26 תשובות
תגדירי איך. הצלחה בחיים זה לא בהכרח הצד הכלכלי וגם אם כן זה לא תמיד נשען על לימודים.
זה בעייתי, כי שמחשבים את הממוצע של הבגרות משתמשים גם במספר היחידות של אנגלית ומתמטיקה. אפשר להצליח בחיים גם בלי תעודת בגרות, אבל זה קשה יותר. יכול להיות שלא תוכלי להתקבל לכמה דברים באוניברסיטה בגלל המספר שיצא לך אחרי החישוב של הבגרות. אבל זה לא מחייב בכלל. אם את מתכוונת להשכלה- אז ברור. שוכחים 90% מהדברים שלומדים בבית ספר.
אפשר, אבל האופציות יהיו מצומצמות יטתר.. כמובן גם תלוי באיזה תחום... נגיד רפואה לא תוכלי אפילו לחשוב על ללמוד עם 3 יחידות... אבל נגיד מדעי הרוח... זה תלוי בתחום.
לא
E8
בוודאי, אי אפשר לדעת מאיפה תגיע ההצלחה
כמובן שהיא אפשר לדעת מאיפה ההצלחה מגיעה.
הרף של היחידות בגרות וכאלה למקצועות מסויימים אף עולה רק בגלל הביקוש, על מנת לסנן את הטובים ביותר, לכן כמובן שתצליחי בחיים (סומך עליך^^), אבל זה יהיה לך טיפה יותר קשה ממי שיש לו 5 יחידות (בחלק מהמקצועות).
אנונימי
בוודאי
לא
כמובן שאפשר
4 ו5 יחידות זה רק בונוס, אבל אפשר להצליח גם עם 3 (:
כן, קשה אבל ותלוי בהגדרה שלך ל"להצליח בחיים"
מי שרשם ש4 ו5 זה רק בונוס טועה בגדול יש מקצועות שאי אפשר להתקבל אליהם עם 3 יחידות ולפעמים גם לא 4 תלוי אם זה מכללה או אוניברסיטה נגיד הנדסה לא תוכלי ללמוד עם 3 יחידות מתמטיקה ההבדל בין 3 ל4 ו5 יחידות הוא גדול מאוד ויש הרבה דברים ש4 יחל לומדים ו3 לא ויש דרישה ל4 או 5 יחל כי רוצים אנשים שלמדו את החומר הזה בקיצור אי אפשר ללמוד הכל עם 3 יחידות כמובן שתוכלי להשלים...
למעשה לפי מה שהבנתי יהיה אולי נושא אחד שלמדתם בבית הספר שיעזור לכם בחיים. תלוי לאיזה מקצוע אתם הולכים. למשל להנדסת בניין תצטרכו רק טריגונומטריה מבית הספר. בעתיד המפתח הוא חשיבה מחוץ לקופסא ויצירתיות, ובית הספר זו מסגרת. אבל עדיף למצוא נושא שמעניין אותך כבר בתקופת הלימודים, ועדיף להשאיר את כל האופציות פתוחות, ועדיף להתרכז בחלקים המעניינים בלימודים.
יש תוכנית שמתאימה לילדים שהשקיעו בלימודים עד כיתה ח, שמאפשרת להם לממש פונטנציאל וללמוד כלים אמיתיים לחיים. ולקבל עד 50% נקודות זכות לתואר. ואני הולכת לזה. זאת תוכנית מדהימה וזה למה צריך ללמוד.
כן, למנהל שלי יש 3 יחידות במתמטיקה
בטח שאפשר להצליח עם 3 יחידות
וחוץ מזה מה שרשמת ש"אין אפשרות לחזור אחורה" אז בטח שאפשר כלומר לא באמת לחזור אחורה אבל בכל שלב את יכולה להשלים בגריות ואת היחידות..
שואל השאלה:
לשלים יחדות זה עולה כסף, ולי אין כסף
אנונימית
הכל אפשרי. זה פשוט יותר קשה בחיים האלה כי בכל מקום התנאי קבלה גבוהים.. אבל זו פשוט המציאות. אם את רוצה להשלים, תשתדלי לעבוד וללמוד הרבה. רק מבחן בלי קורס או משהו זה כמה מאות שקלים
נראה לך שנגיד לך לא.
ברצינות עכשיו 3 יחידות זה לא משנה יש כאלה עם 3 יחידות שהופכים לנשיאים ושרי ממשלה ויש כאלה שב1 יחידות שעובדים כמנקי רחובות או למוכרים בסופר.
אין קשר.
אם את רוצה להתקבל ללימודים גבוהים באוניברסיטאות נחשבות המינימום זה 4 יחידות. וכן! שווה להשיק קצת יותר כדי להגיע ל4-5 יחידות שיהיה לך לפחות את האפשרות להחליט מה את רוצה לעשות יותר מאוחר בחיים.
בהצלחה!
storm אגב, האמת שרוב חברי הכנסת והשרים עשו 5... יש גם כאלה שפחות, יאיר לפיד לא עשה בגרות בכלל
מזה בצפר? זה מסגרת שאת מקבלת לפני שאת יוצאת לחיים האמיתיים
בתכלס למי אכפת היום מ80 אחוז מהדברים שמלמדים בבית ספר גם ככה אחרי שנה שלא נוגעים סזה שוכחים הכל
אבל זה כן עוזר לך שכשתגיעי ליום שתמצאי עבודה ויכול להיות שתקרעי את התחת ויכול להיות שלא, זה לא יפול עליך בבום ותקבלי שוק
אז בתכלס? 3 יחידות לא יעזרו לך אבל זה גם לא ימנע ממך להצליח בחיים..
תמצאי משהו שאת אוהבת לעשות ותהיי בזה הכי טובה, בסוף תקבלי מזה כסף..
זה הכל תלוי בך ובכמה את רוצה משהו
בוודאי שכן.
למה המינוסים?! מה שקובע זה הפסיכומטרי יש לי אחים שלומדים באוניברסיטה והם אמרו שהכי גרוע עושים קורס מתמטיקה באוניברסיטה.
חוץ מזה אפשר אחרי זה להשלים.
בית ספר זה כלום, הדרך היחידה להצליח זה לעשות משהו לגבי החיים, שיהיה לך מטרה שאתה חותר אליה בשיא הכוח ובסופו של דבר אתה תצליח בכל דבר. הצבא יותר חשוב מבית הספר, רק להוציא בגרות מלאה מינימלית אפילו וגם אם לא מצליחים לא נורא יש אחרי צבא
ברור, יש אנשים שהצליחו עם 0 יחידות ויש כאלה שעשו 7000 יחידות ולא הצליחו.
ברור שזה אפשרי, אבל עדיף להשאיר את כל הדלתות פתוחות וללמוד כמה שיותר.
חוץ מזה מתמטיקה זה כיף. אני במתמטיקה בהקבצה א' מואצת ואנחנו התחלנו ללמוד טריגונומטריה בדיוק שזה ממש נחמד xd
שואל השאלה:
יש אנשים שלא אוהבים ללמוד
גם שאין להם אפשריות לחזור בזמן..
אין מה לעשות
אנונימית
אתם צודקים שאפשר, אבל זה הרבה יותר קשה. עדיף לעשות 4-5 יחידות במתמטיקה ולהשאיר דלתות פתוחות, מאשר ללמוד 3 יחידות מתמטיקה ולהילחם מול דלתות סגורות.
ואנשים גאונים אין דבר כזה יחידה אחת בארץ. אי אפשר ללמוד מתחת ל3 כי מתחת ל3 אי אפשר לעשות עם זה כלום אז לא מלמדים.
מה לעשות שחייבים ללמוד. עדיף להשקיע כבר מגיל צעיר כדי להתרגל ולהצליח בחיים. אני לא עשיתי שיעורים מכיתה ג ואני לא מצליחה לחזור ולהכין אותם כי זה נהפך להרגל ואחרת אין לי זמן לכלום, וזה מוריד לי את הממוצע אין מה לעשות. אז זה למה מרגילים אותנו מגיל צעיר לקום מוקדם, להגיע למסגרת, להשקיע, להנות קצת, להתמודד עם אתגרים. למרות שיתכן שבעתיד זה לא יעזור לנו כמו שזה עזר לאנשים בעבר, אבל אין דבר כזה לעשות דברים לחינם. כשמרגילים את המוח ללמוד בקצב כלשהו זה מקל עליו בהמשך ללמוד יותר ועוזר לנו להצליח. זה למה המסגרת חשובה. אחריה? תעשו מה שבא לכם, בכיף. אבל אני לא רואה למה לא לנסות לעשות 5 יחידות במתמטיקה, באנגלית, בפיזיקה ובמדעים. המקצועות שבאמת יצטרכו בעתיד.
למה צריך ללמוד את לוח הכפל ביסודי? הרי אחרי זה נותנים לנו מחשבון.
מה יקרה אם תיתקעו בלי מחשבון במבחן? חוץ מזה שזה חוסך זמן לפעמים.

אני באמת חושבת שעדיף לאפשר לכולם ללמוד כמה שיותר אם הם רוצים, ולהסביר לאחרים כמה זה חשוב להשקיע כבר מגיל צעיר. אני מכירה כאלה שמבריזים, שלא מתייחסים ברצינות, מפריעים, שמים רגליים על השולחן אפילו.
אלה שלא לומדים יעבדו בסוף תחת ניהולם של אלו שהשקיעו וניסו והתאמצו. אלה אם כן אלה שלא למדו הם בנים של איזה אבא עשיר שמארגן להם עבודה חשובה בחברה למרות שהם אידיוטים (לא את! אני מדברת על כאלה שבאמת מגזימים ולא לומדים בכלל).

בקיצור, עדיף דלתות פתוחות. צריך להילחם פחות. ככה חינכו אותי, ככה אני אמשיך לעשות, וככה אני אחנך את הילדים שלי.