73 תשובות
כי הם צריכים מישהו להאשים אותו בצרות שלהם
או מישהו שיגן עליהם.
כי ככה הם חונכו.
אם היו מחנכים אותם להאמין בדרדסים או בפוסידון, הם גם היו מאמינים בזה.

בנוסף לכך אנשים מאמינים כי הם אמוציונליים, אי אמונה זה חיים בחוסר ידיעה.
אמונה זה שכביכול יש "אל" ששומר עלינו ומגן, וזה מתיר לאנשים ספקות ונותן להם תקווה.
כי הוא זה שיצר אותי ואת כולנו
Hope.
אנונימי
שואל השאלה:
מה הקשר לריב? שאלתי שאלה. אם משתמשים יענו פה בכבוד וישמרו על החוקים לא נצטרך לריב. מותר לקיים דיונים באתר.
אנונימי
כדי שיהיה להם משהו לאחוז בו ברגעי משבר, תקווה קטנה שהכל זה לטובה והכל יהיה בסדר כי יש מישהו שלמעלה דואג לי
אני חושב שלאתאיסטים (כמוני) יש אמונה חזקה יותר מכל דתי כיוון שהם חוו יותר מידי חרא בחיים ובגלל שהם האמינו שהכל בידי ה' אז הם האשימו אותו בכל הצרות שלהם עד שהתחילו למרוד בו.
ולמה אנשים אתאיסטים?
ולשאלה: כי ככה אני רוצה (?)
אתאיזם זה לא אמונה.

"אמונה במובנה הרחב, היא שם למצב פסיכולוגי בו אדם חש כי טענה או הנחה כלשהי היא נכונה, או תיאור של טענה שלגביה קיימת תחושת נכונות. במובנה המצומצם, אמונה מתייחסת רק לעניינים שאינם טריוויאליים ועשויה להיות מחלוקת לגבי הוכחתן, בעוד תחושת נכונות של עניינים שאינם כאלו מכונה דווקא ידיעה. מובן עוד יותר מצומצם של אמונה, אך מאוד נפוץ, הוא תחושת נכונות של עניינים שכלל אינם ניתנים להוכחה לוגית או אמפירית, גם לדעת המאמין. ישנן דעות שונות בשאלה אלו אמונות הן תחושות בלבד ואלו מהוות ידיעה." (אמונה - ויקיפדיה)

אתאיזם זו לא אמונה, זה דחיית האמונה בקיומן של ישויות אלוהיות.
כמה אנשים חונכו, מה זה השאלה הזאת.
שואל השאלה:
גם אני חונכתי להאמין באלוהים ואני לא מאמין
אנונימי
כי הוא קיים
החלטה שלך, לא כולם כמוך.
למה לא..?
אנונימית
כי אלוהים ברא את העולם
התשובה של.. כי הוא קיים, כי אלוהים ברא אותנו וכדומה, לא באמת עונה על השאלה, אם ישאלו למה אתם מאמינם באבולוציה לא יענו לך כי ברנו מהקופים, יענו לך שככה חונכנו או ככה אני מאמינה בגלל המון מחקרים וכדומה. זאת דעתי. לא ממש הסברתם *למה* או מה גרם לכם להאמין.
בס"ד

כי זה נישמע יותר הגיוני מאשר כל התאוריות של האתאיסטים (והייתי אתאיסט פעם אז.)

מילקי עם חלב!
סוף
למה אנשים שואלים שאלות טיפשיות?
אתה חדש פה? תתכונן לקרב אם אתה שואל שאלות כאלה. יש פה אנשים חשוכים..

ולשאלה: הם מאמינים בו כי ככה חינכו אותם, וכי נוח להאמין במשהו כזה, זה מייצב את המציאות ומבהיר לך שאתה לא לבד ושיש מישהו ששומר עליך, דת היא הצורך של ילד בהורים בבסיסה.

(בשביל מינוסים תילחצו על החץ האדום:)
כי הם טיפשים וצריכים להישען על משהו כדי שהחיים יהיו קלים יותר
אנונימי
אנשים מחפשים ב"מישהו" לאחוז בו ולבקש דברים בשעת משבר כשאין ממה וכרגע "אלוהים" הוא האפשרות הכי הגיונית? (לא בטוח שזו המילה פה)
מפה בא הביטוי "קצת קשה אז מתחזקים?"
mine שיהיו לך 10 פרחים אני אסביר לך..
ומה אתם ככה יוצאים על מאמינים אנחנו כולנו אותו עם כולנו ביחד אתם סתם מפרידים והורסים.. למה?. למה?
כשיהיו לי 10 פרחים אני אסביר לך.
אתה לא הרישון ולא האחרון ש"ניסה להסביר לי" אני מסקים איתך שאנחנו אותו העם. אבל אין זה אומר שאנו אותו הדבר בדיוק. זחותינו להיתווקח על דברים השונים בינינו כל עוד הווקוח לא מידרדר לאלימות מילולית/פיזית ונישאר ברוח טובה.
בבקשה:

"כשאני מקשיבה בכיתה להסברים של המורה על האופן שבו פועל גופנו, אין לי ספק שאלוהים קיים. לכל חלק בגוף, עד הפרט הכי קטן, יש תפקיד משלו, והרבה מהפעולות האלו מתבצעות מבלי שאנחנו מודעים להן. גוף האדם פשוט מדהים.
כשאני מסתכלת על גורד שחקים, על ספינת שיט או על מכונית, אני שואלת את עצמי, מי בנה את זה? כדי לבנות מכונית, למשל, צריך אנשים נבונים, כי כל כך הרבה חלקים קטנים צריכים לפעול בדייקנות כדי שהכול יפעל כמו שצריך. אז אם כדי לבנות מכונית צריך מתכנן, זה נכון גם לגבי האדם..
כשאתה מבין שלקח למוחות הכי אינטליגנטיים בהיסטוריה מאות שנים להבין את החלקיק הקטן ביותר ביקום, זה בכלל לא הגיוני להסיק שלא הייתה ישות אינטליגנטית שיצרה את היקום כולו!
ככל שלמדתי יותר על המדע, האבולוציה נראתה לי פחות אמינה. למשל, חשבתי על הדיוק המתמטי שקיים בטבע ועל הייחודיות של בני האדם, כולל הצורך שלנו לדעת מי אנחנו, מניין באנו ולאן מועדות פנינו. האבולוציה מנסה להסביר את כל הדברים האלה בעזרת מונחים הקשורים לבעלי חיים, אבל היא אף פעם לא הצליחה להסביר למה בני האדם ייחודיים. לי אישית נראה שכדי להאמין באבולוציה צריך יותר אמונה מאשר כדי להאמין בבורא"
כי הם מאמינם שהעולם נוצר על ידי אלוהים, בפועל אי אפשר להגיד מי יצר את האנושת והעולם כי אן מספיק הוכחות, מי שיאמין שיאמין כל עוד הוא לא מטיף לי על לחזור בתשובה
כי הם גרים בישראל ורוב העם מאמין בה' וזה פשוט נתקע להם בראש ועוד סיבה המשפחה אין להם ברירה הם פשוט גדלו ככה נגיד אני הייתי ממש דתיה עד גיל שמונה ואז עד גיל 11 נהייתי סתם חילוניה ואז פשוט הפסקתי להאמין
וכול האומרים שאולהים ברא את העולם תביאו לי הוכחות
שואל השאלה:
אין הוכחה לקיומו של אלוהים. יכול להיות שהמצאנו את אלוהים בכלל. אני לא חושב שסנה בוער באש, ים שנחצה לשניים ואוכל שיורד מהשמיים יותר הגיוני מהתאוריות של אתאיסטים אבל סבבה. אני לא בא לזלזל באמונות של המאמינים אבל אין סיבה גם לזלזל באמונות של האתאיסטים.
אנונימי
שואל השאלה:
העולם גם נוצר לפני איזה 6000 שנה לפי התנ"ך ועובדה שמצאו פה שרידים של דינוזאורים שחיו פה עוד הרבה לפני.
אנונימי
יהודיה גאה-לא כותב את הדבר השיני..

אני מבין את הבילבול שלך.. היקום הו לא מקום שקל להבין..
משאנחנו יודעים עדיין לא מישתווה לכל המיידע העצום שיש ביקום. הדיוק המתמטי בטע נובע מהסיבה שהאדם שהימצא את המטמתיקה חשב ופעל לפי חוקיי הטבע ולכן הימצא שיטה שתתאים לאופן מחשבתו.
כשאתה חושב על גוף האדם כמחונה אתה יכול ליראות שהמחונה רחוקה מלהיות מושלמת, מלאה בפגמים וטעויות. אם אותה ישות שבראה את היקום הייתה בוראת את האדם הריי אנחנו היינו יצורים שמבוססים על נשימת מיימן שהו היסוד הנפוץ ביקום. גופיינו היה מייצר אנטיביוטיקה טיבעית שמונעת מאיתנו להיות חולים, כמובן שמוחיינו היה יכול לעבד ולהכיל הרבה יותר מיידע מאשר הקמות המיזערית שהו יכול להחיל, ואוליי אפילו אם "הבורא" היה מיתחשב בנו הו היה נותן לנו גוף המתאים לשהיה בחלל שייתן לנו לחקור את מיסתוריי היקום בקלות רבה הרבה יותר. את גוף האדם אפשר להשוות לטרנטה ישנה או ספינה אם חורים. ממש לא יצירת מישהו עליון יותר מיכל שיעור כמו שהדתיים מאמינים. הרי גוף האדם דומה יותר לקמות צרופיי מיקרים ששיפרו את יחולותיינו במשך מיליוניי שנים ועדיין לא יצרו שלמות, הריי הם האבולוציה.
שמעו mine צודק אין מה להסביר לו
אבולוציה זה בולשיט
אנונימית
ולמה כולם כוראים לי mine? זה mime גד דמת!
א-כתוב רק mine
ב-אבולציה זה ממש לא שטויות זה מדעי איזה אחד הסביר לי היום וזה הרבה יותר הגיוני מהחרטה הזאת שה' ברא תעולם
א- כתוב Mime תיקרא את זה שוב.

ב- ממש רציתי תשובה מיהודיה גאה.. היא נראית לי היחידה שמאמינה ויודעת להיתווקח ברמה גבוהה..
שואל השאלה:
אבולוציה באה להסביר את התפתחות החיים ולא את הופעת החיים. היא מסבירה את שינוי ההתפלגות של האללים במאגר גנטי נתון, כלומר מדוע יש צורות שונות של גנים לתכונה מסויימת באוכלוסייה מסויימת שיכולה להתרבות. למה זה בדיוק בולשיט?
אנונימי
אנשים עושים הרבה דברים שלדעתי לא הגיוניים. זה לא היה מפריע לי אם הם סתם היו מאמינים אבל זה מפריע לי בגלל כל הכפיה הדתית וזה שאני פאקינג לא יכולה להגיע לשום מקום בשבת גם אם אני גוססת וצריכה לבית חולים! ולא אין לי אוטו אני בת 13. ומפריע לי כי מכריחים אותי להתלבש כאילו 10 מעלות בחוץ כש40 מעלות כי "זה מפריע לבנים להתרכז" שילכו הם והריכוז שלהם לעזאזל ושיסבלו בעצמם למה שאני אסבול בשבילם?
נקודת ההנחה שלך היא שהתורה והמדע סותרים,
חז"ל אמרו:"הקב"ה בורא עולמות ומחריבן"
יש מחלוקת בחז"ל כמה עולמות היו ולפי דעתם היו בין ארבע לשבע עולמות ושהעולם השביעי יהיה העולם האחרון.
לפי האבלוציה היו בערך בין ארבע לשבע שלבי התפתחות ושאנחנו השלב הסופי
ובכל עולם שנברא האדם התפתח.
בנאדם צריך להאמין במשהו או שהוא מרגיש שאין לחיים שלו משמעות, אפילו אם אתה אתאיסט אתה מאמין באבולוצייה, זה ההיגיון שלנו שהמוח מצריך מאיתנו כדי להישאר שפויים, בהקשר לדת זה תקווה, תקווה מחזיקה אנשים
לmakor tom אז אתה מאמין למדע, יש אנשים שלא מאמינים. אז כן להאמין באבולוצייה זה סוג של אמונה.
רק על זה שאתה עושה את השאלה מאנונימי, אפילו אתה יודע שאתה צריך להתבייש בזה ששאלת את השאלה הזאת.

מינוסים מאתאיסטים אתם מתקבלים בברכה
אני בת 16.
וכן אני מאמינה בכוח הכבידה
יש אנשים שלא מאמינים בזה, זה שהם לא אתה לא אומר שהם לא קיימים.
לאו דווקא כוח כבידה.. הלכת לקיצון.. אבל לדוגמה שהאדם בא מהקוף, חלק מהאנשים לא מאמינים בתיאורייה הזו, אתה כן, תחפש בגוגל מה זוהי אמונה
זה מובן מאליו למה
הוא מביא תקווה. שאתה חושב שיש מישהו שיעזור לך תמיד בנוסף
שהקוף בה מהאדם? XD תהפחי את הסדר בתשובה XD


עדכון: חח יופי

עדכון2: לא למדתי כלוםXD וחוץ מזה אני רק בן 14 ותמיד הייתי אטאיסת את פשוט כתבת את המישפט הפוך אז תיקנתי אותך.
חחח אתה פשוט קולט שצדקתי.
אגב, ההגדרה לאמונה:
אמונה, במובנה הרחב, היא שם למצב פסיכולוגי בו אדם חש כי טענה או הנחה כלשהי היא נכונה, או תיאור של טענה שלגביה קיימת תחושת נכונות.

מקווה שהשכלת מעט מילדה בת 16 (:
שואל השאלה:
האדם לא בא מהקוף, לקופים ולאדם יש אב קדמון משותף. תקראו על האבולוציה לפני שאתם זורקים משפטים.

TeenWolfForever, למה אני בדיוק צריך להתבייש בזה שאני שואל את השאלה? זכותי. לא רוצה לענות? אל תעני. זכותי גם לשאול מאנונימי. סטיפס הוא אינו אתר פאשיסטי עדיין ויש לי זכות לשאול מה שאני רוצה ואין פה שום בושה. בסך הכל רציתי לדעת.
אנונימי
שואל השאלה צודק
זכותו
ולשואל השאלה אני יודע שהאדם והקוף באו מאותו אב קדמון, היא פשוט כתבה את המישפט שלה הפוך אז תיקנתי..
יש אנשי דת שמאמינים שאם תאמין יהיה טוב יותר ובכללי שחייך יהיו מלאי שמחה. לכן דתיים מעריכים את חייהם בקפידה! אבל איש באמונתו יחיה
שואל השאלה:
רגשות זה משהו שנוצר במוח שלנו. למשל אצל אנשים עם PTSD תחושת הטראומה נובעת מתהליכים כימיים במוח.
מוות קליני גם הוא יכול להיות משהו שקורה במוח שלנו. במוות קליני אין נשימה ודופק אבל המוח עדיין חי. אני גם לא בטוח שרצח של 6 מיליון יהודים זה מעשה טוב.
אנונימי
אני רואה שאתה מאלה שמאוד צריחים להאחז במציאות שהיא בכלל לא קרובה לאמת. אנשים קדמונים סיפרו לעצמם כל מיניי סיפורים על אלים מלאחים ומפלצות בימים שלהם. אף אחד מהסיפורים העתיקים האלה אינו היה נכון, זוהי רק התחושה הבודדה של האדם שמביאה אותו לספר סיפורים שכאלה. ובימינו, אנחנו לא צריכים אותם. ולפיסקה הרישונה: יש הוחכות רבות לכך שישנם תהליחים חימיים הגורמים לריגשותיינו, למשל dopamine שהו ההורמון ששולט על רוב ריגשותיינו. תיקרא קצת ליפני שאתה כותב שטויות.
כמה בורות יכולה להיות לבן אדם אחד? אני מתחיל לחשוב שאתה באמת חושב שכול מה שיש בתוך בניי האדם זה רק בשר! הייתה ב*איזהשהו* שיעור ביולוגיה שלא קשור בדת או אלוהים? למדתה על איך הגוף שלנו עובד? איך תה מיתיימר לישלול שנים על שנים של מחקרים וגאונים במצבך הבור ועם הארץ?
(ואם תגיד משהו על כמה התורה עתיקה אני אקיא)
+ גוף האדם אינו עשוי מי בשר ברובו, הו עשויי משרירים עצמות ומיים בעיקר ושאני לא אתחיל לדבר על הולחות חשמליות במוח.
אני לא לא יכול להסביר לך במדויק, קטונתי. אבל אם תישאל כל אטאיסט שמבין בעיניינים האלו אני בטוח שהו ישמח להסביר לך לעומק את הנוסא הנ"ל. אבל שלא תתחיל לבלבל את המוח על חתיחות בשר כי ריגשות האדם הרבה יותר מורקבים חימית מאשר לקחת חתיחת פרה ולישפוך עליה נוזלי הורמונים!
שואל השאלה:
רגשות נוצרים במוח וזה הוכח מדעית. אם אתה לא מאמין לי תבדוק. גוף האדם זה לא רק בשר. רגשות זה תגובה של הגוף. אדם שיש לו PTSD מרגיש את תחושת הלחץ והחרדה בגלל תהליכים במוח שיוצרים את אותו זיכרון. לרגשות יש בסיס עצבי. קרא על המחקר של פרופסור מונא מארון.
אנונימי
אנשים מאמינים באלוקים כי...
הם פשוט מאמינים, מאמינים שמשהו יצר אותנ.
אם נוצר כדור הארץ ככה פתאום מהמפץ הגדול, איך נוצרו העצים? רגע... בלי עצים אין חיות, אז איך נוצרו החיות?
עזוב גם זה פתאום קרה מאיזה תהליך אבולוציוני בלתי רגיל...
נוצר חיידק, מחיידק נוצר איזה תולעת, מתולעת בום צפרדע, מצפרדע לטאה ואיכשהו קפץ לכל החיות ועבר לקוף ואז בום בן אדם.
בן אדם קיים אלפי שנים מבלי להשתנות אז איפה האבולוציה.?
פשוט מאמינים שמשהו קיים מעלינו שקשה להבין אותו, אין לנו מספיק תבונה לזה..
החשמל בלב+במוח נוצר ביגלל תהליחים חמיים שאין בעיה להוכיח באיזה מעבדה נידחת. ואתה ממשיך לפספס את הנקודה. אתה מיתרקז במשאתה יודע שהאטאיסט הממוצע לא יודע! ואתה מציג את עצמך כאיזה מין מבין גדול ב"דרכי הק"בה" או איך שלא תיקרא לזה. האמת היא שלא אחפת לי איזה מבין גדול אתה בסיפור מיסכן שכבר אלפיי שנים מפתחים לו עוד ועוד פרשנויות מעמיקות שבעצם הן חסרות טעם.
ילד- אתה משאיר הרבה חורים במה שאתה אומר, המדע לא אומר שכדור הארץ נוצר מהמפץ הגדול, שלה שהחומר וחוקיי הפיזיקה נוצרו ביגללו. בקשר לאבולוציה, האבולוציה טוענת שהשינויים הגנטיים הרישונים שאפשר להבחין בהם בעיין בילתי מזויינת הם שינויים שכורים רק אחריי מיליונים של שנים! ואל תחשוב שהאדם נישאר ללא שינויים כבר אלפיי שנים, השיניים פשוט קטנים מידיי כדיי שנוחל ליראות אותם בעיין בילתי מזויינת, אבל אם ניסתקל על ההרקב הגנטי של בניי אדם ליפניי אלפיי שנים אני בטוח שנוחל לימצו שינויים כאלה ואחרים.
לא שואלים חולי נפש למה יש להם חברים דמיוניים (:
למה?
ככה. זה מה שאנחנו מאמינים בו. אני מאמינה בלב שלם שהוא קיים. אין הוכחות לקיום שלו או לאי קיום שלו כל אחד ומה שהוא מרגיש
אנונימית
אח יקר שלי, אם אתה מאמין בשלמות גוף האדם וכול זה אתה יכול לגולל למעלה את הדגובות וליראות פיסקה שכבר כתבתי בנוסא.
שואל השאלה:
אני בא מבית מאמין וחקרתי את היהדות והבנתי שזה לא הדרך בשבילי. לא כולם "רואים את האור" כשהם מאמינים באלוהים. אמונה לאו דווקא חייבת להיות בישות עליונה. אתם מפקפקים באתאיסטים אבל מאמינים בסנה בוער, ים שנחצה לשניים ואוכל שירד מהשמיים. אתם טוענים שאלוהים עשה פוף וברא עולם. הכל נשמע פה מאוד הגיוני. אני לא בא לשכנע אף אחד להאמין/לא להאמין. שכל אחד יעשה מה שבא לו. יש דברים שמדענים ומאמינים לא יוכלו להסביר ואין מה לעשות. בימי הביניים לא האמינו בכוח המשיכה עד שהוכיחו את זה. הם חשבו שהשמש מסתובבת מסביב לכדור הארץ. הידע היה מבוסס רק על ידי מה שהכנסייה הייתה "מאכילה" את אותם האנשים.
אנונימי
שואל השאלה:
אני אדם מאושר ורגוע אפילו יותר ממה שהייתי כשהאמנתי. זה הכל בראש. להחזיר אנשים בתשובה זו אינה הדרך. שכל אחד יעשה מה שבא לו. לפעמים צריך לפקפק בדברים שאמרו לנו ולא לקחת הכל כמובן מאליו.
אנונימי
זה כן הגיוני בגלל שאלוהים הוא לא בן אדם אלוהים הוא משהו יותר חזק מהאנושות.
האמת שיש הרבה דברים בתנ''ך שקשה לי להאמין להם אבל בסך הכל אני מאמינה שיש אלוהים. אמונה זה משהו שמרגישים וזה בסדר שאתה לא מאמין אבל אל תזלזל במי שכן.
אנונימית
אתה מאלה שכל כך בטוחים שהם צודקים.. אנשים כמוך יתבאסו לגלות שאחריי המוות אין עולם הבא, ואין אלוהים בכלל, יש רק תולעים שנהנות מהחומר האורגני הניפלא שנפל בחלכן. וכן גם אתה (מאוחר ככול האפשר) תגלה את זה.
למה לא?
אני מדבר איתו כל יום
שואל השאלה:
אני בטוח שהוא גם עונה לך
אנונימי
אין הוכחה לקיומו של אלוהים אבל גם אין הוכחה לאי קיומו
שואל השאלה:
כל אחד יבין לבד בסופו של דבר שהוא ורק הוא קובע את הדרך שלו בחיים. אם אדם יבחר להאמין/לא להאמין זה תלוי רק בו. לא מקיימים מצוות אם לא מאמינים בזה בלב שלם.
אנונימי
נכון
ואני מאוד נהנה
חיי יותר טוב ממלך!
גם לי אמרו שיש רוח שבראה העולם וגם בית ספר אומרים לך את זה וצריך לפתוח אנשים ולא להגיד להם שזה מה שיש אנשים מאמינים כי אין להם תשובות והם מעדיפים להסתמך על רוח שלא רואים ולא שומעים;)
קראתי לפני כמה זמן על משהו של אינטליגנציה שמופיעה בהיווצרות היקום, לפי מה שקראתי היקום נוצר במצב מאוד מסויים, יש כל מיני מספרים מדוייקים משהו שקשור אני חושבת בכוחות משיכה וכאלה, ורק במצבים המאוד מדוייקים האלה אז היקום יכל להתקיים, כלומר בהיווצרות היקום זה כאלו משהו יצר את זה...
אנונימית
ואו באמת שנמאסתם
תפסיקו לכפות עלינו את הדעות שלכם.
אל תבזבזו את הזמן שלכם כי אנחנו נמשיך להאמין במה שאנחנו רוצים
לילה טוב
אנונימית
כי בא לנו.