25 תשובות
חד קרן הינו יצור שמקורו באגדות. אין במציאות חד קרן. כך שאין קשר לדתיים או לאמונה בזה. כלומר חד קרן הוא לא משהו שקיים במציאות.
שואל השאלה:
ואלוהים קיים במציאות או רק בתנ"ך?
אנונימית
שאלה לאתאיסטים: מדוע אתם דורשים שיכבדו את האמונה שלכם, ואתם לא מכבדים את האמונה של הדתיים?
שואל השאלה:
מה הכוונה לא מכבדים? אנחנו אוסרים עליהם לחגוג חגים? אומרים להם באילו ימים מותר להם לפתוח עסק?
ביקורת זה לא חוסר כבוד ביקורת הינה דבר לגיטמי.
חוסר כבוד זה לנסות לכפות על כולם את אןרך החיים שלך כי אורך החיים שלהם נראה לך לא לגיטמי.
אנונימית
בורא עולם קיים במציאות.
שואל השאלה:
גם החבר הדימיוני שלי קיים במציאות שלי.
אנונימית
כל אחד והבחירה שלו.
שואל השאלה:
נכון, כל אחד והבחירה שלו.
איך בוחר להיצמד למדע עובדות וראיות.
ואחד בוחר להאמין לכל דבר ללא ראיות.
ואחד בוחר לכפות את אמונתו על כולם.
אנונימית
מי שכופה את אמונתו על אחרים, זה לא בהכרח דתי או אטאיסט. אלא זה בהכרח משהו באופי שלו - כלומר הוא סובל מכפייתיות. שזה לא קשור לאמונות שלו.
תקראי קצת ויקפדיה, לא יזיק.
למה שנאמין בחדי קרן?
השאלה שלך אם אנחנו לא מאמינים בחדי קרן ביסודה בכלל לא נכונה
מה יש להאמין בחדי קרן?
אולי התכוונת האם אנחנו מודעים לכך שחד קרן הוא יצור דמיוני.. אז כן אנחנו יודעים שהוא דמיוני בדיוק כמו ששרק דמות דמיונית, מיקי מאוס, דרדסים וסימפסון
אין פה שאלה של אמונה בכלל.. זה ידיעה

באלוהים יש אמונה כי יש בו כוחות שעשו ויצרו אותנו ואת היקום כולו..
אנונימית
אפשר לאמר במפורש לא בא לי שיאמינו במישהו שאני לא מאמינה לו.
אנונימי
אני מאמין רק בקדוש ברוך הוא
כל השאר לא בבית סיפרי
שאלה אלייך: את מאמינה בבוב ספוג?
אנונימי
כפיה דתית זה כאשר כופים עליך לבצע משהו שאת לא רוצה בו. מעולם לא הכריחו אדם בישראל להיות דתי ולא נכנסו אליו הביתה לבדוק כיצד מתנהג. בעבר לא היו כל כך הרבה חנויות לממכר מזון לא כשר והיום החנויות הללו בל פינה אז יכול להיות שהחילונים כופים על הדתיים לראות מה שהם לא רוצים לראות? הגיע הזמן להפסיק עם צמד המילים הזה ולפקוח את העיניים ולכבד מעט את חברייך. לא מכריחים אותך להאמין ולא לנהל אורח חיים דתי. את יכולה לאכול מה שאת רוצה ואת יכולה לצפות בטלויזיה ולהדליק חשמל ואש בשבת ומשטרת דת לא עצרה אף אחד על זה.
ללא קשר לתורה כדאי להפנים את המשפט "ואהבת וכיבדת את רעך כמוך"
משטרת דת ועוד איך באה לעסקים

במקום להזיז 80 מכם ולהקל על כולם להגיע מהר לנמל תעופה, סובלים ומשלמים יותר.

משטרת דת גם באה כשאני לא משלם ביטוח לאומי ובמעשי לא משלם לילדים שלכם לצאת מה שהם לא יהיו אחרי ישיבות ושטיפות מוח.

משטרת דת גם תקנוס אותי אם אני פותח בשבת בלי אישורים מתאימים.

משטרת דת עוזרת כם לבנות בהתנחלויות ולשבור שם ערבים (לא שמאלני ולא ימני אבל רואה את שני הצדדים)

משטרת דת זה גם אתם עם חברים כמו להב"ה או רבנים שמוציאים כתבים עם חתימות כאילו זה מינימם עולם תחתון

משטרת דת זה גם כל הדפוקים שבצמרות המדינה ומקשיבים לרבנים שכבר מזמן איבדו את עצמם (אחוז קטן מהם נשאר "טהור" לאורך כל הדרך)

משטרת דת גם קובעת על בשר שהוא כשר בשיל לעשות כסף וממררת את כולם בשביל תעודת כשרות

משטרת דת גם מוצצת דם מהרבנות ונישואין

אבל רק בגלל התירוץ של "מדינת היהודים" שלפי איך שאתם מבלבלים לי ת'שכל, גם אני יהודי
איפה הזכויות שלי לקבוע מה אנחנו עושים ומה לא? גם אני רוצה לשבת רגל על רגל, להשריץ ילדים ולראות איך משלמים לי עליהם בזמן שאני והאישה עובדים בשחור, לא להתגייס כי אם יגידו שכן אז אשרוף פה כמה דגלים, אקרא כל היום אותם 8 ספרים ואמציא חוקים למחייתי.


נ. ב אני לא אבל לפי מה שהבנתי מכם אני כנראה אמות יהודי *מגלגל עיניים עד שכמעט התנתקו*
אלוהים הוא ישות חסרת-ראיות, בדומה לחד קרן
אך אפשר להסביר לוגית את קיומו, בניגוד לחד קרן.

את יכולה לא-להסכים עם הלוגיקה מאחורי הסבר היקום בעזרת ישות עליונה, אך זאת השערה אפשרית.
קיומו של חד קרן לעומת זאת, לא מהווה שום תירוץ שעוזר להניח את השכל.

ולכן מקובל הרבה יותר להאמין באלוהים מאשר בחד קרן.
התשובה של don't want to exist הכי מתמצתת אובייקטיבית ורהוטה. כושר ניתוח מעולה. שאפו.
חרדי
חייב להודות שכשקראתי את השאלה, לא אהבתי אותה. היא נראתה לי וכחנית ומתריסה, ומנוגדת לכיוונים שאני בד"כ נוקט בדיונים על נושא האמונה באלוהים. מצד שני התחלתי לקרוא את התגובות, ורק אז הבנתי את היופי שבעצם קיים בשאלה. רוב התשובות פשוט "נפלו למלכודת" של שואל השאלה - אלוהים קיים במציאות וחד קרן רק באגדות?!?! באמת? איפה הוא בדיוק? בכל מקום ובשום מקום? אף אחד לא רואה אותו או שומע ממנו אז מה בדיוק ההבדל? המשך התשובות לא מאוד שונה, ואפילו מקצין - ניתן להוכיח את קיומו של אלוהים בלוגיקה פשוטה? הרי עצם רעיון האלוהים נוגד את שני הדברים הללו בדיוק, לא ניתן להוכיח את קיומו של אלוהים, ובטח שהוא לא מתיישב על שום לוגיקה. אמונה היא משהו פנימי, כשכל אחד בוחר את אמונתו כפי שהוא מקבל אותה, וזה לפעמים אפילו ראוי להערכה, אבל זה שאת/ה מאמין באלוהים בכל ליבך, לא הופך זאת לניתן להוכחה.
לא קראתי אף מילה על מסורת שעוברת מאב לבן במשך מעל 2000 שנה, אף מילה על כך ששלוש מהדתות העיקריות והותיקות בעולם נושאות את עינן לאותו אל אחד גדול ועצום, ועוד טיעונים אמיתיים שלכל הפחות יהוו תשובה אמיתית לשאלה.
כל הסיפור מזכיר לי מקרה שקרה לי לפני כמה שנים: בדומה לחד קרן, קיימת עוד שאלה שמטרתה להתריס ותו לא, וגם אותה איני אוהב, אך נוכחתי בשיחה בין אתאיסט למאמין שבה האתאיסט שאל את השאלה הבאה - "אם אלוהים הוא כל-יכול, האם הוא מסוגל ליצור סלע שיהיה כל כך חזק עד שהוא עצמו לא יוכל לשבור אותו?" נו באמת חשבתי לעצמי, אין סיכוי שהוא יזכה לתשובה רצינית בשאלה כל כך מתחכמת ולא במקום, אבל הדתי עשה בדיוק מה שאתם עשיתם - החל להגן בכל כוחו על אלוהים כדי לשדר את עוצמת אמונתו:
- "כן הוא יכול"
- אבל אז הוא לא יוכל לשבור את הסלע, איך זה ייתכן?"
- "הוא יוכל לשבור את הסלע"
- אז לא יכול ליצור סלע כה חזק שלא יוכל לשבור אותו.."
- "כן הוא יכול"
ומפה נוצרה מחזוריות של עשר דקות כשאף אחד לא מוכן לעצור, וכך שוב אבדה לה הזמנות להידברות בין צדדים שונים, הרחבת אופקים, למידה, ורחמנא ליצלן אולי אפילו קבלת האחר
אגב, "בסך הכל בן אדם", אשמח לקבל את ההוכחות הפשוטות עליהן את מדברת
זאת לא שאלה של להעביר ביקורת ועוד כששואלת השאלה אמרה חבר דימיוני הבנתי שזאת שאלה של זלזול באמונה... גברת אנחנו מאמינים ללא הוכחות זה מה שהופך את זה לאמונה אם את מעדיפה להסתמך על עובדות מדעיות שאגב משתנות כול הזמן (פעם חשבו שבאנו מקוף אחרכך מדג כול שהו שהתפתחת לצורת חיים ועכשיו הקוף והאדם הגיעו ממשהו ויש להם אותו יוצר קיצור יש להם משהו משותף ככה הבנתי וזה השערות שמשתנות כול הזמן בניגוד לתנך שנשאר קבוע אבל לא חשוב) בכול אופן את מדיפה להסתמך על משהו שמשתנה בכיף תהיי אתאיסטית אף אחד לא מכריח אותך להמין רק אל תבואי לפה לזלז באמונה שלנו אחלה יום!
אנונימי
שואל השאלה:
אולי אף אחד לא מכריח אותי להאמין.
אבל אנשים מכריחים אותי לחיות לפי האמונה שלהם.

וכתבתי "גם החבר הדימיוני שלי קיים במציאות שלי" בגלל התשובה המקורית שמעליי היה כתוב "אלוהים קיים במציאות שלי" ושונתה מיד ל"בורא עולם קיים במציאות" לאחד שעניתי כנראה כי כותב התגובה הבין עד כמה טיפשי זה נשמע.

אנונימית
שואלת השאלה (אנונימית) - את נמצאת במדינה שרובה המוחלט דתי, את שואלת שאלה באתר שרובו המוחלט דתי, למה בדיוק את מצפה? הרי זה ברור שמי שדתי לא יסכים איתך על הטענה המרכזית שלך וגם ברור שהדרך שבה את מציגה את הרעיונות שאת מעוניינת להעביר היא לא דרך כזאת שתיצור ספק אצל מי שהאמונה שלו חזקה, במקסימום היא תגביר את הספק אצל מי שמראש האמונה שלו מוטלת בספק.
ככה שבעצם חוץ מלעורר התנגדות אני לא חושב שהשאלה הזאת עושה את מה שאת רוצה שהיא תעשה.
תשמעי אני גם אתאיסטית וגם מתעצבנת על איך שהמדינה עובדת ושהכל כאן לפי היהדות אבל אין לי ולך מה להתלונן, ישראל היא מדינה יהודית ואנחנו לגמרי יכולות לטוס לחול למדינות אחרות כמו למשל אנגליה ומדינות שלא רוצות לשים דגש על הדת בהם, אבל מדינה יהודית יש רק אחת בכל העולם!
את מוציאה לכל האתאיסטים שם רע, תפסיקי להתלונן אם את יכולה לקחת את הרגליים שלך ולהגר למדינה אחרת. זה משנה עכשיו מי מאמין במה? כולנו באותה סירה, על כולנו זורקים טילים ולכולנו יקר לחיות פה אבל עובדה שאנחנו פה נכון?
אני יודעת שכנראה כבר איבדת אותי אבל הנקודה היא שאין לך מה להתלונן ובטח שלא לריב עם אנשים בגלל האמונה שלהם, זה מגעיל וזה לא משהו שצריך בכלל לעניין אותך.
שואל השאלה:
זה צריך לעניין אותי כי הם מנסים לכפות את האמונה שלהם על כולם!
אז מה אם זו מדינה יהודית? זה אומר שמותר לה להפר עקורונות דמוקרטיים וזכיות אדם? (לדוגמה האיסור לפתוח עסקים בשבת פוגעת בחופש בעיסוק (וזו רק דוגמה אחת))
ובקשר לטיעון של "ישראל היא מדינה יהודית ואנחנו לגמרי יכולות לטוס לחול למדינות אחרות " גרמניה של שנות ה -30/40 הייתה מדינה נאצית היהודים לא היו חייבים לחיות שם הם היו לעבור למידנות שאינן נאציות!? מה אסור שיהיה מדינה נאצית אחת בעולם? בעיה שלהם שהם *בחרו* להיוולד שם.
וזה הגיוני שמוצאים להרוג הומוסקסואלים במדינות מוסלומיות הרי אילו מדינו מוסלמיות? לא?

ואם ישראל היא מדינה יהודית: האם זה אומר שהיא צריכה להעדיף סוג מסויים של יהודים על פני סוג אחר?
האם זה בסדר להעדיף דתיים על פני חילוניים?
האם זה בסדר להעדיף זוגות הטרוסקסואלים על פני זוגות הומוסקסואלים?
ומה הקשר בין המצב הביטחוני ויוקר המחייה להפרדת דת ממדינה? לא הבנתי את מוזמנת לפרט.
אנונימית