14 תשובות
לדעתי זה טמטום, אבל שיעשו מה שבא להן.
שהן מוזרות
די מטומטם, ולא רלוונטי וגם די מתגרה בדתיים מאמינים.
שזה חסר טעם. מה את מוכיחה? שאת יכולה לעשות משהו שלפי הדת מצווה על גברים ולא על נשים? אוקי, אבל זה לא באמת מוכיח משהו למישהו אז למה שתמשיכי לעשות את זה?
טיפשי ומיותר לחלוטין
די סבבה. למרות שאני לא ממש מבין אם ולמה הן חושבות שאלוהים יאהב את זה.
שיעשו מה שבא להם, חיים שלהם, החלטה שלהם.
לא מבין את הנקודה, מיותר.
אבל מצד שני זה מה שאני חושב על כל אדם שמניח תפילין ולא רק נשים.
דת יכולה להיות דבר יפה וחבל שהיא לא, ומי בדיוק מחליט איך הדת צריכה להראות? כל מיני רבים כאלה שחושבים שהם יודעים משהו? אז זה סבבה לנסות לקחת את הדת למקום טוב. אבל תכלס אני כמעט בטוחה שהפואנטה של זה היא לא יותר מלהתגרות בדתיים. לא נראה לי שזה באמת במטרות של לנסות לשנות את הדת, ובמקרה הזה זה סתם מעצבן, מי שלא רוצה להיות חלק מהדת שלא יהיה אבל לא צריך להציק למי שכן
אנונימית
לדעתי זה מטומטם! אבל עם כבר שילכו עם זה עד הסוף למה לא לשים כיפות וורודות ותפילין בצבע לבן, שחור זה צבע "מדכא" לא?!
חחח
הפמיניזם הטוב והצודק של פעם בא ממקום של כוח נשי וביטחון עצמי.

הפמיניזם של פעם דחף נשים ללמוד כמו גברים, לעבוד כמו גברים, להילחם כמו גברים, לעשות כל מה שחשבו שרק גברים מסוגלים ולהראות שהן יכולות לעשות אותם בדיוק אותו הדבר ואפילו טוב יותר.

נשות הכותל מסמלות את ה"פמיניזם" הנוכחי, פמיניזם שבא ממקום של תחושות נחיתות, התבכיינות וקטנוניות.

אין שום הישג לנשים בלהניח תפילין, אין שום הישג בלפגוע ברגשותיהם של אחרים, אין שום הישג בלזלזל במסורות דתיות, אין שום הישג בלדרוך איפה שקדוש.
די מוזר. אני מבינה נשים שרוצות להיות משפיעות בדת, מבינה נשים שמתנגדות לנהלי צניעות שכביכול "חשובים" יותר לגביהן מאשר לגבי הגברים.
אבל יש דברים בדת שהם סתם מופרדים מגדרית, בלי ליצור איזשהי אפליה או להעיק על הנשים. הוא מניח תפילין, למה את צריכה גם? את מדליקה נרות שבת, גם הוא צריך? ככה זה כבר שנים, וזה לא פוגע באף אחד.
קצת מיותר אבל כיוון שאני תומכת בחופש דת אין לי בעיה עם זה. שימשיכו לעשות מה שטוב להן
אין בזה תועלת
תפילין זה מצווה של בנים (+_+)