169 תשובות
אחלה בני אדם
שהם ראו את התוכנית אנחנו במפה
שהם מנסים לעשות כפייה דתית.
שיוציאו את הגזר מהת** ויעזבו אותי בשקט
הם מציעים לך לא אונסים אותך להניח תפילין
אגב הם חבדניקים לא חרדים
אנשים רגילים.
שהם מנסים לעשות כפייה דתית על אחרים.
*עריכה*
איפה הכפייה? הוא מציע בנימוס...
קצת חופר לא יותר
אתם כל כך שליליים
שהם ממש אחלה ומזכים את הרבים
חח בואנה חלק ממכם ממש רעים אה?
חוץ מזה אין פה שום הגיון.
איזה כפייה דתית במוח שלכם?
גם כששואלים משהו אז זה כפיה דתית? מה הם באים אם אקדחים ושואלים? יאללה קצת הגיון
הם כולה שואלים אם הנחת תפילין ומציעים לך, לא מכריחים אותך בכוח להניח תפילין וזה רק לגברים להניח תפילין ולא לנשים. וזו לא כפייה דתית. כולה מציעים לך משהו, ממתי זה כפייה דתית? תפסיקו לחשוב שכל דבר שמציעים לכם זה זו כפייה דתית.. צודקת מי שמעלי, מה הם כולה עשו לכם? איימו עליכם שאם לא תניחו תפילין הם יהרגו אתכם? יירו בכם אם לא תניחו תפילין? יעשו לכם משהו? מה הם נטורי כרתא? תרגיעו קצת עם הכפייה הדתית שלכם פה, לא כל דבר זה כפייה דתית, זו כולה ה צ ע ה, לא איום או משהו רע. אתם והכפייה דתית שלכם, כל דבר שקשור לדת הוא מבחינתכם הוא כפייה דתית גם אם זו הצעה קטנה ונחמדה. זו כולה הנחת תפילין. כולה תניחו תפילין, מה אתם כל כך מפחדים מהדת? מה אתם מפחדים מדברים שקשורים ליהדות בכלל? תרגיעו קצת עם זה באמת.. כאילו שהם באמת יבואו אליכם עם אקדחים ויאיימו עליכם שאם לא תניחו תפילין אז אוי ואבוי לכם ויהרגו אתכם, אתם עושים מזה סיפור גדול.. ממש ביג דיל..
אף אחד לא ביקש ברחוב שהם יבואו ויציעו לו.
בסדר, זו כולה הצעה, לא צריך להיות כל כך אנטי לכל דבר שקשור לדת יהודית, באמת, הם כולה באים ומציעים לגברים להניח תפילין, זו מצווה לגברים, הנחת תפילין זה לא לנשים, חוץ מזה, מה הם כבר יכולים לעשות לך? לאיים עליך במשהו? אם מישהו יציע לך חינם לאכול במסעדה, תסכימי לזה? ברור. הם כולה היו נחמדים ומבקשים להניח תפילין, לא תמיד צריך להיות אנטי כזאת, באמת אנשים, קצת לחשוב רגע. הם כולה מציעים לכם להניח תפילין, הם באים מיוזמה שלהם ומבקשים יפה ובנחמדות, אין בזה משהו רע או אינטרנס לכפות על מישהו משהו. כולה בקשה והצעה נחמדה להניח משהו. באמת שלא צריך להגזים עם זה יותר מדי. ממתי להציע משהו זה נקרא כפייה דתית? הם לא איימו או הכריחו מישהו להניח תפילין בכוח, זו רק הצעה. חוץ מזה. כל אחד יודע שלהניח תפילין זו מצווה שנועדה לגברים, זה שחור על גבי לבן. זו עובדה ברורה. באמת אני מתחילה לחשוב שאתם די מפחדים מדברים שקשורים לדת וכל זה. באמת, כמעט כל דבר שקשור לדת, אתם ישר אומרים" כפייה דתית" גם אם זו לא באמת כפייה דתית... תפסיקו כל כך להתגונן או לפחד מזה. הם לא יעשו לכם שום דבר רע. רובם באמת אנשים נחמדים. ואני גם לא חושבת שש להם כלי נשק שיכולים לפגוע בכם אם לא תניחו תפילין.. אתם עושים מעכבר פיל גדול והכול בגלל הצעה קטנה של הנחת תפילין.. רציני...-.
נכון שהם לא מכריחים, אבל הם מנדנדים. ואני שונא שמנדנדים לי.
אתם פחדנים
אודיה הילה

אף אחד לא מפחד מהדת, יש אנשים שהם אתאיסטים והם לא מעוניינים להניח תפילין ולפעמים החרדים שמציעים הם ממש מנדנדים שיניחו תפילין.
אדם שלא מאמין לא צריך ולא מעוניין בהצעות כאלו.
אז תסרבו בנימוס או שלפחות תנסו להניח תפילין. לפחות תחשבו רגע לנסות את זה, הכוונה לגברים, לא יקרה לכם שום דבר רע אם תנסו להניח תפילין, תניחו תפילין רק בשביל לסיים את זה ואז תלכו, אם הם מבקשים אתם יכולים לסרב בנימוס או לחשוב על זה לרגע, לא יזיק לכם לנסות קצת. באמת. תשקלו את זה לרגע אם תרצו, הם רק מבקשים ממכם. אני מבינה שאתם לא ממש בקטע הזה של הדת וכל זה, אבל תבינו שאין בזה משהו רע לפחות לנסות להניח תפילין, תניחו רק בשביל לצאת על ידי חובה וזהו, ואז תלכו לדרכם. לפחות תשקלו את זה לרגע אחד, זה לא יזיק לכם, גם אם אתם לא מאמינים בזה, לא יקרה לכם שום דבר רע אם תנסו, מדי פעם, באמת תחשבו, מה תפסידו אם תנסו לפחות? במה זה יכול להזיק לכם? כולה תנסו לשים משהו שנראה מוזר אך מעניין מאוד ותניחו את זה בחזרה בשביל לשמח אותם קצת. לא תפסידו מזה כלום.. גם לא את הכבוד שלכם או מה שזה לא יהיה בשבילכם.
אני מניח שאם תראי ברחוב דוכן של נוצרים שמבקשים מהעוברים ושבים לענוד צלב לכמה דקות - גם תראי את זה בחיוב - כיוון שאין פה כפייה ואפשר לסרב בנימוס?
למה שהם ינסו להניח תפילין אם הם לא מאמינים?
אם מישהו נוצרי יבוא יגיד לך בואי להתפלל בכנסייה חמש דקות, איך תגיבי?
אל תערבו נצרות ויהדות. זה משהו אחר, אמרתי שרק תנסו פעם אחת להניח, אם תרצו בכלל. ובבקשה די עם הטיעונים של הנצרות והנוצרים, דיברנו על החרדים והתפילין, לא על משהו אחר, נוצרים והכנסיות שלהם, מבחינת היהדות, אסור לי. אני נאמנה למקור שלי, וזה לא הנושא פה. אמרתי שאני מבינה שאינכם רוצים להניח, אבל זה לא יזיק לכם או יפגע בכם. תחשבו שזה איזה משהו נדיר או מיוחד במינו. אפשר לסרב בנימוס, כל עוד זה לא יפגע באנשים או יגרום להם להיפגע. זה לא מדובר בזה, מדובר שלפחות ינסו להניח, רק בשביל לצאת בידי חובה וזהו. ודיי עם שאלות מכשילות או מתקילות על נוצרים ודברים אחרים. יש שתי דרכים: לסרב בנימוס או לחשוב על זה.
שאני לא מעוניית איש האמונתו יחיה אבל זה לא כפיה דתית
אז אני אלך ברחובות ירושליים באזורים חרידיים...
ואציע להם תוכן פורנוגרפי...
מאוד מעניין איך הם יגיבו.
בצורה מאוד מנומסת הא?
הרי אני "רק" מציע לא?
פה יש לך בעיה, הצעה שלהם זה משהו לא מזיק, שלך זה משהו כן מזיק, הם רק מבקשים להניח תפילין שזו מצווה לגברים ביהדות, אתה מבקש מהם לראות סרטים עם תוכן מיני שיכול לגרום להם לראות אנשים או נשים עושים דברים לא טובים, ואני אומרת את זה בלשון המטעה. ורחובות חרדיים, אנשים שם יכולים להתעצבן עליך שאתה מכניס להם תכנים לא צנועים מאוד של אנשים שעושים דברים מאוד סוטים שלא מתאימים להם וגם לא לילדים שלהם, בניגוד להם, הם רק מבקשים שתניחו תפילין שזה רק כלי חפץ עתיק מאוד מיהדות שזה חלק ממצוות של הדת היהודית ובזה אין נזק אישי או נפשי לאדם. זה רק חפץ עתיק, מה שאתה מבקש, זה שהם יראו תכנים לא צנועים בהם גברים או נשים עושים דברים ממש לא צנועים בכל התחומים, כל הדברים הסוטים, הלכולוכים והדיבורים שאינם מתאימים להם ולחברה שהם חיים בה. גם שיש לרובם ילדים קטנים, זה יהרוס אותם נפשית.
ממש לא.
תוכן פורנוגרפי לא מזיק להם.
הם פשוט לא מעוניינים במה שאני מציע.
ואני לא מעוניין במה שהם מציעים.
תוכן פרונוגרפי כן מזיק להם, זה פורנו, עם תכנים לא טובים, שיכולים לגרום לאדם להיות חרמן ולראות אנשים עושים מעשים מאוד לא נעימים. זה מזיק להם. ברמה נפשית ממש, הם פשוט לא רוצים להיות מושפעים מדברים שאינם צנועים כי זה משפיע על אנשים בצורה לא טובה, כמו שהורים לא רוצים שהילדים שלהם יראו סרטים שיש בהם תכנים כאלה. מה שהחרדים מציעים זה לא משהו מזיק כמו פורנו, פשוט להניח חפץ עתיק מיהדות ולנסות את זה וזהו. תפילין שונה מפורנו. כי תפילין לא מזיק לאף אחד, פורנו גורם להרבה נערים להיות חרמנים בגלל התכנים שלו ומה שיש בו.
זה ממש מזיק להם ולהניח תפילין לא מזיק
"זה מזיק להם כי זה מזיק להם"
-אחלה טיעון נגדי.
לאדם שלא מאמין זה מפריע, והוא לא מעוניין בלהניח תפילין.
פרונו באמת מזיק להם. כי התכנים שלו לא ממש טובים. על פי התורה והדת, אסור לראות דברים שהם אינם צנועים, צריך לשמור על העיניים ממראות לא טובים, חוץ מזה, איזה מין הורים ייתנו לילדים שלהם לראות פורנו בגיל צעיר? כל אחד יודע מה יש בפורנו, זה גם הסיבות למה לא להציע להם פורנו, כי פורנו מלא בדברים לא צנועים, אנשים מקיימים יחסי מין בצורה לא ממש צנועה, עושים דברים לא צנועים, וכל זה, זה דברים שלא מתאימים לאנשים לראות וגם בטח שלא לילדים לראות או לשמוע, עובדה שיש אנשים שנהיו חרמנים מזה. זה משפיע עליהם נפשית. תפילין זה לא מפריע, זה כולה חפץ עתיק, זה לא יזיק לכם מאשר פורנו.. ואני גם הייתי מסרבת לראות פורנו, הדברים שיש בהם מלאי בתכנים לא טובים בכלל. אני לא מסוגלת לראות דברים כאלה, אם הייתי גבר, הייתי הולכת להניח תפילין מאשר פורנו. כי בפורנו, הדבר יכול להשפיע עליך ממש נפשית ולהפוך אותך לחרמן. עובדה שרוב כל הבנים פה, גם באתר רובם חרמנים, לי יצא לראות פעם, בבולגריה משהו כזה, לא אהבתי ואני די מצטערת על הרגע שראיתי את שם, ערוצי הפורנו הם לא בדיוק דברים שכדאי לראות אותם, גם לא לחרדים. אני יותר מבינה את החרדים שמסרבים לדברים כמו פורנו, תכנים לא טובים, שמלאים בדברים שאינם צנועים, יש גבול לכמה שאפשר לראות תכנים כאלה.-.
נכון כל מילה
אני לא מבינה למה הופכים כל דבר לכפייה דתית, אפשר לסרב בנימוס וללכת זה לא כל כך קשה. לא צריך לשנוא כל כך.
שהם אחלה ואין לי שום בעיה איתם אבל אני לא מעוניין במה שהם מציעים.
גורם לאי נעימות לפי דעתי. בנאדם שעובר ברחוב לא צריך לתת להם דין וחשבון על האם או למה הניח\לא הניח תפילין.
מעבר לעובדה שחלקם חצופים ברמות מטרידות. במצעד הגאווה בתל אביב ראיתי חרדי ששאל טרנסג'נדרית האם "הניח" תפילין וכשענתה לו שלא ושהיא בכלל אישה החרדי פשוט אמר "אתה לא עובד על אף אחד, תניח תפילין כדי שיהיה לך סיכוי בחיים הבאים לפחות". אני וידיד שלי עצרנו בפה פעור והתאפקנו שלא לצאת על אותו אדם.
שזה לא עניינם
זה היה רק חרדי אחד והוא אינו אומר משהו על כל החרדים, מה שהוא עשה לא קשור לרוב החרדים, זה תלוי, מה שהוא עשה היה לא בסדר. אבל זה לא אומר שום דבר על כולם!
כמו כול בן אדם, שמציע כול דבר, גם הם צריכים לשמור על נימוס ולכבד את המסרבים, וחלקם באמת פועלים כך.
אחלה אנשים
בכללי אני אוהבת דתיים
הם נחמדים
אתם מכלילים... לא כל החרדים כופים על אחרים, ולא כולם חצופים מגעילים שלא יודעים להתנהג
אחכ שתמחקו לי תשובה על ערביי ישראל ותגידו שאני גזענית
כן גם כל הכפייה דתית זה סוג של גזענות והתנשאות על החרדים
טוב הבנתי, אבל לא כולם כמו אותו חרדי במצעד הגאווה שהתנהג ככה לאותה אישה שהיא גבר, אתם סתם מכלילים חרדים, לא כולם מתנהגים כמו אותו חרדי שהיה, הם כולה רק מציעים לך, לא חייבים לעשות מזה סיפור גדול בגלל הנחת תפילין, זה לא מזיק כל כך, אם אתם לא רוצים אז תסרבו בנימוס, ובכלל מי שאמר שהוא יציע פורנו לחרדים, אתה בעצמך יודע שיש בזה תכנים לא טובים לצפייה ובכלל שלא לדבר על הילדים הקטנים עד לגיל התבגרות. ופרונו באמת מזיק להם, על פי התורה זה באמת אסור. חוץ מזה. כל אחד יודע שהצפייה בזה יכולה לגרום למישהו להיות חרמן. אני אמרתי את האמת אבל בסדר זכותכם, אבל אף אחד לא הכריח אתכם להניח תפילין בכוח, כמו שאמרתי, אתם יכולים לנסות את זה פעם אחת לחמש דקות וללכת או לסרב בנימוס וזהו. יש חרדים ויש חרדים. לא כל דבר זה כפייה דתית. באמת נסו לחשוב רגע מבלי לומר את המילה כפייה דתית בכל זמן שמציעים לכם משהו כזה.
לפני שאתם קופצים ואומרים על כל דבר שקשור לדת שהוא " כפייה דתית" לפחות תנסו קצת, אתם לא חייבים אם אתם לא רוצים, אבל תנסו לחשוב על זה קצת, יש חרדים טובים ויש כאלה שלא. אל תכלילו את כולם בגלל חרדי אחד. זו כולה הצעה של הנחת תפילין. לא משהו מסוכן או מזיק כל כך, לא תמיד חייבים לומר על כל דבר שהוא כפייה דתית, תנסו קצת ואז לכו או שפשוט תסרבו, לא תמיד חייבים להתנגד לכל דבר שיש לו קשר לדת יהדות. וזו שאמרה שהיה חרדי שתנהג ככה, לא כולם כמוהו, וגם לזה שאמר על הפורנו, אני הייתי רצינית לגבי זה, בפורנו יש באמת תכנים לא טובים לצפייה, באמת. פורנו זה משהו אחר, אתה מציע להם לראות תכנים שהשד יודע מה עושים, זאת אומרת, אפילו לחשוב על מה שיש בו, עושה לי קצת בחילה ותפילין זה כולה חפץ קטן ועתיק ומסכן שרק צריך להניח עליכם פעם אחת וזהו. אם לא בא לכם לפחות תסרבו קצת בנימוס, אין צורך להיות גסים ולהתנגד לכל דבר שיש לו קשר ליהדות. הם לא יפגעו בכם או יאכלו אתכם חיים. הם בני אדם כמוכם. באמת..
כמו שמחלקים פליירים ואפשר לסרב ככה לגבי הנחת תפילין אף אחד לא מתעצבן כשמציעים לו פלייר אז בואו נרגע!
בדיוק בואו נירגע, מציעים לך פלייר של צמחונים או טבעונים או סתם משהו, זה יפריע? לא, מציעים לכם דוגמית בחינם של משהו כמו קולה בטעם חדש או אוכל טעים, זה יפריע? לא, כי מי יסרב לטעום קצת. ופלייר? גם לא יפריע. למה תמיד להתעצבן מזה שמציעים לכם רק להניח תפילין, לא תמיד צריך להיות עם הקטע של הישראלי המכוער ולעשות בעיות או פוזות, תסכימו ותנסו קצת או שתסרבו קצת בנימוס וזהו..
Elephant מה אתה משווה בכלל?
אף אחד לא כופה על אף אחד, שתחררו
יש גם אנשים דתיים ומאמינים אז שואלים אותם ומציעים להם, אולי הם יתקלו בכמה שלא דתיים / מאמינים.
אז? מה עובר עליכם אמאלה
שיפסיקו לשאול כי אתם לא מאמינים?
חח.. קפצו קפצו
אודיה, סליחה, אבל את פשוט אטומה.
מה שמנסים להסביר לך זה לא שהנצרות טובה יותר מהיהדות או להיפך.

את לא מבינה למה זה מעצבן אנשים. אז מסבירים לך שכמו שדוכן נוצרי כזה יעצבן אותך, אז דוכן של חב"ד מעצבן אותם. זה בכלל לא משנה שאת בעד חב"ד ובעד מיסיון.
מסבירים לך איך א-נ-ח-נ-ו מרגישים. את לא יכולה להכריח אותנו להרגיש אחרת.
אולי חאלס מי שרוצה להניח שיניח מי שרוצה לראות פורנו שיראה תפסיקו לאכול תראש
אף אחד לא מכריח אתכם להניח תפילין ואני לא אטומה, אם לא נוח לכם אז תסרבו בנימוס, אף אחד לא מנסה להכריח אתכם להרגיש אחרת, שי פישר, זו כולה הנחת תפילין, אם זה מפריע לכם אז לפחות תסרבו בנימוס ותלכו לדרכם. לא מכל דבר צריך לעשות סיפור גדול. אנשים כולה מנסים להציע לכם להניח תפילין לפחות לחמש דקות תמימות ומסכנות, וזהו, אם זה פשוט מפריע לכם אז תסרבו בנימוס ותגידו לא תודה וזהו. זכותכם גם לסרב לזה או לא לרצות לנסות, הם לא מנסים להכריח אתכם להרגיש אחרת או לכפות עליכם, רק שתניחו תפילין וזהו. כמו שאמרו למעלה קודם. לא צריך להתעצבן מזה, זה כמו שמחלקים פליירים. לא תמיד צריך לעשות את הקטע של הישראלי המכוער, יש אפשרות אחרת, תסרבו בנימוס ותסבירו למה אינכם רוצים וזהו. תהיו קצת נחמדים ותגידו תודה אבל לא עכשיו, פעם אחרת או לא יודעת. לפחות תהיו כנים או תשקלו לנסות את זה.
אני חוזר לשאלה שלי:
האם היית מתייחסת בשוויון נפש כזה גם לדוכן נוצרי שמשדל אנשים לענוד צלב?
אני הייתי מסרבת בנימוס והולכת, חוץ מזה, אל תביא לפה שאלות על נוצרים וכל זה, כן, הייתי אומרת לא תודה, והולכת. ומספיק להביא לפה שאלות על נוצרים והצלבים שלהם, השאלה פה הייתה על חרדים ותפילין..
אנשים מקסימים, באמת. מי שלא רוצה הם לא מכריחים. הם לא חארות של בני אדם.
כל אלה שאמרו כפייה דתית, אתם באמת מסכנים. רואים שכולכם אתאיסטים שחוזרים בשאלה שהתמרמרו להם החיים ומאשימים אחרים.
רק בריאות חמודים.
אנונימית
באמת שהייתי מסרבת בנימוס. איך אתם פשוט אוהבים להביא נימוקים של מה היה קורה אם היו נוצרים או מוסלמים היו מציעים משהו מדת שלהם.. תמיד אותם טיעונים. השאלה הייתה על חרדים ותפילין, חוץ מזה שתמיד אפשר לסרב בנימוס וללכת מבלי לגרום לצרות. תעשו טובה בלי שאלות מכשילות על דתות אחרות. ואם נוצרי היה מציע לי צלב הייתי מסרבת בנימוס ואומרת לו לא תודה, וסליחה. והייתי הולכת ומנסה שלא לפגוע בו או ברגשות שלו. הייתי מסרבת בכה בכנות, עדינות ומשתדלת להסביר את עצמי טוב שיבין.
השאלה על הנוצרים היא כן במקום, כיוון שאני מנסה לגרום לך להבין את הרגשות שלנו בעניין.
את אינך מסוגלת להבין את הכעס שלנו, ולכן ניסיתי להדגים לך דרך הכעס שלך.

לא ברור לי למה את חושבת שזה לא קשור.

השאלה המקורית היתה מה דעתנו על החבדניקים, ועל זה כבר ענינו.
אבל אז את לא הצלחת להבין למה אנחנו מתעצבנים, והתשובות שבאו אחר כך היו לשאלה שלך - לא לשאלה המקורית.

ואגב, גם אני מסרב בנימוס - מפני שאני אדם מנומס.
זה לא משנה את העובדה שאני מתעצבן עליהם ושונא אותם.
אז אין צורך להתעצבן או לשנוא אותם. אין צורך לשנוא חבדניקים בגלל זה.
כפי שכתבתי קודם, אני שונא שמנדנדים לי.

ואוסיף: אני גם שונא שמטיפים לי.
הם לא מנסים לנדנד לך או להטיף לך, שי פישר, הם רק מבקשים ממך בנימוס להניח תפילין וזהו, אתה יכול גם לסרב בנימוס ולהסביר למה אינך רוצה להניח, כמובן מבלי שתפגע בהם, אינך צריך לשנוא אותם בגלל זה, הם רק מנסים לקרב. במקום להתנגד לזה ולהיות עם תחושת של עצבים ושנאה, נסה להבין את הכוונה והמטרה שלהם, תזרום עם זה קצת רק בשביל שהם יעזבו אותך וזהו, ואז תלך, לא תמיד חייבים לעשות סצנות של שנאה ועצבים רק בגלל כמה חרדים נחמדים שרוצים שתניח תפילין, אם אתה רוצה שהם יעזבו אותך בשקט, אז תניח תפילין לרגע קצר ואז תלך. לא תמיד צריך לעשות בעיות ולהתעצבן מכל דבר, כמו שאמר סלט עלים, זה כמו שמחלקים פליירים, אין צורך להתעצבן או לשנוא, הם לא ניסו להטיף לך או לנדנד לך, יכולת גם להניח תפילין ולגמור עם זה. והם היו עוזבים אותך כבר, אתם לא תמיד חייבים לעשות מדברים כאלה סיפור גדול כאילו שמישהו בכלל יחשוב לנדנד או להטיף לכם על זה. תזרמו קצת עם הרעיון ותעשו את זה בשביל שהם יעזבו אתכם וזהו.
הם באמת לא מנסים להטיף לך או לנדנד לך, פשוט תפסיק לראות בזה כמשהו רע ואם אתה רוצה שיעזבו אותך בשקט, אז לפחות תנסה לרצות אותם. וגם אין צורך לשנוא אותם ולהתעצבן בגלל זה, הם כולה מנסים לקרב אנשים, אין בזה משהו רע, תוכל גם לסרב בנימוס ולהסביר להם. אין צורך לעשות אנטי על כל דבר של דת. אז בסדר, כמו שאמרתי זכותכם גם לסרב לזה או לא לרצות להניח תפילין, לפחות תנסו להסביר את עצמכם שאתם מנסים לסרב להם, הם לא באים להטיף לכם בכלל. לא תמיד חייבים באמת לעשות אנטי על כל דבר שקשור לדת, עם כל הכבוד לזה שאינכם מאמינים, לפחות תנסו פעם אחת וזהו והם יעזבו אתכם בשקט. זה הכול, למה תמיד לעשות מזה סיפור שרק מבקשים ממכם רק פעם אחת להניח תפילין וישר להתעצבן? למה תמיד ישר חייבים להתעצבן? אתם יכולים לסרב או לשקול את זה קצת. מה כבר יש לכם להפסיד בזה? כבוד? אז בסדר אתה צודק.. תתעצבן. ממתי עצבים על זה הועילו במשהו? לא על כל דבר שקשור לדת צריך להתעצבן ולעשות סיפור גדול. אפשר אם יכולים להתגבר על כל העצבים והרגשות השלילים שיש בכם ופשוט לנסות קצת או להסביר את זה בצורה קצת טובה ונחמדה, אותם חרדים בטח יבינו אתכם אם תסבירו להם למה לא בדרך שאינה פוגעת. אפשר לדבר ולהסביר כמו בני אדם מדוע אתם לא רוצים וכל זה וללכת בהרגשה טובה וזהו, מבלי להתעצבן וישר לשנוא אותם רק כי הם מבקשים ממך להניח פעם אחת תפילין. באמת שלא חייבים להתעצבן מכל דבר, התופעה של הישראלי הזה שעושה בעיות וזה נפוצה בכל האנשים פה, במקום לעשות אנטי אז לפחות תסרבו והם יעזבו אתכם או שלפחות תניחו פעם אחת וזהו, הם בני אדם, אם תסבירו להם בצורה של בני אדם ותגרמו להם להבין אתכם, אז הם יבינו ויעזבו אתכם בשקט. זה תלוי ברובם. לא תמיד צריך לעורר בעיות ואנטי בכל פעם שאתם נתקלים בדברים האלה, גם מבלי שזה יהיה קשור ליהדות, אתם תמיד תתקלו בדברים של דתות אחרות, כמו נצרות או אסלם או כל דת אחרת שבה יבקשו ממכם לעשות דברים כאלה, אפשר תמיד לסרב בנימוס להיות בני אדם קצת, גם שאי אפשר לברוח מזה לנצח במדינה או בעולם הזה.
פעם אחד מישהו כזה ביקש ממני להניח תפילין.___.
אני הוטרדתי, ממש לא הבנתי אותו, מה אני בן?
ודבר שני, אם מסרבים להם אז יעברו לאדם אחר וזהו בלי להמשיך לדבר איתו וזהו.
יום טוב3:
"לא מנסים לנדנד" - אם הם רואים אדם חילוני ובטח שבטח אישה שלדאבונה נולדה בגוף זכרי, ניתן לא לנסות לכפות ולא לשאול אם הנחתם תפילין - כי הרי הם יודעים שהתשובה היא לא! שישמרו זאת בקהילתם שלהם, שלא ינפנפו את זה בפני חילוניים. זו כפייה דתית, אף אחד מן החרדים הללו לא עושה זאת במטרה להזכיר לאנשים להניח תפילין - כי באמת, צריך להיות אדיוט מוחלט בשביל לא להבין שאם גבר לבוש בג'ינס וטי שירט וללא כיפה, סביר להניח שהוא לא מניח תפילין. אני לא חושבת שחרדים הם אדיוטים. אולי חסרי ידע מודרני, אבל לא טיפשים יותר מכל אדם אחר. רוצים "להזכיר"? תעשו את זה בקהילה שלכם, תזכירו לאנשים שאתם יודעים בוודאות שמניחים תפילין ותפסיקו לגרום אי נעימות. תודה.
זה מכעיס אותי, באמת. אדם כזה יכול לעבוד באותן השעות ולפרנס את משפחתו, אבל לא - במקום זאת, יעמוד ברחוב ויטריד זרים (וכן, אני יודעת בוודאות על אנשים שהיו מוטרדים מהשאלה הפתאומית מאדם זר) ויחיה מתקציב אותו המדינה מקציבה לו מכיסם של האנשים העובדים. לא, זה לא אמור לעבוד ככה.
טוב לא צריך להתעצבן מכל דבר, מאיפה להם לדעת שהיא שונה? הם לא מנסים לנפנף את זה בפנים של החילונים ולא תמיד צריך להיות אנטי כלפי כל דבר שיש לדת, זו לא כפייה דתית, הם לא כפו או הכריחו אנשים בכוח להניח תפילין, הם רק ביקשו, יש חרדים ויש חרדים, הם לא מנסים לגרום לאי נעימות בכוונה, רק לקרב אנשים בדרכים טובות, וזה לא נקרא להטריד. יש לך טעות, המדינה לא מכניסה להם הרבה כסף מכיסם של האנשים, זו טעות ענקית והם לא חיים מתקציב של המדינה על אף אחד, זו אינה הטרדה לבקש מאנשים להניח תפילין, לא כל דבר שקשור לזה הוא כפייה דתית, אתם אלה שמרגישים לא נעים רק בגלל שזה קשור לדת שאינכם אוהבים. ישר כל דבר מעורר בכם אנטי גם אם זה אפילו רק משהו אחד. זה לא נועד לגרום לכם לאי נעימות או דברים כאלה, אולי הבעיה לא בהם אלא בכם. וזה לא יטריד אף אחד. רק אתם אלה שמטורדים מזה רק בגלל העניין הדת ושהם חרדים. רק לכם זה מטריד. אולי מוטב שתעשו חשבון נפש לעצמכם, לא תמיד זה צריך להיות ככה, במקום לראות בזה כהטרדה או משהו לא נעים, נסו להבין ולנסות את זה פעם אחת, מאיפה לכם שהם חיים מתקציב המדינה מכיסם של האנשים? זה רק למטרת קירוב רחוקים, יש כאלה שכן יכולים להבין ויש כאלה שלא, אין צורך להתעצבן מכל דבר שהוא קשור לדת ולדברים האלה ולעשות מזה סיפור, כל דבר מפריע שיש לו קשר לזה מפריע לכם, זה כל כך מפריע לכם שאתם תהיו חייבים לעשות אנטי ולמצוא בזה תמיד את הרע ומה שזה לא יהיה. במקום להיות אנטי כל כך ולראות רק את שמפריעים לכם או מציקים, תנסו לפחות, לא יודעת, להיפתח לדברים האלה, אותם חרדים לא התכוונו לרעה או להטריד אתכם, אולי תנסו להסביר להם או לסרב להם בנימוס הם יעזבו אתכם, הם אינם מנסים לכפות עליכם, יש לכם אנטי כזה גדול על הדת, שאוטומית כל דבר שיהיה קשור לזה, ייראה לכם או יהיה לכם ככפייה דתית או הטרדה, אולי הם לא ניסו להטריד אתכם? או אולי הם לא רצו להטיף או לכפות עליכם אלא רק לבקש שתעשו את זה פעם אחת וזהו? תחשבו על זה, לא על כל דבר חייבים לעורר סצנות של אנטי בזה. אפשר להתפשר קצת, לגשר קצת, לנסות להבין את הצד השני או הנקודת מבט שלו, אם כבר מנסים להבין אתכם, תנסו גם להבין אותם, הם גם בני אדם והם גם יכולים להבין כמו בני אדם שאינכם רוצים או משהו כזה. אפשר לדבר ולהסביר כמו אנשים במקום להיות אנטי ולגרום לדברים לא טובים בשני הצדדים.
ואגב, אין שום דבר רע בפורנו מלבד העובדה שלעיתים הצופה בהם לא מודע לעובדה שזה לא ריאלי, מפתח ציפיות ו"לומד" התנהגויות שלא רלוונטיות למין.
מעבר לזה - העירום, המיניות... הם דברים טבעיים לחלוטין, לצפות בזה לא פוגע ואף מועיל. צריך לקבל את הגוף האנושי ולהוקיר אותו, אנושיות היא לא טאבו.
סתם ראיתי שזה דוסקס כאן זה מכבר...
מה אתה אומרר
עובדה שרק חלק מהמשפחה שלי דתיים ולא כולם, ופעם אחת מישהו * חילוני *מהמשפחה שלי ועוד חבר עברו איפה שהוא והציעו להם להניח תפילין והם עשו את זה בשמחה, יש כאלה שרוצים,
לא מעניין לנו תתחת אם יש כאלה שלא מאמינים ולא ירצו, הם בודקים ושואלים מי רוצה כי עובדה שיש כאלה שכן רוצים
"יש כאלה", ברור. גם "יש כאלה" שיסכימו עם האידיאולוגיה הנאצית, זה לא אומר שבגלל זה צריך לחשוף המונים באמצע הרחוב אליה (לא, תקראו שוב. לא השוויתי את היהדות לאידיאולוגיה הנאצית, בטוחה שתשמחו לטעון כך).
יש כאלה, כן. ויש גם כאלו, ורבים מאוד, שזה מטריד אותם. זה מספיק בשביל לא לעשות את זה. אם אנשים באמת רוצים להניח תפילין, הם לא צריכים חרדי שיציע להם את זה באמצע הרחוב בכדי לעשות זאת, ולאנשים צריכה להיות האפשרות מבלי להלך בציבור ולהיות מוטרדים מן המגזר החרדי.
ואני בחורה, אשמח מאוד אם תפני אליי בלשון הראוי למיני. תודה.
בסדר, אבל לא תמיד זה חייב להיות ככה וגם לא חייבים להיות מוטרדים מהחרדים, אתם מדברים עליהם כאילו שהם לא בני אדם וכאילו שהם לא יכולים להבין או דברים כאלה, כאילו שהם חייזרים מהעולם החיצון, תירגעו קצת, אמנם יש כאלה ויש כאלה, אני מדברת על האחוזים בהם שכן יכולים להבין, כל השאר זה רק תלוי בהם, זה לא צריך "להטריד " אתכם אם לא תתנגדו לזה ותראו בזה כמשהו "שלילי" כל כך, מדובר רק בהנחת תפילין, להניח רק פעם אחת, וזהו, תמיד גם לסרב בנימוס מבלי לגרום לבעיות, ממה יש לכם להיות מוטרדים מהחרדים? מה אתם כל כך מפחדים מהם? אז הם כולה לבושים שונה ויש להם מנהגים שונים, זה לא הופך אותם לפחות מבני אדם, בכל מקום יש את שאלה שלבושים שונה או שיש להם מנהגים שונים, אני עוד במקום שיש בו חרדים וגם חילונים ודתיים גם במשפחה שלי. אין ממה להיות מוטרדים, הם לא מנסים בכלל להטריד אנשים. זה רק נעשה בשביל לקרב אנשים רחוקים במטרות חיובית. אתם פשוט מתנהגים אליהם כמו אל אנשים מוזרים ושוכחים שיש בעולם הזה הרבה דברים מוזרים. אז כולה מציעים לך להניח תפילין, תוכל לסרב או להסכים. אם תסביר לו בדרך שהוא יבין אותך ובלי לפגוע בו ולגרום לו לכעוס, וזהו. לא תמיד צריך לעשות אנטי ולהיות מוטרד מזה, אנשים מדברים על החרדים כאילו שהם לא אנושיים, ולא יודעים או יכולים להבין אנשים, רק בגלל הדת או המנהגים שלהם או הקהילות שלהם, כאילו שהם לא בני אדם למרות הכול, הם כן יודעים להבין ולנסות להתחשב בכם. אם רק תתנו להם הזדמנות ותראו להם שהם גם חלק מהעם הזה, רובם לפחות מאוד נחמדים ויכולים להבין, חבנידקים וכל זה. לא כולם עושים בעיות וצרות במדינה הזאת, אפשר לנסות לפנות אל הצד האנושי שלהם ולהסביר להם בצורה שתרכך את זה. בלי להיראות אנטי או לפגוע בהם. כולנו בני אדם וגם תמיד אפשר להתנהג כמו בני אדם.
אבל זה בדיוק העניין - מספיק שזה מטריד מספר מצומצם מאוד של אנשים בכדי לאלץ אותם להפסיק. אף אחד לא צריך להרגיש מוטרד בציבור!
יש גם בחורות שירגישו מומחאות מזה שאדם זר ישים את היד שלו על הישבן שלהן, זה אומר שצריך להמשיך עם זה? נו, באמת. ההבדל היחידי הוא שההטרדה של החרדים היא לא מינית וההטרדה של אותו אדם היא כן.
הכוונה שלהם לא משנה, התוצאה של המעשה היא מה שמשנה.
אז אל תנסו להרגיש מוטרדים מזה, לא תמיד מה שהם עושים נקרא איום, למה להיות תמיד באנטי? חשבת שאולי זה לא הם אלא רק אתם? הם לא ניסו לפגוע באף אחד או להטריד אותו, אם היית שואלת אותם, הם היו עונים לך שהם רק ניסו לקרב ולא לפגוע באף אחד. זו לא הטרדה לבקש מגברים להניח תפילין, זה פשוט שהם רק ינסו פעם אחת להניח תפילין וזהו, למה אתם תמיד חייבים לראות בכל דבר שיש לו קשר ליהדות כאיום? אף אחד אינו מנסה להטריד או לכפות עליכם. אתם אלה שבחרתם לחשוב שזה משהו רע. ממה יש להיות מוטרדים? מהנתח תפילין? כולה אפשר לסרב ולהסביר וזהו. והם יעזבו אתכם, מספר מצומצם זה לא הרבה, זה קצת. לא חבל להיות עם גישה של אנטי כל הזמן במקום לחשוב ולנסות פעם אחת? החרדים לא מנסים להטריד אף אחד שהם מבקשים שרק תניחו תפילין, רק אתם מוטרדים מזה, אני די בטוחה שלשאר האנשים זה לא כל כך מפריע או מטריד להניח תפילין לפחות לפעם אחת. ובאמת, יקרה לכם משהו אם תסרבו להם? אתם עד כי כך מפחדים לדבר אתם ולהסביר להם בנימוס שאינכם רוצים? הם יעשו לכם משהו אם לא תסכימו או תסרבו? הם לא יכולים לפגוע או להזיק לכם, ובאמת שאינם יכולים. הם באו רק במטרה טובה ונחמדה לקרב אנשים. אל תנסו לראות בזה כ*איום * אלא כמשהו חד פעמי, של פעם אחת וזהו. תסכימו, או שתסרבו ותלכו. אל תעשו מכל דבר שיש לו קשר לזה סיפור.
אנחנו לא "מנסים להרגיש מוטרדים מזה", אנחנו פשוט מוטרדים מזה.
זה כמו שתגידי לי לא לנסות להרגיש מוטרדת מזה שהיום גבר בן 25+ שאני לא מכירה קרא לי כוסית ואמר שאני "צריכה לחשוף קצת יותר עור". תעשי לי טובה.
אז אתם לא חייבים להרגיש ככה, מוטרדים ממה? הנחת תפילין? אז בסדר, את צודקת, תרגישו רשאים להיות מוטרדים מכל דבר שיש לו קשר לדת, גם אם זה אינו מזיק או משהו חד פעמי, לא צריך להתעצבן מכל דבר, הנחת תפילין אינה משהו רע או מזיק, אם תנסו להסביר להם לפחות בצורה שהם יבינו, אז הם יעזבו אתכם, גם לשקול לנסות לא יזיק לפחות פעם אחת. תעשי לי את טובה. למה על כל דבר שיש לו קשר לדת, צריך להיות לכם אנטי כל כך גדול? זה לא משהו שנועד לפגוע בכם או להזיק לכם, עם כל הכבוד לאי אמונה שלכם, אני די בטוחה שהם אינם מנסים להטריד כאן אנשים רק בגלל הנחת תפילין חד פעמית.. הם גם אנשים שיכולים להבין, אתם פשוט עושים מהם אנשים שלא מסוגלים להבין אתכם או יכולים ומהנחת תפילין כמשהו מטריד או נורא כל כך.. זו החלטה שלכם אם להתעצבן או לא. אתם אלה שבוחרים איך להרגיש, הם לא ניסו לעשות לכם שום דבר רע.
את לא קולטת, הא? מדהים.
אם גבר זר באמצע הרחוב יתן לך ספאנק בתחת, את לא חייבת להרגיש מוטרדת. בול אותו הדבר. נשמע לך הגיוני?!
לא משנה, זה חסר תועלת...
אני באמת אומרת לכם שזה לא צריך להיות ככה, אני מנסה לקלוט, מה שאמרת שונה ממה שאני אמרתי, לגבי הגבר, כן אולי הייתי מתעצבנת אבל לאחר כמה דקות, הייתי מבינה שאולי לא הייתי צריכה להרגיש ככה ולעשות מזה סיפור. אמרתי שהם אינם מנסים לגרום לכם להטרדה כלשהי. אני רק מנסה להסביר את הצד שלהם, אני מבינה שאת גם מנסה להסביר את הצד שלכם וכמה שזה מפריע לכם ההצעה הזאת. בואי נגיד שאת צודקת. כי לא נגיע להסכמה פה. רק הפעם.
אני באמת מנסה לקלוט וכן אולי לגבי זה את צודקת, רק לגבי הגבר, ולא לחרדים, כי את לא מנסה שהם אינם באמת רוצים להטריד אתכם, ייתכן בזה שאת צודקת, אבל את בכלל ניסית לדבר אתם או לשאול אתם על זה? הסברת להם את הסיבות שלך? אם תנסי לדבר אתם כמו בני אדם, ייתכן שהם יבינו אותך. עזבי, כל את ואחרים תמשיכו לחשוב שהם מנסים להטריד אתכם או משהו כזה, לעולם לא תבינו אותם וגם תמשיכו להיות מוטרדים מזה ומהם לנצח, חבל רק ניסיתי להראות לך שהם אינם כאלה רעים או מטרידים, הכול זה רק דעה קדומה ואנטי כלפי החרדים פה. פעם אחת אולי תנסו בעצמכם להבין שזה אינו משהו מזיק כל כך להניח תפילין..:|
ניסיתי לדבר איתך כמו אל בנאדם, בכל זאת לא הבנת אותי...
גם אני ניסיתי, מצטערת אם לא הבנתי. אבל גם אני ניסיתי להסביר לך שמה שהם עושים אינה הטרדה או משהו רע, זה הפריע רק למספר קטן של אנשים, אבל לא לשאר האנשים, אני די בטוחה שהם אינם עושים את זה למטרה לפגוע בכם בכלל או להטריד. ואפשר לנסות שוב? אני פשוט מתלהטת די הרבה בלי שאני שמה לב
אני יודעת שאני יוצאת פה לא מובנת או לא יודעת מה, זה פשוט יצא לי משליטה, אז בואי תסביר לי שוב, אני מוכנה לנסות להבין אותך שוב, אולי הייתי צריכה להתנסח קצת אחרת פה. גם את לא הבנת אותי..
1. הייתי סרקסטית, אם כי זה נכון (פשוט במרירות - מהות הסרקזם).
2. אני מכירה כמה עשרות אנשים שהתלוננו בפניי באופן אישי על כך שזה מטריד אותם (מדברת על חברים, משפחה ואנשים ששמעו את השיחה והצטרפו). זה לא מספר מצומצם של אנשים.
ואני ויתרתי, אין לי מספיק סבלנות בשביל לפתוח את תיבת הפנדורה הזו שוב.
אוקי, את צודקת, אני לא חושבת שהם עשו את זה בכוונה להטריד את החברים ומשפחה שלך, אולי פשוט תנסי לדבר אתם ולנסות להגיע לפשרה אם אפשר, אני די בטוחה שהם יכולים להבין אם תתני להם הזדמנות לתקן, אם בא לך. מצטערת שיצאתי כזאת מעצבנת פה וחופרת או שלא הבנתי אותך. פשוט ניסיתי להראות ולהסביר שהם אינם אנשים שינסו להטריד בכוונה.
סתם שאלה למה זה כל כך מטריד לכם או מפריע לכם שהם מבקשים רק להניח תפילין? למה זה מטריד אתכם כל כך? למה זה נראה לכם כמו כפייה דתית לבקש מאנשים להניח תפילין?
להציע להניח זה סבבה, ולחלק פליירים לפאנל דיונים של אתאיסטים, נגיד - זה גם סבבה. כל עוד אף אחד מהם לא מכריח להאמין/לא. יש כאלה שמכריחים - זה באמת לא במקום.
הייתי מעדיף שהם יציעו גם לנשים.
הם לא מנסים להכריח להאמין, והנחת תפילין זה מצווה לגברים בלבד. אם אלה שמכריחים אפשר לדבר. הבעיה שאנשים פה כבר רגילים להתעצבן ולהתלונן על כמעט כל דבר, נסיתי להבין את הצד הזה אתמול וטוב יש בזה חלק שקצת מעצבן אחרים אבל אני לא רואה סיבה לשנוא או להתעצבן בגלל זה יותר מדי.
יש כאלה שמנסים, ויש כאלה שסבבה לגמרי.
אני פשוט חושב שלהציע אפשרות לערער על הנורמות המגדריות בתוך הדת (ולא רק בדת) יהיה נחמד, כי לא לכולםן זה מתאים שגברים זה תפילין וכל אם ובת מדליקות נרות שבת. אני חושב שגם לנשים מגיע לעשות מצוות נוספות לאלוהים, אם הן חפצות בכך. יש כאלה שינהגו בתפקידים המגדריים המקובלים, שזה טוב, פשוט טוב גם לפתוח את הצהר בפני מי שלא מתאיםה והא חלק מהיהדות (:
אבל הנחת תפילין זה לגברים ככה נקבע. ויש לנשים מצוות אחרות, צניעות, שמירת נגיעה וזה. אבל תהיו כנים, למה זה באמת כל כך מפריע או מטריד אתכם שהם מבקשים להניח תפילין? למה זה נחשב לכם ככפייה דתית בכלל? ובאמת תחשבו רגע.:-\
הנחת תפילין זה מצווה לגברים. בכל זאת למה באמת זה מפריע? לא כל דבר חייב להיות כפייה דתית. באותו עניין אפשר לומר את זה על דברים אחרים. אבל בסדר. תתעצבנו ותקטרו על זה. מה שבא לכם, הבנתי שאתם רוצים להיות ככה.>_<
זה בדיוק כמו שאני אלך ברחוב ואבקש מאנשים לעשות מצוות שקשורות למיתולוגיה היוונית.
הטענה העיקרית לגבי נשים המניחות תפילין היא שיש להיות נקי-ה בזמן קיום המצווה, ושהוסת, שעלולה להגיע בזמן לא צפוי - מחללת את התפילין ואת ה'. וסת היא דם, ביצית מפותחת, ורירית רחמית שמשמשת לקליטת עובר פוטנציאלי - מה לא נקי בזה? מה מחלל את ה'? דברים שמגיעים מהגוף הנקבי שהוא עצמו ברא?
אם אישה רוצה להתקרב לה' ומרגישה שתפילין זה דבר נכון בשבילה, שתניח.
אז *תציע-י* (באיזו לשון לפנות?) לא-נשים לקיים מצוות מהמיתולוגיה היוונית.
להציע ולא לבקש, כי אדם לא צריך לעשות משהו ללא רצונו. גם יהודים שמפצירים בעוברי אורח להניח תפילין ולא "צדיק-ה, רוצה להניח תפילין?" (שזו הצעה, בתנאי שזה לא נאמר אלף פעם עד ל"הסכמה"), זה פסול בעיני.
^ מהיכן הבאת את זה?
זה כי הן פטורות ממצוות עשה שהזמן גרמן.
צקשיבו מי שבחר לקיים את מצוות האל שיעשה את זה
מי שרוצה להציע לאחרים שיציע
מי שרוצה לסרב שיסרב
אבל תעשו טובה אל תשוו את המיתולוגיה היוונית ליהדות
"אבל תעשו טובה אל תשוו את המיתולוגיה היוונית ליהדות"

למה לא?
שניהם דתות. בדיוק באותה המידה.
נכון שהן פטורות לפי ההלכה, אבל זה לא אומר שאסור להן. יש שטוענים שגם *אסור* להן, כי זה פוגע בכבודן של התפילין, שכן יש להניח אותן על גוף נקי...
נכון אבל המיתולוגיה היוונית היא מיתוס אני קראתי עשרות ספרים על זה אמנם המיתוס לא מנופץ אך זה מיתוס לכל דבר
(הפרופסורים הכי גדולים שיש אמרו את זה לא אני ו)
ואת היהדות כבר הוכח לפי המדע והפרופסורה שהיא לא מיתוס אלא דת עם בסיס
בניגוד לאסלאם ולנצרות
כי יהדות ומיתולוגיה יוונית שונות. יהדות היא דת של אל אחד, ומתילוגיה יוונית היא דת של הרבה אלים, פוליתאיזם, חוץ מזה שלא מדובר בדת של היוונים, אלא ביהדות בכלל
מה כפייה דתית מה?
לשאול אתכם שאלה פשוטה אם אתם רוצים להניח תפילין זה כפייה דתית? תגידו שאתם לא רוצים וזהו
אם הוא ממשיך להציק לכם להניח תפילין או מאיים עליכן עם סכין או אקדח או וואט אבר זה נקרא כפייה דתית.
תפסיקו לדבר שטויות.
ההשוואה הזאת בין הנצרות והפורנוגרפיה זה פשוט השוואות כל כך טיפשיות שאין לי איך להגיב בכלל
ועוד מאנשים מפה באתר שאני תפסתי מהם אנשים חכמים ושפויים
ממש חבל לי לשמוע דברים כאלה.
פייר טייל, צודקת. זה לא כפייה דתית. הם כולה מבקשים ובאמת שהשוואות אלה מפגרות באמת.
באמת מה כפייה דתית בזה? הם רק שואלים אתכם שאלה אם הנחתם תפילין, מה כבר כפייה דתית? פשוט תגידו לא תודה וזהו והם יעברו לבא בתור. באמת שלא צריך להיות אנטי, ולמה זה כל כך מפריע או מטריד אתכם שהם שואלים אתכם את זה או מבקשים מכם להניח תפילין? למה זה נראה לכם כמו כפייה דתית? הם לא איימו עליכם ברובים או משהו. לא אמרו שאם לא תניחו תפילין הם ירו בכם או ירצחו אתכם. באמת, תרגיעו קצת עם האנטי דת. ועוד לא עניתם לי על השאלה למה זה כל כך מפריע או מטריד אתכם ששואלים אתכם על תפילין ולמה זה נחשב לכם ככפייה דתית בכלל? נו תהיו כנים ותענו
Brain damage, החשיבה שלך מחרידה ומעוותת. אתה חי בסרט שאסור לאנשים לשאול אנשים אחרים אם הם הניחו תפילין, יש המון אנשים שכן ירצו לבןא ולהניח ויעשו מצווה גדולה. אז בגלל שיש אתאיסטים בעולם אז לא ישאלו? קצת התבלבלת..
לא נורא לפחות השם שלך כל כך אופייני לך..
מי אתם בכלל שלא ישאלו בגללכם שבו שבו בשקט בקיצור לא מעניין לנו תתחת אם מתחשק לכם שישאלו או לא
*רק מציין שזה מסקרן אותי מה יקרה אם הייתי הולך בירושלים. ברחחובות חרידיים.
והייתי מציע להם לקרוא מהקוראן.*
כן טוב כבר עשו את השוואה הזאת של נוצרים ופורנו וכל זה, הבנו שאתם לא רוצים לנסות להניח תפילין וכל זה, אין צורך לעשות את זה עוד פעם ואם כבר השוואות, אני גם יכולה לומר שאפשר לוותר על המצעד הגאווה, כי זה גם מפריע ומטריד אנשים אחרים בירושלים שרובם דתיים, חרדים וגם נוצרים ומוסלמים וזה לא נעים להם לראות גייז מתגאים בזה. רואה, אני גם יכולה לשחק במשחק של בואו נשווה דברים ליהדות ונראה אותם. בוא פשוט תהיה כנה ותגיד למה זה כל כך מפריע לך שהחרדים מציעים לאנשים להניח תפילין ומדוע זה מטריד אתך ולמה זה כל כך נראה לך כמו כפייה דתית. שיהיה ברור, אין לי משהו נגד גייז, רק ציינתי פה משהו כמו שאתם עשיתם עם הנוצרים ויוונים וגם עם הקוראן, באותה מידה..
האנפנטיליות חוגגת אצל האתאיסטים זה מטריף=-O =-O =-O =-O
ובאמת בוא נוותר על המצעד של הגייז כי זה מטריד אנשים בירושלים, מה יש לכם? מותר לגייז להביע את זה שהם גאים בעצמם בארץ הזאת וגם בירושלים, ולחרדים אסור להציע לאנשים להניח תפילין לפחות לפעם אחת? זו מדינה חופשית, אם לגייז מותר להתבטא פה חופשי ולומר שהם גאים בהיותם כאלה ולעשות את זה בפומבי, אז מה הבעיה בזה שחרדים ילכו ויציעו לאנשים להניח תפילין מדי פעם? אין בזה הגיון, זו מדינה חופשית, מותר לכל אחד פה לעשות מה שהוא רוצה, אפילו להם מותר לצאת החוצה במעצדים שלהם בחוץ ולהראות את הגאווה שלהם, כמה פעמיים. ואם להם מותר לעשות את זה פה, אז מה הבעיה שגם חרדים יציעו להניח תפילין ברחובות לגברים שעוברים באזור? אתם סותרים את עצמכם. זו דמורקטיה ואין שום חוק נגד להציע לאנשים להניח תפילין, מפריע או מטריד, פשוט תסרבו ותלכו. לא חייבים לעשות מזה סיפור, ומי שלא טוב לו יום טוב לו כמו שאומרים פה, דמוקרטיה אנשים, אין חוקים נגד זה בדיוק שאין חוקים נגד גייז והמצעדים שלהם, והם עושים את זה בשפע כאן בארץ מבלי שאנשים יתחילו לומר זה מטריד או מפריע או מעצבן, אבל לכם לא אכפת, כי מילא זה לא משנה לכם. הארץ הזאת היא מדינה חופשית ודמוקרטית, אם מותר לגייז להפגין את הגאווה שלהם בירושלים כל הזמן אז גם מותר לחרדים להציע תפילין פה ברחובות.
מה שאודיה הילה אומרת חאלס לעשות פוזות ולנסות להיות שונים
כן סבבה שיציעו לי לקרוא מהקוראן או מהברית החדשה או לא יודעת מה, זה לא מטריד ולא נעליים
פשוט מסרבים בנימוס.
אותו דבר לגבי ההנחת תפילין, מסרבים בנימוס.
וואו איזה הגזמה קראתם לזה פאקינג "הטרדה"
שאומרים לכם "סליחה צדיק יקר רוצה להניח תפילין לכמה דקות?" וואו ממש הוטרדתי קשות מהדבר הזה.
קחו דברים בפרופורציה
אודיה, פתאום את רגישה להטרדה של אחרים, הא?
שזה לא כזה עניינם עם מישהו הניח תפילין או לא היום..
על כל פנים, הסימטריה שאת מנסה ליצור בין מצעד הגאווה ובין דוכני התפילין אינה נכונה.

אף אחד לא חולק על הזכות של החבדניקים להקין דוכני תפילין, לנדנד לאנשים ולנסות להחזיר אותם בתשובה, כשם שללהטבים יש זכות לערוך את המצעד.
אבל את הרי מערערת על זכותנו להתעצבן עליהם ולשנוא אותם.

מותר לך להתעצבן על מצעד הגאווה, ולנו מותר להתעצבן על החבדניקים.
זכותם של החבדניקים להקים דוכנים, זה לא אומר שזו לא התנהגות מחורבנת.
הם לא מנדנדים לאנשים ומנסים לשכנע אותם לחזור בתשובה, שי פישר אתה לגמרי טועה פה, כי אתם לא צריכים להתעצבן עליהם ולשנוא אותם, אתם סתם מבזבזים זמן מיותר בזה, ואתם רק מצדיקים את התופעה שנקראת פה "הישראלי המכוער" שמתעצבן מכל דבר, זו כולה בקשה להנחת תפילין, זו באמת לא התנהגות מחורבנת, תפסיקו לעשות מזה סיפור, דיברתי עם מישהו לגבי זה, הוא אמר שזה לא בדיוק כפייה דתית או הטרדה או מפריע כל כך אם מבקשים בנימוס להניח תפילין, תמיד אפשר לסרב, החרדים לא הבעיה פה וגם לא התפילין. זה כמו שאנשים יציעו לך לקנות בחינם ספר או פלייר של צמחונים לגבי בשר זה רצח ושל טבעונים או שמאלנים לגבי הערבים או לא יודעת, אתה יכול להסכים או לסרב לזה בנימוס, לא צריך להתעצבן מזה. אתם סתם עושים מזה סיפור גדול בגלל תפילין. ומתחילים עם השוואת שלכם פה, גם הסימטריה שאתם מנסים ליצור בין נוצרים, מוסלמים ופורנו ולבין תפילין אינה נכונה, מי אמר שצריך להתעצבן מכל דבר שהוא קשור לדת? למה זה כל כך מפריע לכם? למה זה מטריד אתכם כל כך? למה זה נראה לכם כמו כפייה דתית שזה אינו נראה ככה באמת? אולי משהו עמוק בתוכם כן רוצה לחזור ליהדות, אולי עמוק עמוק בתוכם אתם כן רוצים להתקרב לדת? אני רק מנחשת, סביר להניח שאני טועה ואתם לא, אבל עדיין, משהו איכשהו לא ברור פה, זו מדינה חופשית, זכותם לבקש מאנשים להניח תפילין בלשון יפה, ואתם גם יכולים תמיד לסרב לזה, זה שלא אם תסרבו להם, הם ירדפו אחריכם ויפגעו בכם.. ממה אתם כל כך פוחדים, לא נעים לכם, תסרבו, ולכו והם יעברו לבאים בתור.. לא חייבים להקים מהומות בגלל זה. תגלו קצת בגרות נפשית ותתגברו על האי נוחות.
באמת אולי תנסו לחשוב רגע, מותר אמנם, אבל בואו ננסה להתנהג כמו אנשים בוגרים ולא להתעצבן ולעשות מזה סיפור, זו רק הנחת תפילין, אם תסרבו להם לא יקרה לכם כלום. וכן אני די רגישה לדברים האלה, לא ענית לי על השאלה למה זה כל כך מפריע לכם שמבקשים להניח תפילין, וגם לא על למה זה מטריד אתכם וגם למה זה נראה לכם כמו כפייה דתית. אפילו המישהו שדיברתי אתו והוא חרדי אמר שזה לא נכון הדברים האלה, אתם תמיד יכולים לסרב בנימוס וזהו. מה כולה הבעיה בלסרב להם? מה אתם מפחדים מהם? שהם יעשו לכם משהו? יתנפלו עליכם ויתחילו לקלל אתכם כמו הקיצונים בדת, כמו נטורי כרתא או הקיצונים באסלם? הם יעשו לכם "מסע צלב " וירדפו אתכם עד סוף העולם רק בגלל שסירבתם להם? באמת אנשים, תסרבו להם וזהו, כמה פעמים צריך לומר את זה שתבינו שזה יחסית די קל, תגידו לא תודה וזהו ולכו לדרכיכם, הם לא יעשו לכם שום דבר.. זאת אומרת דרך ארץ.. אנשים.-.
-התגובה נערכה-
-אבקש למחוק את התשובה הזו שלי.
ופייר טייל שוב צודקת, ממש הטרדה לבקש מאנשים להניח קצת תפילין, באמת תפסיקו להילחץ מזה, ביג דיל, ממש יהיה סוף העולם אם תסרבו להם. לא כל דבר שהם מציעים לכם זה כפייה דתית, אתם ישר ועל אוטומט אומרים "כפייה דתית" על כל דבר שהוא קשור לדת ושיש לו קשר לזה. ישר אפילו בלי לחשוב לרגע אם זו באמת כפייה דתית או לא, זה היה כפייה דתית אם היו באמת מנסים בכוח להכריח אתכם להניח תפילין או לאיים עליכם שאם לא הייתם שמים תפילין, הם היו הורגים\ רוצחים\ יורים \ או מענים אתכם, אז זו הייתה כפייה דתית, וכמו שפייר טייל, והיא צודקת, זו ממש לא הטרדה, אם מישהו יבקש מכם פלייר של צמחונים לגבי בעלי חיים, זה יפריע לכם או יטריד אתכם? אם כבר, אז יש גם כפייה חילונית פה ולא רק כפייה דתית. אתם לא מנסים להבין אותם בכלל ורק רוצים שיבינו רק אתכם, כי אתם לא מאמינים בזה וחושבים ישר שזה כפייה דתית, אם יש לאחד מכם אומץ לבוא לדוכן של חבדניקים ולסרב להם בנימוס לגבי הנחת תפילין ואז ללכת, אז קדימה, או אם יש לכם מספיק אומץ להניח תפילין לפעם אחת מסכנה וזהו. קדימה, בואו נראה אתכם, ואז תחזרו לפה ותגידו לי באמת אם זה היה כל כך נורא להניח תפילין או לסרב להם. אני די בטוחה שלא יקרה לכם שום דבר, הם חבדינקים, הם חברותיים ונחמדים, הם לא יכולים להזיק לכם
בואו נעשה התערבות אוקי, בואו נראה אם יש לכם מספיק אומץ לסרב להם, אם תפגשו חרדים חבדינקים שמציעים לכם להניח תפילין, תסרבו או שתניחו תפילין ואז תלכו ואז תחזרו לפה ותגידו בעצמכם אם זה היה כל כך מטריד או הפריע או כפייה דתית. בואו נראה אם יש לאחד מכם אומץ לבוא אליהם ולסרב להם בנימוס, או לפחות להניח תפילין לפעם אחת. יש לכם אומץ או שאתם פוחדים שהם יפגעו בכם? קדימה, הראשון שיעשה את זה, יחזור לפה וידווח לאחרים מה קרה לו, קדימה למי יש אומץ והוא אמיץ מספיק ללכת ולסרב להם או לנסות להניח תפילין, מי אמיץ מכם שמוכן לעשות סיכון ופשוט לסרב להם בנימוס או להניח תפילין? אם יש לכם אומץ ואתם לא מפחדים בכלל. טוב כולם מפחדים ככה, ידעתי, אין לכם אומץ, חבל, חשבתי שיש מבינכם מישהו שהוא אמיץ מספיק לנסות את זה ולחזור בחיים. תודו בזה שאתם כנראה פוחדים לסרב להם או שאינכם יכולים לסרב להם.
אודיה הילה, את כבר מגיבה לעצמך ולעצמך בלבד. מניחה שהרבה אנשים כבר התייאשו מה"דיון" הזה, זה חסר טעם לחלוטין ואצליח להסביר למנורה בחדרי את תורת האבולוציה לפני שאצליח לגרום לאדם להבין שהאמונה שלו היא עיוורת - או "אמונה רעה" על פי סארטר, אחד המושגים שאני יותר אוהבת בפילוסופיה.
אני מסירה בזאת את האופציה לקבלת התשובות לשאלה, חיים טובים לכולם ומי ייתן ונזכה להלך ברחובות בתחושת ביטחון!
Brain Damage - צודקת.

אודיה - יותר מדי מלל - כבר אין לי כח לקרוא.
שלום.
טוב בעיה שלכם,, נזכה להלך ברחובות בתחושת ביטחון? אפשר לחשוב שהם כאילו מאיימים עליכם במשהו.. תרגיעו, כולה הנחת תפילין, מה אתם עושים מזה סיפור גדול, אולי תלכו לחדשות ותתלונו על זה שם, ואז זה באמת יהיה ביג דיל, זה לא כאילו שהם יעשו להם פיגועים או טרור כי סירבתם להם, אתם אפילו לא עניתם לשאלה שלי, אין לכם מספיק אומץ ללכת ולסרב להם בכלל, באמת.. סליחה שאני רק מנסה להראות לכם שהם לא עושים שום דבר רע.. בסדר הבנתי, תמשיכו ככה ונראה לאן נגיע, העיקר שהם הבעיה ושהם צריכים להפסיק רק בגלל שזה מפריע לכם. יופי..
הילדה מרגישה את הצורך להיות זו שאומרת את המילה האחרונה.
מאוד בוגר.
לא ברור לה שוויתרו עליה. אין לה תקווה.
אנונימי
אני רק מנסה להבהיר פה נקודה, עד עכשיו אף אחד לא ענה פה למה זה מפריע או מטריד או נראה לו כמו כפייה דתית שרק מבקשים ממנו להניח תפילין או אפילו לסרב להם בנימוס, אני לא ילדה. סליחה באמת שאני לא חושבת שזה סיפור גדול. לכם אין תקווה עם החשיבה הזאת כלפי חרדים ותפילין..
שוב.
פשוט... וואו.
אנונימי
שוב, אתם לא עונים לי השאלה למה, ומתחמקים ממנה, ואפילו לא מנסים לענות על זה, למה זה כל כך מפריע לכם? למה זה מטריד אתכם? ולמה זה נראה לכם כמו כפייה דתית? יש לכם תשובות או שאין לכם? שאלה פשוטה, אם לא עניתם לזה, כנראה שאין לכם סיבות למה זה כל כך מפריע וכל זה וזה לא באמת סיפור גדול, אחרת הייתם עונים לי מזמן ואומרים את זה..
אני נכנע.
אנונימי
אין לכם סיבות? תשובות לשאלה כל כך פשוטה? אולי אני צודקת במשהו ואני לא יודעת את זה, מעניין. אם אין לכם סיבות טובות או תשובות למה שאני שאלתי, אז באמת שאין צורך להתעצבן מהנחת תפילין. ובאמת שאתם עושים מזה סתם סיפור, אבל אם יש לאחד או לאחת מכם סיבות או תשובות לשאלה הזאת, קדימה..
עקבתי אחרי השיחה הזו... ואני אצטט את אנונימי.
"הילדה מרגישה את הצורך להיות זו שאומרת את המילה האחרונה.
מאוד בוגר.
לא ברור לה שוויתרו עליה. אין לה תקווה."
או שלכם אין תשובות לשאלה למה זה מפריע לכם. אבל בסדר, הבנתי שאינכם רוצים להקשיב, לילה טוב, תרגישו חופשי לעשות מה שאתם חושבים או רוצים.. כמו שאתם עושים לנו שאלות מתקילות באמונה, כל אחד יכול לשאול אתכם שאלה שאין לכם תשובה עליה. אולי אני הצלחתי. לא יודעת, בכל מקרה, סליחה על זה.
תודה על האישור.
בלעדייך לא הייתי מרגיש חופשי לעשות או לחשוב מה שאני רוצה.
ואפשר לחשוב שמנעתי ממך. כולה שאלתי אתכם שאלה פשוטה ואתם לא עניתם עליה עדיין.. זה אולי מראה על משהו או שלא. שתבינו שאני לא מנסה לפגוע או לעצבן אתכם, זה פשוט שאתם סתם עושים מזה עניין גדול בגלל תפילין.. זה הכול, זה בשביל לגרום לכם להבין קצת שלא הכול זה תמיד כפייה דתית פה.
ואתם ממש מסכנים, כאילו שהם מנסים להטריד אתכם בכוונה, ברציניות, לא יהרוג אתכם לסרב להם או לפחות להניח תפילין, מה כבר להתעצבן מהם? גם שהם מבקשים מכם בנימוס ובדרך ארץ להניח כולה תפילין מסכנים, אתם עדיין חושבים שזו כפייה דתית וכמו שפייר טייל אמרה ממש אפשר להיות מוטרדים מזה שאומרים לך "שלום צדיק האם הנחת תפילין היום" ממש מטריד, הם מנסים להיות נחמדים אליכם ולהתנהג כמו בני אדם, אז מה הבעיה שלכם? זה מטריד? שהם באמת מנסים להתננג אליכם בנימוס ובנחת רוח ובסבר פנים ושואלים אם רק הנחתם תפילין היום, זה מטריד? זה מפריע? זו כפייה דתית? אולי הבעיה היא לא החרדים הנחמדים שבאמת מנסים להתנהג יפה אליכם ולבקש יפה אם הנחתם תפילין, אולי הבעיה היא אתם בכלל! אבל למה שתבינו את זה, אם אתם עדיין חושבים שהם מנסים לכפות עליכם משהו, כנראה שאתם אלה האטומים פה, ןהבעיה היא בכם ולא בהם בכלל, תעשו קצת חשבון נפש! ואפילו לא עניתם על השאלה -למה
לדעתי הם רק רוצים לעשות מצווה ולזכות עוד יהודי למצווה יקרה שנקראת תפילין, כמובן אין פה כפייה מי שרוצה מניח מי שלא אז לא מחייבים, ודווקא יש המון יהודים שכן מניחים את התפילין ושמחים מאד שזכו להניח את התפילין.
The elephant, אני מרחמת עליך..
מה אתה משווה קוראן במקומות חרדיים,
ללשאול אנשים אם הם מעוניינים להניח תפילין?
אתה יודע מה? אם הייתה באמריקה שיש שם המון נוצרים, והיו שואלים אותי (ואני בטוחה שאני לא היחידה) אם אני רוצה למשל לקנות איזה שהיא שרשרת של צלב, אז הייתי אומרת לא בנימוס או לא תודה וממשיכה.
מה הבעייה בזה?
אנחנו בארץ ישראל, העם הנבחר הארץ הקדושה,
יש פה המון יהודים. אז לפעמים יש חבדניקים שמציעים הנחת תפילין כי כן לידיעתך הרבה עושים את זה. את רואה בזה איזה שהיא חוצפה?
ומי שרואה בהצעה כזו כפייה דתית או איזה שהוא משהו שלילי הוא מסכן,
או שבעצם כמו הרבה אתאיסטים (לא כולם) אוהב לצאת איזה גבר ולהקטין דתיים, למרות שאין לכם את הזכות הזאת בכלל.
להציע הנחת תפילין זה כפייה דתית?!
מישהו בא לרצוח אותכם ואמר לכם עכשיו תניחו תפילין? לא
יפה.
הצעה זה לא כפייה, תבדקו איפה שאתם רוצים.
תודה
הם ממש קרציות, שמציעים לי אני יורק להם בפרצוף.
אני אתאיסט ולא בא לי להניח תפילין והם לא משחררים
אנונימי
אני צודקת, אתם תמשיכו להכחיש..
תהנו אבל כולנו יודעים את האמת. בא לכם לשקר לעצמכם? לא מעניין אותי בעייה שלכם
באמת שאתם מגזימים בזה יותר מדי
ובאמת שאתם עושים מזה סיפור גדול. תרגיעו קצת, אמרו לכם שאתם יכולים גם לסרב להם, מה הבעיה? תסרבו וזהו, בשביל זה לעשות בעיות? בגלל זה לירוק? בגלל זה להתעצבן סתם? באמת? וחשבתי שאתם עוד" הנאורים " פה ושיש לכם דרך ארץ, אולי אין לכם דרך ארץ בכלל אם אתם מתנהגים ככה רק בגלל שכמה חרדים נחמדים באים ומציעים לכם בדרך ארץ ובנימוס ובנחמדות להניח מדי פעם תפילין. ממש סיפור גדול. כמו שאומרים אתם עושים מעכבר פיל.. ממש בוגר.. גם אתה אנונימי " הם ממש קרציות, שמציעים לי אני יורק להם בפרצוף.
אני אתאיסט ולא בא לי להניח תפילין והם לא משחררים" יורק להם בפנים? אתה השתגעת? חשבתי שאתה אמור להיות החכם והנאור פה מבין כל האתאיסטים, מה קרה לדרך ארץ קדמה לתורה? פתאום יורקים בגלל שמציעים לך להניח תפילין? חשבתם בכלל לסרב להם? לא, פשוט תעשו בעיות ותתלונו על זה כמו תמיד, אופייני לכם ומתאים לכם. אתם רק מצדיקים את הטענה שלי פה. אין לכם אפילו אומץ ללכת ולסרב להם בנימוס, ואם ככה אתה מתנהג. אל תתפלא אם מישהו יחזיר לך באותו מטבע, פשוט גסות רוח להתנהג ככה לאנשים נחמדים, יכולת לסרב להם? עד כמה זה יכול להיות קשה? פשוט תגידו לא וזהו! מה כל כך קשה בזה? פחדנים! תתביישו פה כולכם. מדבר קטן אתם עושים סיפור גדול. רציני..
פחח שקרן קטן, הייתה מת לירוק להם בפרצוף הייתי רואה אותך שוברת לך תפנים אם הייתה מעז לענות להם בזלזול קטנטן
בטוחה שאתה בול איזה מסכן לפי הדיבור שלך, מן הסתם שלא הייתה מעז לירוק למישהו בפרצוף
BAD BITCH

ראיתי כבר תגובות שלך באתר ואני לא סובל אותך, ואת פרחה מטומטמת עם אייקיו נורא נמוך.
לטובתך תסתמי, כי את שטופת מוח בגלל הדת הזאת.
אם היית רואה אותי במציאות הייתי שובר לך את הפנים.
אנונימי
יא פחדן אפילו תתשובה רשמת מאנונימי
אגב ואין בעיה בפרחות יש בעיות באנשים חארות שמלקקים
חח יחתיכת דבע צא צא מאנונימי, ומתוק אם הייתה רואה אותי לך היה לך אומץ בכלל להסתכל עלי.
ולא חמודי, האמת שאני חכמה מאוד, אבל שמעצבנים אותי אני ערסית לא קטנה ואין לי שום בעייה להודות בזה, בניגוד אלייך
אמא שלך מטומטמת צא מאנונימי מה קרה אין לך ביצים מדבר מאנונימי
ולא אני לא אסתום, ואני לא שטופת מוח.
אתה שטוף מוח. בגלל שאני לא רואה הצעה להנחת תפילין ככפייה?
אוו.. מישהו פה התבלבל קצת? אולי באמת אתה זה ששטוף מוח מהאתאיזם?
צחוק זה מה שנשאר - תעשי טובה לאנושות ותעלמי, תודה.

BAD BITCH - את פרחה שכונתית עלובה וחסרת חיים שכל יום רבה עם אתאיסטים באתר, תמצאי לעצמך חיים מתוקה, את ממש לא מפחידה אותי יפח אשפה.
אנונימי
באנה יאמניאק שמא שלך תילם למה שאני יעלם כי יש לך בעיה שאומרים לך שאתה נמושה פחדן וחסר ביצים?
יאללנ יא טמבל רד מהעץ שעליו טיפסת וסתום לפני שאני תופסת אותך ושולקת לך תביצים
ועכשיו תורידו לי מהאמינות
האמת? יש לי חברים אתאיסטים דווקא.
אבל הם מכבדים את השם ואת הדת ואת האנשים המאמינים בו.
אני לא רבה עם מי שלא מאמין, אני רבה עם מי שמקלל את השם, את הדת, או מי שחושב שהוא יכול לירוק למישהו בפנים וכדומה.
אה וכל אחד אחר שלא בא לי טוב,
זאת אומרת לא משהו אישי ורע כלפי האתאיסטים -
אלה לכאלה שלא מכבדים
ולי אין חיים? חח איי איי איי, מי שמדבר.
לעומתך, ברוך השם יש לי חיים ואני לא תקועה כל יום כל היום באתר כמו שאני בטוחה שאתה כי יש לי הרגשה שאני מכירה אותך ויודעת מי אתה.
בקיצור לך כוס אמק
לך תחפש תחברים שלך ברחוב יא ילד נואש ומסכן
BAD BITCH - כלבה יקרה, תעשי לי פאקינג טובה ותשתי כוס מים קרים פסיכית.
תלכי כוסעמק ותהני שם.
פרחה אחת, אני כבר שמעתי על כל המשתמשים שקיללת אותם בפרטי, בבקשה תמצאי חיים.
חשבתי שהיהדות לא מחנכת ככה אנשים לא?

והילדה הפרחה השנייה, 'אני אשלוק לך את הביצים' תסתמי את הפה המסריח שלך, אם הייתי רואה אותך במציאות הייתי נותן לך סטירה לפנים עם הביצים שלי.
אנונימי
הבצים שלך קטנות מידי בשביל להחטיף לי איתם
יזיין על מי אתה גבר?
אפילו לא מעז לאמר מי אתה
בדיוק סיימתי לשתות, וואלה עדיין בא לי לדפוק לך כדור בראש.. ומה אתה מעתיק קללות? רגע אנחנו לא סיכמנו שאני השלוחית ואתה המזועזע?
ואני שמחה ששמעת על זה, ותאמין לי שאם היה לך ביצים והייתה מראה מי אתה הייתי גם באה אלייך.
ולא היהדות ממש ממש לא מחנכת אנשים ככה, אני לא מייצגת את היהדות או משהו, ואני אגן על ה', היהדות, ועל כל מה שקשור לזה.
טוב תרגיעו שלושתכם, ואנונימי, אתה התחלת עם הקטע שלירוק לחרדים בפנים. לא היית צריך להתבטא ככה ותירגעו פה שלושתכם, באד בייץ, אמנם אני מעריכה את מה שאת מנסה לעשות, אבל אני לא חושבת שצריך לקלל פה, התורה והדת לא חינכו את זה, זה פשוט הישראלי המכוער שבתוכנו. זה נפוץ כאן מאוד, ובגלל שאתה עצבן אותה, היא יוצאת עליך ככה וגם כי צחוק מה שנשאר, התעצבנה עליך כי אמרת שאתה יורק עליהם כי הציעו לך להניח תפילין, לדעתי באמת שלא היית צריך לומר את זה ככה, לירוק על מישהו בפנים זה לא התנהגות מנומסת בכלל וזו לא דרך ארץ, אתה בעצמך לא היית מאה אחוזים מלאך, וגם הן לא, להבא תחשוב לפני שאתה עומד לירוק, כי לירוק על אנשים זו התנהגות מזלזלת ופוגעת מאוד, לטובתך, שקול מילים ונסה להיות קצת בן אדם.
אני לא רוצה ששני פרחות חסרות חיים ישלחו לי הודעות.
ואל תדאגי לי חמודה, יש לי איבר מין במידה הנכונה.
אני אעצור פה לפני שהטמטום של שניכן ישפיע עלי, לילה טוב חמודות.
אנונימי
אודיה הילה.
מה את פאקינג רוצה? לכי תקראי קריאת שמע ותישני בשקט, חלומות פז.
אנונימי
תאמין לי שהייתה מת שנשלח,
ושום מילה שלך לא מזיזה לי משהו,
אז זדיין מפה ומהר
אנונימי, אולי באמת תפסיק את זה? אני מנסה לדבר פה יפה בשונה מהן, תישן אתה בשקט ותקרא תהילים, אני מנסה לגרום לך להבין שלא היית בסדר שאמרת שאתה יורק עליהם בפנים, ואתה גם ככה לא משהו, אתה יותר נכו כמו ערס.. תרגיע קצת עם התנהגות שלך, אני לפחות מנסה לדבר אליך בצורה נחמדה ולא לקלל אותך כמו שתי האחרות, למרות שיש בי חשק נורא חזק לזה, אני ממש מנסה שלא לקלל פה, אז תפסיק. תתבגר כבר. אל תצא על מי שמנסה להיות פה נחמד ולדבר בצורה מנומסת, יש לך בעיה של התנהגות, אתה מתנהג כמו ערס פה, וזו הבעיה שלך.. ובנות תירגעו גם אתן, אני לא רוצה לגרום ליותר בעיות מאשר כבר גרמתי, מספיק גרוע שלא הצלחתי לדבר אל הלב של אנשים פה. אל תרחיקו אותם יותר מדי..
והתורה והדת ממש לא חינכו אותנו את זה,
זה באמת פשוט אחת מהתכונות שלי, אף אחד לא יגיד משהו שלא נראה לי מבלי לחטוף ממני קצת
חח הופ הופ הופ מישהו פה מתברר כערס?
צוחק מי שצוחק אחרון
פשוט די.
את פשוט ילדה עלובה, זה מה שיש לי להגיד לך.
אנונימי
לכול הזיינים סתמו תפה האנשים האלה אחלה גברים שבעולם ביזכותם כולנו חיים פה היום אז חפשו מי ינענע אותכם
HOW ABOUT
די.
ואתה גם לא משהו, תירגע כבר ותפסיק להתנהג כמו ערס. אנונימי תפסיק כבר, באמת שאני מסכימה אתה^ הפעם, דיי, אל תתגרה בבנות האלה כי הן יכולות לקלל ולהתעצבן, וחוץ מזה אתה התחלת את זה. יכולת פשוט לסרב לחרדים ולומר לא וזהו, למה בכלל ירקת עליהם? ואני לפחות מנסה מאוד שלא לקלל פה, אמנם אני די עצבנית וזה, אבל לא ברמה של קללות ולפגוע באנשים, גם לא באתאיסטים שענו פה, לא שונאת אותם או מקללת אותם, מנסה פחות או יותר להבין אותם. משתדלת גם להבין..
דה אלפנט והקוקסינל האנונימי השני לכו לישון מאוחר לכם
דבר שני אחותך עלובה יחמור, כואב לך לראות שאני צודקת אה
לא נורא נו תתרגל תמיד אני צודקת
אני מנסה להתנהג כמו בוגרת פה, אנונימי יקר, אתה זה שמתנהג כמו ילד בן חמש, יורק על חרדים.. ואתה זה שמתנהג כמו ילד קטן, מקלל אותן בחזרה ומדבר בצורה לא יפה, אתה זה שהתחיל את זה קודם, ואני בכלל ניסתי לדבר אליך יפה ולא לקלל אותך כמוהן, אז תגיד תודה שאני לא מקללת אותך כמו שהן מקללות במילים, ואני בכלל לא אומרת את מה שהן אמרו לך, אתה זה שמדבר כמו ילד רחוב ועם דיבור של ערסים, שאני לא אפילו לא אצוטט את הקללות פה שאתה והן אמרתן. אז תעשה טובה, תפסיק לקלל פה אנשים ותודה בזה שאתה לא משהו. וגם שהן יודו בזה שהן לא היו צריכות לקלל, אני נגד קללות ולקלל אנשים, אני לפחות מנסה לדבר יפה ולא לקלל, אז אל תצא עלי, בבקשה..
ואת פרחה מטומטמת תעופי לישון.
אנונימי
אודליה.
אומנם אני לא תומך בדעות שלך.
הדרך הכי טובה לסיים וייכוח עם אדם לא בוגר.
זה פשוט להפסיק לענות לו.
בסדר, אחשוב על זה.. לא אענה לאנשים לא בוגרים כמו אנונימי הזה:|
לא לא לא לא, אני לא מרגישה ולא ארגיש איזה שהיא חרטה שקיללתי אז אני אותר
כל הכבוד להם!
צדיקים בעזרת ה' כל עם ישראל יחזור בתשובה בזכותם:)
אנונימי
באותו הנושא: