6 תשובות
יש משחה שמרדימה את האזור.
את לא תרגישי
תבואי עם מישהו ובזמן הדקירה פשוט אל תסתכלי ותבקשי ממה שבא/ה איתך שי/תדבר איתך.
אל תסתכלי על זה, פשוט תעצמי עיניים ותסתכלי לכיוון השני. את לא תרגישי אפילו את המחט אפילו (:
אני גם פחדתי במשך המון שנים ולא עשיתי כמעט 10 שנים הייתי מתעלפת לפני שהספיקו, וזה גרם לזה שהייתה לי מחלה שהדרדה במשך שנים כי לא יכלו לטפל בה, כי לא ידעו עליה.
זה היה חיידק בבטן שגרם לאנמיה, שהדרדרה לרמה שלא הייתי זזה מהמיטה ואז לא הייתי הולכת לבית הספר.
איבדתי את כל החברים ולא סיימתי בית ספר או בגרויות,
בסוף קיבלתי כדורים פסיכיאטרים נגד דיכאון כי לא הבינו למה אין לי כוחות לעמוד וללכת ולזוז או לאכול, הייתי תת משקל, שקלתי 40 קילו. (זה היה בגלל האנמיה)

לבסוף התגברתי על הפחד שלי לפני שנתיים ועשיתי בדיקת דם, צפיתי בסרטון שמלמד אותך להיפטר מהפחדים בעזרת מנטרה של נקישות! אני אצרף קישור בעוד תגובה.

זה באמת עזר! אם עוקבים אחרי ההוראות זה משחרר את הפחד. אבל לא לגמריי.

לקחתי כדור הרגעה טבעי לפני (שלא עזר ממש) שמתי משחה מיוחדת *שמרדימה* את המקום. את שמה אותה על איפה שלוקחים דם חצי שעה לפני, קוראים לזה עזרקין קרם זה עולה איזה 50 שקל.

לא מרגישים איתה כלום, אמא שלי חיבקה אותי והחזיקה אותי חזק ולא הסתכלתי ועשו לי תבדיקה. (הייתי בת 17. אבל הפחד היה כל כך חמור שהייתי זקוקה לזה שיחזיקו אותי בכוח)

בקיצור, כך עברתי את הבדיקה והתגברתי על הפחד, אני עדיין מפחדת ממחטים אבל האמת היום עשיתי סתימה עם הרדמה והתגברתי כל הפחד מהמחט, פשוט לומדים להתמודד כם זה, עשיתי 3 קעקועים גם...

סליחה שחפרתי ואשלח לך קישור לסרטון רגע
אנונימית
הסרטון שעזר לי להתגבר על הפוביה ממחטים
אנונימית
טוב אז היי, יש לי גם בדיוק אותו דבר וכנראה יותר קיצוני יש לי כאבים פסיכוסומטיים באזור של הבדיקת דם, נגיד עכשיו מתחיל לכאוב לי ובטח בעוד 2/3 דקות כבר לא אוכל לכתוב פה.
כל בדיקת דם אני רואה שחור וסוג של "מאבדת הכרה" ואני עושה בדיקת דם כל כמה חודשים (יש לי אנמיה ועוד כמה "מחלות" ודברים שצריך להשאר בביקורת של בדיקות דם כל כמה זמן) אז אחרי שניסיתי כל דבר אפשרי באמת הכל זה הטיפים הכי טובים שאני יכולה לתת-
דבר ראשון - א ל תדחי את זה הרי יש כמובן צום של 8-12 שעות זה תלוי במה שהרופא נתן לך, אז פתאום שלא תוכלי בכוונה ותעצרי את הצום פשוט אל. עשיתי כמה פעמיים והלחץ הנפשי שלי רק עלה כי חיכיתי עוד שבוע ועוד שבוע בשביל לסיים עם זה ואז בבדיקת דם פשוט התעלפתי. אז אל תדחי את זה.
דבר שני- אשכרה תדברי עם עצמך, תזכרי זה עניין של עד שלושים 3" שניות. או אפילו פחות אין לא יכול להיות יותר, בנוסףסיכוי גדול בטח שיהיה לך הרבה פחות כי חצי דקה זה כבר לבערך 12-15 מבחנות,. ואז תחשבי בחצי הדקה הזו העולם ממשיך לעבוד.. מכוניות זזות, ילדים לומדים.. הכל בסדר תנשמי ובנוסף תחשבי היי יש עוד בערך אלפי אנשים שעושים באותה שניה בדיקת דם והם לא ימותו. וככה תדברי עם עצמך.
דבר שלישי - אני באמת אומרת זה לא כואב, זה דוקר בערך ל2 שניות וזהו!
בנוסף תחשבי שהנה עוד דקה ואת אשכרה בחוץ ולא מתה ולא כלום, וגם בזמן הבדיקה פשוט תחשבי על דברים אחרים או תדברי עם האחות סתם שאלות רנדמליות (זה באמת עוזר ) או עם אמא שלך באמת כאלו סתם שיחה "איזה צבע את הכי אוהבת "
בעיקרון אין לי עוד מה להגיד, ותזכרי שזה עניין של דקה.
יאלה בהצלחה ואחרי זה תכאלי שוקולד! חחח סתם איך שבאלך.