7 תשובות
היא מורה מה את רוצה שהיא תעשה
היא מלמדת את מה שהא חושבת שנכון ואם היא חושבת שהתנך לא הגיוני אז היא תלמד את זה.
שואל השאלה:
לא היא לא היא אמורה ללמד אותנו מקצוע אחד ולשתוק. היא לא יכולה לנסוצ ליגרום לנו לא להאמין במשהו שבאנו איתו מהבית.. זה גם לא קשור למקצוע בכלל שהיא אמורה ללמד
אנונימית
אסור לה.
זה בדיוק כמו שמלמדים אתאיסטים תנ"ך. זה ללמד אותם תפיסה שהם לא מאמינים בה, מבחינתי זה כמו ללמוד את אגדות האחים גרים או סיפורי דיסני, רק בג'יבריש.
אסור לי להזכיר את העובדה שאני לא מאמינה בזה ואסור היה לי לשאול "איך?" או "למה?", כי זה היה מתפרש כהפרעה והייתי סובלת מזה. תמיד יש לי שאלות, כי הספקות שלי לא ייעלמו, ואסור לי לשאול אותן, כי אני חייבת לסתום את הפה ולהכיל את החומר. אנחנו במדינה יהודית וזו מערכת החינוך שלה, אני מבינה, אבל בדיוק כמו שאת בטח חושבת שזו כפיה אנטי-דתית/ניסיון למשוך אתכם אל מחוץ לדת, אתאיסטים עוברים בדיוק את אותו הדבר, רק הפוך, ממש באותו המוסד.
ולמורים מותר לסטות קצת מהנושא אותו הם מלמדים מדי פעם ולדבר גם על דברים שנוגעים לחיים שמחוץ למקצוע.
היא בסך הכל אמרה לכם מה שהיא חושבת, אתם בוחרים אם להאמין ולתמוך בזה או לא. גם לי היה מורה לתנ"ך שאמר שכל מה שהוא מלמד זה אמת לאמיתה ושאם אנחנו חושבים אחרת אנחנו לא מודעים למציאות.
בנוגע לקטע של הויכוח והדיון המתמשך בנושא, זה לא אתי. היא לא יכולה להכריח אתכם להאמין בזה ואסור לה להסית אתכם לדעה מסויימת. כן מותר לה להגיד מה היא חושבת ומאמינה בו.
אסור לה.
למורים אסור להביע את הדעה הפוליטית שלהם ואת האמונות שלהם בפני תלמידים. (יש חוק כזה)
אסור למורים לעשות את זה
יש חוק שאוסר עליהם להשיפעה עלכם ככה כי אומרים שאנחנו עוד בגיל שאין לנו דעה משל עיצמינו ואנחנו נחזור אחריי מה שהמבוגרים אמרו אז זה כיאילו היא מכריחה אתכם לחשוב ככה, קיצר אסור לה.
אסור לה! תגיד למנהלת, זו חוצפה מצדה! מנסה להחזיר אתכם בשאלה, הא?!
קאמי, את צודקת חלקית... לדעתי צריך לחלק את זה בין התלמידים, בין אלו שבאו מבית מאמין ולאלו שלא. אבל למורה אין שום זכות לפי משרד החינוך לעשות כזה דבר. יש גם מורים לתנ"ך אתאיסטים.