11 תשובות
מושלם... אם אתה רוצה לדבר או משהו אני פה:)
אתה מי שאתה וזה לא באמת משנה הדת... ואם תגיד ככה לפי התנך ישו הוא בתאכלס יהודית והנצרות זה סוגשל יהדות רק בסיגנון אחר כי התלמידים של ישו החליטו לפתוח ברית חדשה אני יכולה להסביר יותר אם באלך:)
יום טוב.-.
את מה שאת רוצה להיות. אף אחד לא מחליט עליך, בדיוק כמו שאמאשלך נוצריה אבל היא לא שומרת את המצוות של הנצרות. זה החיים שלך, את קובעת מה את.
נראה לי שהכי הגיוני שמבחינת הנצרות את יהודיה ומבחינת היהדות את נוצריה חח תלוי באיזה דרך את בוחרת ללכת ולהאמין
שואל השאלה:
תודה ❤ ונגיד לפי הרבנות מה אני? אני יכולה להתחתן בארץ?
אנונימית
לפי היהדות את יהודיה ולפי הנצרות את נוצריה. גם אצלי זה ככה ואני בחרתי את הדת שאני קשורה אליה יותר.
לפי היהדות זה לפי האמא אם האמא יהודיה אז גם את ולפי מה שאמרת אמא שלך נוצריה אז גם את נוצריה והנצרות הולכת לפי האבא בקיצור נדפקת.. את לא תוכלי להתחתן בחתונה כדת וכדין תצתרכי להתחתן בחתונה רפורמית וזה לא משנה איך אמא שלך מתנהגת ואם היא עוקבת אחרי החוקים או לא היא נוצריה נקודה היא יכולה להתגייר ואז אולי תוכלי להתחתן בחתונה רגילה כמו כל יהודי
מתה על עצמי
את לא יהודיה ואת גם לא נוצריה.
את לא תוכלי להתחתן ברבנות.
יש לך שלוש אופציות
או להתגייר - ויהיה לך הרבה יותר קל משום שאבא שלך יהודי.
או להתנצר - שזה הרבה יותר קל מלהתגייר חח
או להישאר כמו שאת - חסרת דת.

תבחרי מה את רוצה להיות.
בעיקרון היהדות הולכת לפי האמת והנצרוות לפי האבא. אז "אין לך דת" ככה שאת יכולה להישאר ככה או לבחור דת. גם חברה שלי ככה וטוב לה ככה.
יש לי חברה שאמא שלה נוצריה ואבא שלה יהודי כמוך והיא חסרת דת כי היא לא רוצה להתגייר וגם לא להתנצר. אם את רוצה להיות נוצריה תתנצרי, אני חושבת שזה די פשוט פשוט את עושה טבילה. אם את רוצה להיות יהודיה תתגיירי.
את לא יהודיה ( מבחינה דתית ) זה בטוח. על פי ההלכה יהודי הוא אדם שנולד לאם יהודיה או התגייר כהלכה. מבחינה לאומנית את חצי יהודיה ( כי בכל זאת, אבא שלך יהודי, הוא נולד לעם היהודי.) את לא תוכלי להתחתן ברבנות או בארץ בכלל, כי מבחינה דתית את לא יהודיה והרבנים לא יתחנו אותך.
לפי היהדות את נוצרייה
ולפי הנצרות את יהודייה.
לפי הרבנות את לא יהודייה, אז את לא יכולה להתחתן בחתונה יהודית.
הלאום שלך הוא יהודי +העדה של אמא שלך