בנושא זה ומי שמעוניין להכיר וללמוד על כך יכול לעשות זאת דרך ערוצים רבים ומגוונים הקיימים בארץ וגם בעולם.

פעם אחת בא יהודי לכומר ואמר לו אני רוצה להתנצר אמר לו אתה יהודי ורוצה להתנצר? אמר לו כן, למה? אני אוהב את הדת שלכם, אתה רוצה להתנצר? כן אמר לו אני מוכן בתנאי אחד, אם תבטיח לי שאתה לא תאכל דגים בערב שבת הוא אומר למה מה זה קשור לדגים בערב שבת? הוא אומר כי אתם היהודים אומרים כל האוכל דג ביום דג ניצול מדג, שאל אותו מה זה? אמר לו כל מי שאוכל דג, דג ביום דג ד`, ג`, זה שבע יום שבת יום השביעי ביום דג ניצול מדג זה ראשי תיבות דין גיהנום אז אתה אם אתה מתחייב שאתה לא תאכל דגים אני מוכן, אמר לו אתה יודע מה? מסכים, מבטיח? מבטיח הכומר אמר לו תעמוד כאן הוציא מפה בקבוקון קטן עם מים הכניס את האצבע בפנים ואמר לו אתה לא יהודי, אתה גוי אתה לא יהודי אתה גוי אתה לא יהודי אתה גוי סדר את הבקבוק הכניס אמר לו אתה גוי אמר לו מה שלוש טיפות נהייתי גוי? אמר לו כן עכשיו אתה גוי אבל אל תשכח לא לאכול דגים, אמר לו חלאס הבטחה הבטחה יום שישי הוא אורב לו הכומר מתקרב לבית שלו מציץ מה הוא רואה? היהודי אוכל דג גדול כזה על השולחן אז הוא דופק בדלת פתח פותח לו היהודי הוא אומר לו אתה לא מתביש? זה מילה? ככה אתה עושה הבטחת לי? אומר לו מה קרה אני לא מבין מה קרה? אומר לו אתה אוכל דג, אומר לו אני אוכל דג? אומר הנה דג הוא אומר לו זה לא דג אומר מה זה לא דג, זה דג גדול, אומר לו אדוני זה לא דג הוא אומר מה זה סנפירים הנה קשקשת הנה הפה שלו הנה, הוא אומר לו אדוני זה לא דג אומר לו מה זה? אומר לו זה צנון, זה צנון? הוא אומר לו כן זה צנון, איך זה צנון? הוא אומר לו אני למדתי ממך קניתי גם בקבוק אמרתי לו אתה לא דג אתה צנון אתה לא דג אתה צנון אתה לא דג אתה צנון.

בהצלחה

אנונימי
סליחה תיקון טעות

לא מצאתי כיצד לערוך את ההודעה הקודמת ולכן ראי את הודעתי הקודמת מלמעלה כמבוטלת אם אמך אינה יהודייה את לא יהודייה ביהדות זה הולך לפי האם ולא לפי האבא.

מצטער על האי הבנה.
אנונימי
אם האב יהודי והאם נוצריה-אבל הילד לא הוטבל, אז הילד חסר דת.
אם הוטבלת אז את נוצריה, אם לא אז את חסרת דת.
את נוצריה.
את חצי יהודיה וחצי נוצרית
אין דבר כזה חצי חצי.. בתכלס היהדות זו הדרך האמיתית לכן את נוצרייה, אבל תכלס זו בחירה שלך.. אם להיות יהודייה- את חייבת להתגייר לפי ההלכה היהודית, ואם את בוחרת להיות נוצרייה- תתנצרי לפי השטויות של הנצרות.
אין דבר כהז חצי דת! זה קרה מקרה כזה שהאימא נוצריה והאבא נוצרי והילד שלהם נהרג ולא נתנו לקבור אותו בבית קברות יהודי בגלל שהוא לא יהודי וגם לא בצד של נוצרים בגלל שהוא לא נוצרי. הו אנקרא חסר דת עד שהוא בוחר לאיזה צד לפנות.
את לא יהודיה. מאחר והיהדות היא עם שבמקרה וחס וחלילה יש הורה אחד שהוא אינו יהודי, אז נקבע לפי האמא האם גם הילד יהודי או לא.
ניתן להתגייר.

לעומת היהדות, הנצרות היא דת בלבד. כלומר, מה שהופך אדם לנוצרי (או לבעל כל דת אחרת) זה עצם האמונה באותה דת וקיום אותה דת. רוצה לומר, דת אפשר להחליף בשנייה וחצי, ברגע שאתה כבר לא מאמין בדת מסויימת אלא בדת אחרת קטגוריית ה"דת" שלך הוחלפה.
(ואני זורק כאן פצצה מטאפורית שמי שירצה יוכל לשאול ולהתווכח איתי עליה אחר כך בפרטי:)
ולכן אנחנו אומרים שהיהדות היא לא דת!

הנצרות לא הולכת לפי שייוך מוצא. ללכן את לא יהודייה שתהיי בעלת כל דת שתבחרי, או לחליפין, חסרת דת אם תרצי.
אם אביך יהודי ואמך נוצריה את נוצריה.. ע''פ היהדות הלאום הולך לפי האמא והייחוס בא לפי האבא.. כך שאת הדת שלך הולכת לפי האמא. והשם משפחה הולך לפי האבא.
את נוצרייה לפי היהדות ויהודייה לפי הנצרות..
אבל אל תשכחי שהנצרות מבוססת על היהדות- מה שאומר שבתכלס, היהדות זה הדבר הכי נכון.
ולפי הדת שלנו את נוצרייה
כשתחליטי לבחור צד אז כבר זאת תהיה ההחלטה שלך אם להתנצר או להתגייר
באותו הנושא: