15 תשובות
1. חרדים
2. חרדים.
3. חרדים.
שמעי יש גם דתיים שלא אבל אצל דתיים זה אינדיבידואלי.

אגב שתדעי, דוסים זה דתיים. פשוט החסידים לא מצליחים לומר עם ת' אז הם אומרים עם ס' ומאז השיט הזה נתפס. כמו שאומרים שייבס- שבת.
שואל השאלה:
לדתיים/דוסים מותר לעשות את כל אלה זאת אומרת?

מה זה אומר אינדיבידואלי? לפי מה?
אנונימי
לאו דווקא רק חרדים. יש הרבה דתיים שמקיימים את כל מה שכתבת לעיל... תלוי בדתי.
דתי19
מתכוונת לזה שיש דתיים שמחליטים לשמור ויש כאלה שלא. יש דתי חזק יש דתי חלש.
יש גם חרדים שהם פחות חזקים מדתיים. זה תלוי בבן אדם. כל אחד זה אישי.
בדרך כלל רק חרדים
יש גם דתיים שמקפידים על זה
אני דתיה חרדית והולכת רק לנפרד
לא שומעת שירים
ואני בת אז שומעת בנות..
שואל השאלה:
את? שומרת? על אלה?
אנונימי
שום דבר לא "מותר", בעיקרון זה אסור, אבל בימינו יש הרבה נסיונות. אני מקפיד שלא לשמוע שירים, אבל יש מקרים שמשמיעים שירים לידי, זה אנוס לשמיעה, אם אין אופציה לכבות/לא רוצים לכבות את המוסיקה. יש כאלה שמעדיפים שלא לנסות אפילו, אבל אלה שמנסים גם לפעמים נכשלים. מן הסתם ים/בריכה מעורבת אין מה להיכשל, צריך לבדוק מראש. שירת נשים אני לא כ"כ מקפיד, זה גם תלוי ברב שלפיו הולכים.
דתי19
אני דתי ואני שומר על הכל כמו שההלכה אומרת.
שואל השאלה:
למה יש כאלה שלא^?
אולי תוכל לענות
אנונימי
כנראה שלא יודעים.
זה תלוי בבנאדם... לא כל הדתיים אותו אחד. למשל, הדוגמה הקלסית... יש לי חבר דתי שהוא לא שומר נגיעה, ואני כן. הוא יכול להקפיד בהרבה דברים אחרים, אבל שמירת נגיעה הוא לא שומר... לא יודע למה, בחירה שלו.
אנונימי
דתי 19 אתה לא צודק. זה ממש לא הכל"אסור" אתה מוזמן לברר את ההלכה. בכל דבר יש דעות מחלוקות החמרות והקלות. אני חרדי (מודרני) שומע נשים ושומע עכשיו שירים כי ביררתי את ההלכה, לא הולך לנפרד אבל לא באופן מוחלט. ולגבי השאלה כמו שאמרתי יש הרבה דעות וכל אחד עושה כנראה בעיניו. לרוב החרדים יותר מחמירים.
אם יש לך עוד שאלות את מוזמנת לפנות לפרטי.
כן לזה התכוונתי חח, כנראה שלא הסברתי את עצמי כמו שצריך. אחר כך כתבתי "זה גם תלוי ברב שלפיו הולכים", כי יש רבנים שמתירים ויש רבנים שלא.
אנונימי
כל מי שרוצה לשמור את התורה אך לפי ההלכה אסור לשמוע כל של אישה שרה רק עים מכירים את מראה,ויש שמחמירים,בעיקרון אסור בשלשת הדברים שציינת לא משנה איזה זרם זה שיש יותר פתוחים או מודרנים לא ראייה שלהם מותר ולנו אסור אלא לכל יהודי !