19 תשובות
בעיניהם הדת שקר זו הדת האמיתית כמו שבעינייך הדת שלך היא הדת האמיתית. זה הקטע באמונה... כל אחד מאמין במשהו אחר
כל הדתות הן שקר אחד גדול.
יהדות, נצרות, איסלאם... הכל אותו חראטה בשינוי אדרת.
תתקדם ל2019
אנונימית
שואל השאלה:
אתם הבנתם את השאלה בכלל?
יש אנשים שמאמינים בדתות השקר (נצרות, אסלאם ומה לא). ולמרות שהדת שלהם היא שקר - אין להם שום בעיה לפגוע ולצאת נגד מי שלא מאמין בדת שלהם (לרמות שהיא קשר), לעשות מלחמות ומה לא.

להבדיל, אנחנו (יהודים) יש לנו דת האמת. אם משיהו ישאל אותנו על התורה "מה, כתוב בתורה שלכם דבר כזה וכזה?". "איך התורה אורמת דבר כזה"? (להם אותו דבר נראה "לא הגיוני"). מה שקורה במצב כזה, אז בדרך כלל במקום לענות לשואל בקול ברור ובטוח "כן, זה מה שכתוב פה וזה מה שאלוקים אמר ואין פה מה להתכווח!" - אז עונשים בבושה, אורמים שיש פה כוונה אחרת ושזה אל מה שהם חושבים.

למה אנחנו צריכים להתבייש בתורה שלנו (בפרט מול ציבור רחב), למרות שיש לנו תורת אמת והגווים לא מתביישם בדת השקר שלהם ומוכנים אפילו להרוג את מי שלא מאמין בדת השקר שלהם?
שואל השאלה:
אנונימית, אין דבר כזה "כל הדתות הן שקר". ברור שאמרוה להיות דת האמת. לבורא עולם אמורים להיות חקוים אשר הוא רוצה שאנחנו נלך על פיהם.
אני אפילו לא אטרח לענות, אתה תקוע מדי בדעה שלך
אנונימית
למה אין דבר כזה "כל הדתות הן שקר"? למה חייבת להיות דת אמת?
אנונימית
שואל השאלה:
אנונימית התחתונה. למה חיבת להיות דת אמת? כי בסופו של דבר אמוים להיות חוקי כאהל או אחרים אשר הקב"ה רוהצ שנלך על פיהם. הרי אין מלך אשר אין לו חוקים, בטח שלא מלך מלכי המלכים.
למה? למה אתה חושב שזה מה שצריך להיות? אני חולקת עלייך
אנונימית
שואל השאלה:
אנונימית, כי בלי חוקים - העולם הוא אנרכיה. הקב"ה לא ברא את העולם סתם ככה.
נכון, בלי חוקים העולם הוא אנרכיה.
למה הקב"ה הוא זה הקובע את החוקים?
אנונימית
שואל השאלה:
אנונימית, כי הוא ברא אותו והוא מלך העולם. יש משיהו אחר שאמור לקבוע אותם?
תוצאה, בדיוק בזה אני חולקת עלייך. לדעתי הוא לא ברא אותו, כי אני לא מאמינה שהוא קיים. לדעתי, האנשים החיים בעולם הם הקובעים את החוקים לעצמם
אנונימית
שואל השאלה:
אנונימית, אז את מדומיינת. (לראות את העולם בלי בורא - זה שטות, שהרי לכל אדם שאינו בגדר שוטה אמור להיות ברור שיש בבור לעולם, כפי שכתב הרב אלנחן ווסרמן הי"ד בספרו "קובץ מאמרים ואגרות").
אני פניתי לאנשים נורמלים...
ראי את המאמר (בקישור המצורף).
למה? למה לדעתך חייב להיות לעולם בורא? ואני נורמלית לחלוטין, אבל תודה על העלבון. אני חושבת בצורה אחרת משלך, האם זה אומר שאני לא נורמלית? מה אם לדעתי אתה הוא זה שלא חושב בהיגיון?
אנונימית
אגב, יש מצב שאתה מקצר לי מה שכתוב שם?
אנונימית
שואל השאלה:
הכל מוסבר יפה מאוד במאמר...
לא מאמינה באלוהים
ותחסוך לי את כל נאומי הרבים שלא משנים את דעתי כי אני לא מאמינה בשום דת ואם כל הכבוד אין כזה דבר דת שקר או דת אמת מספיק שמישהו אחד מאמין זה הופך את זה לדת זה שאנשים כמוני לא מאמינים זה משהו אחר
והם לא מתביישים כי הם נחמדים לשאר הדתות
שואל השאלה:
ברור ששי בעולם הרבה דתות שקר, אבל מפה הסקת שאין "דת אמת". מה הקשר?
צודק אמ אולי בגלל המשפט "ואהבת לרעך כמוך"
באותו הנושא: