9 תשובות
אין הבדל מבחינתי.
(מה שכן, מחבלים פוגעים על רקע לאומני, בשונה מישי שליסל שפגע על רקע דתי)
אין הבדל שניהם באו לקחת חיים של אנשים חפים מפשע.
שואל השאלה:
אז למה יש אנשים שחושבים שיש הבדל? מה ההבדל?!
אנונימי
המניע של הדקירה.
מחבל בא לדקור על רקע לאומי.
יהודי דוקר בגלל סכסוך או בעיה..
לא שאני מצדיקה אף דקירה כן? אני רק מסבירה לך.
אנונימית
כי יש אנשים שלא מבינים שמוות זה מוות וגם ככה על הדרך נגד הקהילה ואומרים שאנחנו לא רוצחים יהודיים ורק ערבים צריך להרוג.
כמובן שאמי לא מסכים איתם ובעד עונש מוות גם לאנסים ופדופילים, אבל זה כבר עיניין מוסרי שלא יצא לפועל.
כי המחבלים הערבים עושים את זה בגלל האידיאולוגיה שלהם וההסתה שהם מקבלים ובגלל הדת שלהם, צריך לתת עונש מוות כדי שילמדו שצריך להפסיק.

ישי שליסל, בנאדם חולה נפש (ככה אני מגדיר אותו) שחושב שהוא יכול לקחת את החוק בידיים ולהגיד שזה בעד התורה, אפילו מצווה הבאה בעבירה אי אשר לקרוא לזה, ללכת למצעד, ולדקור אנשים למוות, לא משנה מה הסיבה, זה מעשה מזעזע, אך עונש של מאסר עולם אני חושב שבסדר, כי זה שונה מהמחבלים הערבים הרוצחים, כי הם באים מהסתה, הוא בה מפיגור שכלי (שמח לעזור)
שואל השאלה:
מה זה משנה המניעה?! רצח זה רצח!
אנונימי
ישי שליסל לא בריא בראשו.. אם היתה לי הזכות לשפוט אותו ליד מחבל ערבי אני אומרת דוגרי הייתי בודקת טוב את שליסל ואם הוא באמת חולה נפש אז הייתי מכניסה אותו למוסד סגור.. יעני כלא סגור ששם הוא יוכל לקבל טיפול פסיכיאטרי או משהו.. אבל לא עונש מוות
ואם זה היה ערבי הייתי שולחת אותו אל מותו..

יש הבדל.. אני לא מדברת על המניע.. רצח זה רצח אבל ברגע שזה בן אדם חולה נפש והוא לא מודע לעצמו אין לי את הזכות להרוג אותו.. פשוט לסגור אותו במוסד סגור..

אם עלה לך לרגע לראש שאני מצדיקה איזשהו רצח אז תדע שממש לא.. רוצחים צריכים לשלם על מעשיהם.. וממש עצוב לי על המשפחות שהילדים שלהם נרצחו..

אללה מינוסים?
אני ימני, רק שתבין. אבל באמת אין הבדל- גם יהודי שלוקח סכין ורוצח ערבי -אשם. רק שהיהודי עושה זאת כי הערבי לפני- כן פיגע, אבל באמת גם היהודי יוצא אשם בדיוק כמו הערבי.
מקווה שהבנת- אשמח לפרח