16 תשובות
איש איש באמונתו יחיה
אני מאמינה בה אבל לא הכי בדרך של התורה יש דברים שאני עושה ויש שלא
לא מאמינה באלוהים אז למה שאפחד שהוא יעשה לי משהו למעלה? לא הגיוני כלכך.
לא מחפשת במה לתפוס, ויש אנשים שכיף לי לדבר איתם ואני סומכת עליהם וזאת הרגשה יותר טובה מלדבר לעצמי.
ולא אין לי שום אמונה.
שואל השאלה:
באמת לא מבינה אותכם אתם כאלה מוזרים
אנונימית
את לא חייבת להבין, את לא חלק מאיתנו בקטע הזה.
אני מאמין
אבל ממש לא בגלל הפחד זו לא הסיבה לאמונה
ואני ממש מבין את מי שלא מאמין
אפילו שלא פגשתי עדיין מישהו כזה
בהתחלה זה לא מאמין ואז פתאום כשיש צרות אז אומרים אלוקים תעזור
ואחרכך זה מאמין בכוח עליון אבל לא קורא לא אלוקים
בקיצור כל האטאיסטים חרטא
מאיפה אתה ממציא תדברים האלה?
אם לא האמנו לפני אין לנו מה להאמין אחרי זה שפתאום קורה משהו.
מי שכן ככה, סתם פחדן.
ומחפש במה להיאחז.
ומה הקשר חרטא? לא מאמינים במה שאנחנו לא רואים.
אני אישית מאמינה באלוהים ומעבירה תזמן בלדבר איתו, אבל יש דברים שאני לא עושה לפי היהדות ויש דברים שכן,
כל אחד יחיה בדרך שלו ובאמונה שלו.
אני לא מאמינה אבל לכל אחד יש את הסיבה שלו, יש כאלה שמאמינים במדע או אנשים שלא מאמינים כי לא רוצים לחשוב שהגורם שלהם כתוב. אני פעם האמנתי אבל אני כבר לא וזה בסדר, זה לא הופך אותי לבן אדם שונה מאחרים ויש לי חברים דתיים וחרדים והמשפחה שלי מאמינה וזה לא מעניין אף אחד שאני לא מאמינה כי הם מסתכלים על תכונות אחרות שיש לי.
את שואלת את השאלה כאילו שאנחו חברי דת אחרת משלך. זאת שאלה שאת צריכה להפנות לכל מי שמאמין באלוהים אבל לא מקיים את הדת עפ"י הדרך שאת חושבת שצריך לקיים אותה. למשל, את יכולה לשאול נוצרי אם הוא לא מפחד שאלוהים יעניש אותו למעלה. הוא מאמין באלוהים ולדעתך הוא לא מקיים את הדת שלו כמו שצריך, ולכן אתם יכולים לדון על מה אלוהים יעשה לכם למעלה. אנחנו לא רק מבינים שאין אלוהים, גם יודעים שאין "למעלה", ולכן אין לנו צורך לפחד מעונש במקום כזה או אחר ע"י מישהו כזה או אחר. אז נחזור לעניין המוזרים - את מאמינה בדת היהודית כי נולדת להורים יהודים, זהו אין סיבה נוספת. ונוצרי הוא נוצרי כי הוא נולד להורים נוצרים, וזהו אין יותר סיבות. אז עכשיו תסתכלי על מפת העולם, ותראי שכל האמונות די פזורות בין המקומות השונים. כלומר, בכל מקום בעולם בטוחים שאלוהים הוא משהו שונה ושתורתו היא שונה, זה הדבר המוזר, לא אתאיזם. לכל הפחות אין בנו צביעות כמו רוב המגיבים כאן (מאמין באלוהים אבל לא בדת, מקיים מה שאני רואה לנכון וכד') - מי בכלל אמר לכם שאלוהים נותן לכם לבחור מה לקיים ומה לא? אם אתם לא מקיימים משהו שנאמר ע"י אלוהים, כדאי שתחשבו שוב מדוע אתם מאמינים בו. אין חצי אלוהים, ואין חצי דת. או שמאמינים ועושים הכל, או שמבינים שמדובר בטעות חמורה. בינתיים אתם רק צבועים עם עצמכם.
אני לא אתאיסט אני מאמין בנצרות:באלוהים ובישו אבל אני אסביר לך איך הם לא מפחדים הם לא מאמינים הם חושבים שהוא לא קיים בכלל אז אין להם ממה לפחד כי לדעתם הוא לא קיים זה כמו שמלא אנשים יאמרו שיש מישהו בשם עכע אבל את לא חושב שהוא אמיתי אז את תפחדי ממנו?
אני מאמינה בישו
אנונימית
אני לא מאמינה באלוהים כי זה נראה לי סתם חרא כי כאילו זה כמו שתגידי שזאוס ברא את העולם אבל זה לא יכול להיות זה זאוס הוא דמות שאנשים במציאו

בקיצור אני לא מאמינה באלוהים וזה נראה לי סתם חרא בגלל שיש מצב שאלוהים הוא סתם אגדה
אנונימית
נו, הנה, יש לנו פה דוגמה טובה למה שהתכוונתי. יש פה נוצרי ויהודיה. בבקשה תענו אחד לשני - איך אתם לא מפחדים שאלוהים יעניש אותכם? הרי לפי אמונתכם, אחד מכם טועה. אז איך אתם לא מפחדים?
אי אפשר לפחד ממשהו שאת לא מאמינה בו אז לא
לא
כי אנחנו לא מאמינים בו
"אנשים שונאים את מה שהם לא מבינים" לאטאיסט אין את השנאה הזאת הוא מאמין בהיגיון.