8 תשובות
כן
זה המון, זה 10 ליטר ליום.
לא שזה מזיק- אבל תתכונני להרבה פיפי.
חח כן!
לא חשבתי שאני אצטרך להשתמש בטקסט המפחיד הזה.. אבל...
הרעלת מים
הרעלת מים נוצרת כתוצאה משתיית כמות גדולה של מים עם ריכוז נתרן נמוך (כמו מי ברז), בתוך זמן קצר. כתוצאה מכך נגרמת ירידה בריכוז יוני הנתרן (+Na) בפלזמת הדם, ועלייה בכמות ה-H2O בתאי המוח. נוצרת בצקת במוח, כלומר תאי המוח מתנפחים, ובסופו של דבר מפסיקים לתפקד. בצקת עלולה להופיע גם ברקמות נוספות בגוף, שעשויות לעבור ציטוליזה (הרס התא) אשר נגרמת כאשר קרום התא (הממברנה), שאינו יכול לעמוד בלחץ האוסמוטי של המים, מתפוצץ והתא מת.
אם ריכוז הנתרן יורד מתחת ל-135 מילימול לליטר נחשבת הרעלה זו למצב מסכן חיים. להרעלת מים אין סימפטומים מובהקים. הסובל ממנה חש בהתחלה בחילה וכאב ראש המלווה בתחושה כללית רעה. עם התקדמות המחלה מופיעים סימפטומים של בצקת מוחית, פרכוסים ותרדמת שלאחריהם נפטר החולה בתוך שעות ספורות.
אדם בעל תפקוד כליות תקין המוגבל לדיאטה דלת נתרן יסבול מהרעלת מים חמורה אם ישתה יותר מ-1.8 ליטר בבת אחת ואילו אדם בריא שאיננו מוגבל לדיאטה דלת-נתרן - אם ישתה יותר מ-3 ליטר מים בבת אחת.
בערך תלוי אם את מוציאה הרבה אנרגיה
לא ממש.. תלוי אם עשית פעילות ספורטיבית ואיבדת יותר נוזלים משהכנסת.
מים זה תמיד טוב, במיוחד עכשיו בקיץ
זה אלול לגרום להתנפחות של ידיים ורגליים ונוסף לכך 8 ליטר מים ברצף/ עם אפסקות קצרות אלולים לגרום למוות! תזהרי עם זה למרות שאני מבינה שחם והכל ןרוצים לשתות אך אל תגזימי!