16 תשובות
למה שדתיים יענו לך בשעה כזאת?
ואת צודקת, וגם הדתיים האלה מנהלים לנו את כל המדינה. נראה לך הגיוני שהם מרוויחים כסף מלקרוא בתנ"ך? ועוד בגללהם בארץ שלנו מחשיך מוקדם! רק בגלל התפילה שלהם. הם פשוט שולטים לנו על המדינה.
דתיים ואו חרדים לא יענו לך, הרוב שומרי שבת.
ובגלל שמסיבה מסויימת, זה שאני עושה משהו שנוגד את האמונות שלהם בבית שלי מפריע להם...
את כותבת שאלה לדתיים באמצע שבת יש נראה לי יותר סיכוי אם תשאלי במוצש אם את רוצה לקבל תשובה מדתיים
שואל השאלה:
צודקים.. טעות שלי אבל לפני כמה דקות מישהוא דתי/מסורתי הציק לי בפרטי אז יש
אנונימית
שואל השאלה:
הוא ניסה לשכנע אותי שהתנך אמיתי.. ושאין כפייה דתית
אנונימית
איך הוא דתי אם הוא לא שומר שבת #fail
skylight אני רואה שאת לא יודעת הרבה על נושא הדת, אז אני אעזור לך.
נתחיל בפשוט ביותר, חרידים זה לא דתיים. כמו שלא כל ערבי הוא מחבל אז לא כל דתי הוא חרידי. רוב הדתיים עובדים בשביל הכסף שלהם ולא מקבלים כסף מהמדינה. גם החרידים עובדים בשביל הכסף שלהם. יש קבוצה קטנה מאוד של חרידים שהם לא עובדים ומקבלים כסף מהמדינה.
שנית, המדינה שלנו היא מדינה יהודית. כזכור לי כל אדם אשר הוא יהודי יכול להיכנס לכאן ולקבל עזרה מהמדינה. לכן, ביום כיפור לא משודרות כל התוכניות. כי זה יום חשוב ביהדות. בנוסף רוב האוכלוסיה שומרת כיפור. הרוב צמים וגם הולכים להתפלל. אז יום אחד בשנה לא יהיה כמה תוכניות, אני לא חושב שמישהו ימות מזה.
שואל השאלה:
אני לא הכללתי, אני מכירה משפחה דתית מדהימה שעשו מעשה מדהים למשפחה שלי והם מקבלים לגמרי את זה שהמשפחה שלי חילונית ולא אכפת להם וכן עשיתי טעות שכתבתי שאלה לדתיים ביום שבת..
אנונימית
שואל השאלה:
האריה הלבן, אני לא אומרת שזה נוראי ואת/ה מציג נקודות חשובות אבל אני גרה בסביבה חילונית ויש לי שני ימי חופש מבית ספר ונראה לי לא הגיוני שלא תהיה לי טלוויזיה כי יש אנשים שזה מאוד חשוב להם מה אני עושה בבית שלי
אנונימית
כפייה דתית ועדיף שתשאלי את השאלה במוצאי שבת. לצורך הדוגמא זה כמו שטבעונים מטיפים ללא טבעונים על בשר וביצים. לא כולם ככה גם לגבי דתיים. יש כאלו שלא מטיפים ויש כאלו שכן.
למה אתה לא נותן לבעלי השליטה בחברות השידור להשבית את עסקיהם בימים הקדושים להם? כשהצטרפת לחברה ידעת שזה מה שיקרה אז בעיה שלך.
לא בטוחה לגבי הטלוויזיה, כי אלה חברות פרטיות. אבל בכללי יש בישראל כפייה דתית בגלל החרדים בממשלה.
המצב הוא פשוט מאוד, המדינה היא יהודית ולכן האופי הציבורי בא הוא יהודי.
יש הרבה מדינות שהם חילוניות ובהן יש תחבורה בשבת. מה שיקרה בפועל אם תתאפשר כאן תחבורה ציבורית בשבת זה שאנשים לא ישתמשו בחברות שנוסעות בשבת ובמוצרים הקשורים להן והן יקרסו כלכלית בנוסף לתגובות אלימות מצד ציבורים קיצוניים. לכל איש עסקים ברור שאין כדאיות עסקית לסכן את העסק שלו והמעמד שלו רק בשביל כמה ילדים בני 16 שלא הוציאו רישיון, אז תעשו טובה ותחשבו על זה מבחינה כלכלית לפני שאפילו מתחילים לדון בזה פילוסופית.
התמנון התמנוני, את רוצה שבמקום החרדים יהיו טרוריסטים ואנטישמים בממשלה?
ב2 המקרים ארץ ישראל תהפוך לארץ שהרוב יתקשו לגור בה מאוד
אם נגיד המר"צ יהיו בממשלה אז זה יהיה אסון, ושהחרדים בממשלה עדיין לא קרה שום דבר