14 תשובות
לפי היהדות זה הולך לפי האמא אז את נוצריה
נוצריה
לפי היהודות את נוצריה ולפי הנצרות את יהודיה
לדעתי פשוט תחליטי לבד למה את יותר מתחברת
עזבו דתות ושטויות, הדם זה על פי האבא אבא יהודי? את יהודיה
לפי היהדות את נוצריה
ולפי הנצרות את יהודיה
את יהודייה לפי היהדות ולפי הנצרות את לא נוצרייה כי זה לפי האבא גם שם
היהדות הולכת לפי האבא אז בגלל זה את יהודיה מתחינת התנך כמובן
ניתן למצוא זאת בספר ויקרא כ"ד, 11-10 "י וַיֵּצֵא, בֶּן-אִשָּׁה יִשְׂרְאֵלִית, וְהוּא בֶּן-אִישׁ מִצְרִי, בְּתוֹךְ בְּנֵי יִשְׂרָאֵל; וַיִּנָּצוּ, בַּמַּחֲנֶה, בֶּן הַיִּשְׂרְאֵלִית, וְאִישׁ הַיִּשְׂרְאֵלִי. יא וַיִּקֹּב בֶּן-הָאִשָּׁה הַיִּשְׂרְאֵלִית אֶת-הַשֵּׁם, וַיְקַלֵּל, וַיָּבִיאוּ אֹתוֹ, אֶל-מֹשֶׁה; וְשֵׁם אִמּוֹ שְׁלֹמִית בַּת-דִּבְרִי, לְמַטֵּה-דָן. יב וַיַּנִּיחֻהוּ, בַּמִּשְׁמָר, לִפְרֹשׁ לָהֶם, עַל-פִּי יְהוָה. (פ)" בפשטות בן איש מצרי ואמו הייתה יהודיה משבט דן בא אל משה ושאל אותו אם הוא נחשב מבני ישראל וכאשר יצא מבית דינו של משה קילל את ה' אפשר להבין את התשוה שנתן לו משה לפי התנהגות שלו משה ענה לו שהוא לא יהודי מכיוון שאביו אינו יהודי
אם נמשיך נמצא דוד נשא את מעכה בת תלמי מלך גשור וממנה נולד אבשלום (שמואל ב, ג; 3) והרי אבשלום היה אמור למלוך אחרי דוד מכיוון שאמנון הבן הבכור מת והרי לא יהודי לא יכול למלוך על ישראל. היהדות המקראית מדגישה לאורך כל הדרך את האב כממשיך היהדות ולא האם. הכתוב מדגיש: 'ויתילדו על משפחותם לבית אבותם' (במדבר, א; 18). לעובדה זו לא צריך ראייה משום שכל הקורא בתנ"ך ימצא אך ורק יחוס בין אב לילדיו ואילו האם, על פי רוב, אינה מוזכרת כלל. ראה למשל את יחוסו של דוד המלך:

"וְאֵֶלה תולְדות ָפרֶץ ֶ פרֶץ הלִיד אֶת חֶצְרון: וְחֶצְרון הולִיד אֶת רָם וְרָם הולִיד אֶת עִַמינָדָב:

וְעִַמינָדָב הולִיד אֶת נַחְשון וְנַחְשון הולִיד אֶת ַשלְמָה: וְַשלְמן הולִיד אֶת ֹבעַז בֹעַז הולִיד אֶת עבֵד: וְעֹבֵד הולִיד אֶת ָישי וְַישי הולִיד אֶת ָדוִד" (רות, ד)
ועכשיו יהיו כאלה שיגידו בגלל שהאב ממשיך את השבט ברור זהנכון וידוע גם "לחכמים" (טיפשים) אבל יש בעיה בזה ככי מה קורה למי שאביו יהודי ואמו אינה יהודיה מה הוא משבט אשר והוא לא יהודי ומה קורה למי שאימו יהודיה ואביו לא יהודי מה הוא יהודי בלי שבט?

אבל יהיו כאלה שיגידו אבל בגמרא כתוב זה הסיבה שהגמרא היא שקר תתעוררו הדת הרבנית היא שקר התורת אמת, לא התורה שבעל על פה כי היא מעולם לא ניתנה לבנ"י.

מבחינת התורה הקדושה אביך יהודי את יהודייה
היא נוצריה.
ממתי ביהדות הולכים לפי האבא נו באמת, הולכים לפי האמא.
את עונה לעצמך על השאלה לא הבנתי מה השאלה פה
שואל השאלה:
מתחזקת^^
ואם אני לא מאמינה לא בנצרות ולא בשום דת?
אנונימית
יש כאן כל כך הרבה שטויות...
לפי הנצרות מי שהוטבל נוצרי.
אם לא הוטבלת את חסרת דת כי ביהדות הולכים לפי האימא, ושלך נוצרייה.

מה שתבחרי
לפי מה שהבנתי אתה לא נוצרי אם לא מטבילים אותך ואתה לא יהודי אם אמא שלך לא סו אתה לא משתייך לשום דת כיף תחליט כשתגדל או תישאר ככה