25 תשובות
שואל אותה קודם כל אם הכל בסדר ויושב איתה ומדבר וכנראה ככה היינו מכירים ומתחברים
הייתי חוזר לחברים הסנובים שלי וכולנו היינו צוחקים עליה ביחד, כמו בטבע
כלום, לא אכפת לאף אחד, אם הילדה תנסה לדבר עם מישהו אז יתחיל להיות אכפת..
זה קרה לי..
כרגע היא החברה הכי טובה שלי! (הכוונה היא הייתה בודדה כזאת ואז התחלתי איתה שיחה ואנחנו חברות ממש טובות!)
כלום.
לא מרוע לב. פשוט, גם אני הייתי לבד בהפסקות, וזה בגלל שלא רציתי/לא היה לי אומץ/לא היה לי מצב רוח לדבר עם אנשים אחרים.
אז אם יש סיטואציה של שתי בנות יושבות לבד בהפסקה- או שאחת מהן תתחיל לדבר עם השנייה (וזו לא אני, כי כנראה לא היה לי אומץ או רצון להתחיל שיחה), או שהן ימשיכו להיות בודדות בהפסקות כי לא החליפו ביניהן מילה, או שהיו מדברות בלית ברירה על נושא מסוים (נגיד, מה המורה רצה, מה יש אחרי השיעור וכו') והן היו ממשיכות שיחה מאז.

כשהייתי בבית הספר, התחברתי עם הבחורה השנייה שהייתה לבד בהפסקות לפי האופציה השלישית.

אם את אוהבת לקרוא, תביאי איתך ספר לכיתה, זה בדיוק כמו לקרוא לבד בבית. אם לא, לשמוע שירים באוזניות זה חלק בלתי נפרד מהחיים חח. וזה גם משהו שאי אפשר לעשות עם חברים.
גם ללהיות לבד יש יתרונות (תסתכלי על זה ככה), תמצאי אותם ותנצלי אותם.
זה ממש תלוי, אולי היא היום לבד? יש המון שאוהבים לשבת לבד אם אלך לכל אחד ואחת כך מדי יום עלולים לחשוב שמשהו לא בסדר בי
אם היא מהכיתה שלי אז אני אדבר איתה שלא תהיה לבד
כולם אומרים לדבר ודוגרי אף אחד לא היה עושה את זה. כי אתם עם חברים שלכם ותמיד שאני בהפסקות רואה בנות לבד אני אומרת לחברות שלי אויי איזה מסכנה איך בא לי יום אחד שיהיה לה חברות טובות באמת..
נגיד שהייתי בכיתה ח היית איזה ילדה בכיתה ז שעכשיו היא בכיתה ט ואפילו אני חברה שלה ולא ידעתי בהתחלה שזאת היא כי היא היית נראת ממש שונה.
ותמיד הייתי אומרת לחברה שלי (עכשיו היא כבר לא אחת מהחברות שלי וטוב שככה) אויי איזה באסה שהיא לבד וזה גם לא כזה נעים ללכת להתחיל שיחה איתה שלא תחשוב שאני חושבת שהיא דחוייה.
כי זה גם לא נעים בקיצור אני וזאת שהיית לבד חברות ולא מזמן גיליתי שזאת היא והיא הכי מצחיקה שיש..
כנות? אם הייתי רואה אותה פעם אחת בהפסקה לבד לא הייתי עושה כלום, כי אני לא יודעת את הסיבה. אם הייתי רואה לעיתים קרובות אותה לבד בהפסקה, הייתי ניגשת אליה ומנסה להתחבר אליה ולעודד אותה.
קראתי כאן שאלה מזמן שמישהי רשמה שהיא לבד בהפסקות בכיתה ואין לה עם מי להיות ושאלה מה לעשות, אז מה שאני החלטתי יום אחרי לעשות זה לבדוק אם בכיתה שלי יש כאלה ושמתי לב שיש מישהי שיושבת שם לבד אז הלכתי אליה דיברתי איתה ועד היום אנחנו ידידים ממש טובים
אני כן אדבר איתה.. כי אני יודעת איך זה לשבת בהפסקה לבד ולחכות שמישהו ישים לב אלייך.
אני רושמת כל מיני משפטים כאלה על דף והיום מירקרתי כמה מהם.. זאת שהייתה לידי הסתכלה והתעלמה..
אני תמיד מקווה שמישהי תבוא לכיתה והיא תיהיה לבד ואני אוכל לעזור לה.
אני מוכנה לתרום כליות לעשות הכל בשביל שיהיו לי חברים..
הם לא מסתכלים עלי או רואים אותי ממטר
אז אפשר להגיד שאני יותר הצד הפגוע פה לא הפוגע בואו אני אסביר לכם משהו: אם אתם רואים מישהו (גם אם הוא ההפך ממכם לגמרי) שהוא לבד לפעמים בהפסקות.. יותר מכמה פעמים בשבוע, תגשו אליו ותעודדו אותו. להשאיר אותו לבד ולתת לו לספוג את כל העצב והדיכאון רק מגביר את הרגשות השלילים שהוא מרגיש... זה יכול להביא למקומות לא טובים
אנונימית
זה שלא נמצאים עם ילדה מתי שהיא לבד לא אומר שאנחנו פוגעים בא.. לפעמים במקום למצוא דברים רעים אצל אחרים תמצאו משהו רע אצלכם אולי לא רוצים להיות איתכם כי אתם שקרנים? רעים?
ככה עזרתי לאחותי היא תמיד הייתה לבד ביסודי בחטיבת בניים (יעני בתחילת שנה) דיברתי איתה עזרתי לה בריבים. היו מפחדים מימה. גם עכשיו. אבל אמרתי לה לא כולם רעים כי הם לא רוצים להיות איתך תשני גם משהו רע אצלך את לא מושלמת. ובאמת היא השתנת ועכשיו כולם חברים שלה.
מתוקים אנחנו לא הבעיה.
יש לפעמים מקרים שכע שעושים חרם וזה ביסודי על זה "שמלכת הכיתה "רבה עם מישהי. אבל זה לא ככה בחטיבת בניים ובתיכון. יש חבורות כאלה ובטח עשית משהו לא פסדר שלא מדברים אם אותה הילדה.
זאת התיפייפות לכל דבר.
אני מודה שלא הייתי פונה אליה, אולי ממבוכה, או אולי כי לא באמת קל להכיר אנשים סתם ככה.
אתם מדברים כאילו זה לא דבר שקורה ביום יום, בכל סביבה יש את האחד שישב לבד, אתם רוצים להגיד לי שאתם ניגשים אליו?
קל לדבר, אבל בסופו של יום, מי באמת ניגש מבנינו?
לא הייה לי אכפת
אני שנאתי שהייו ניגשים אליי אז לא הייתי עושה את זה לאחרים
כלום.
אלה אם אני מכירה אותה והיא חברה שלי.
או שהיא נראית מצוברחת.
אני לא אשקר, אבל לא בטוח שהייתי נגשת אליה.
ולא בגלל שהיא יושבת לבד ואולי אין לה חברים. לי בעצמי קשה לגשת למישהו ולהתחיל איתו שיחה אז לא משנה אם זאת תיהיה מישהי שיושבת לבד או מישהי שלא אני לא בטוחה אם הייתי ניגשת אבל זה בגלל האופי שלי וזה לא קשור לילדה עצמה.
הכי כנה בעולם, אני חושבת שלאו דווקא החברה צריכה להיות זאת שתנסה להתחבר ושגם אותה הילדה יכולה לנסות וכן לעשות משהו בשביל ליצור חברויות ולא לחכות שמישהו יגש אליה ויתחיל לדבר איתה. אני אישית לא בטוחה שבכל מצב כזה הייתי ניגשת.
אם להיות כנה זה מאוד תלוי באיך היא נראית.
לדעתי 95% לא יעשו כלום
רוב הילדים לא איכפת
וגם רוב הילדים פה באתר הזה ילדים טובים אז גם אם הרוב פה יאמרו שכן יעזרו זה לא ממש אומר משהו
אנונימי
גם אני הרבה לבד בהפסקה, לא כי אין לי עם מי להיות אני פשוט אוהבת להיות לבד בהפסקה..
אנונימית
שואל השאלה:
הכי מצחיק זה שכולם כתבו: "אגש אליה.." ובתכלס? אף אחד לא עושה את זה במציאות! אפילו הקראש בעצמו לא עושה את זה או כל בן אחר. זה רק מוכיח שהדור של היום פשוט מגעיל. ושאין דבר כזה חברים שיעזרו לך בעת צרה. הכי טוב לסמוך רק על עצמך. ומזל שאין לי חברים כרגע.
אנונימית
התפיסת עולם שלך מאוד שונאת ומדכאת. מה הקטע להאשים את כולם במקום לעשות משהו בעצמך?

הייתי בכסא שלך פעם, הרגשתי חסר חברים, אולי היו לי "חברים" אבל עדיין הייתי לבד, זייפתי עניין בהם למרות שרק רציתי שיגמר כבר בית ספר.. התחלתי להתבודד
והיה חבר אחד מפעם שהיה ניגש אליי לפעמים, הוא היה בסדר.

אבל את השניים האחרים באותה השנה הכרתי בכוחות עצמי, התחלתי לדבר איתם ולצחוק איתם והתחברנו, וזו הייתה ההחלטה הכי טובה שלי כתלמיד בית ספר. סופסוף לא שנאתי הפסקות ונהניתי מהיום..

תפסיקי להאשים את כולם בכך שהם לא ניגשים אלייך וקחי את עצמך בידיים. את אחראית על החיים שלך, לא אחרים, את לא צריכה שמישהו אחר יגש אלייך, תהיי חזקה ותפעלי בכוחות עצמך.. תיראי שמחה ותפסיקי לשדר עצב ושנאה.. החיים לא יתנו לך יותר מדי מתנות על מגש של כסף..seize the day.
carpe diem.
אנונימי
אף אחד לא חייב לך שום דבר ושייפנו אלייך,
את לא צריכה להאשים את אלה שאמרו לא, אלא להגיד תודה על מי שאמר כן.
ואז את מאשימה את הדור של היום.. תסתכלי על עצמך קודם
תאמיני או לא אני ניגשתי
מזל שאין לך חברים כרגע? את שמחה שאת לבד לגמרי חוץ מהמשפחה שלך? תקשיבי, דבר ראשון את לא יכולה להכליל את כל הדור שהוא מגעיל, יש לי חברה שהיא מלאך והיא עושה המון בשביל אחרים, את לא יכולה להגיד על מיליון אנשים שהם מגעילים לפי 30 תגובות באתר שספציפית גם היו מחוברים באותו רגע ששאלת, בנוסף לזה שהיו פה כאלה שאמרו שהם הלכו למישהו כזה והם איתו עדיין בקשר. אז אין לך זכות לומר שכל הדור מגעיל. דבר שני, חברים זה טוב, לפעמים את צריכה מישהו ניטרלי, זה עוזר לך לפתח קשרים ולא תמיד המשפחה יכולה לעזור בהכל, במיוחד כשיש כאלה שהם בלי משפחה. ליצור חברים זה גם ליצור קשרים, בלי קשר לחברים עצמם- זה עוזר לפתח ביטחון עצמי, ובכללי גם קשרים בעתיד. יש פעמים שאת תצטרכי לעבוד עם אנשים ורב הסיכויים שאת תסתדרי יותר טוב אם יהיו לך חברים או היו ותהיי יותר פתוחה ושיהיה לך ניסיון להיות עם אנשים.
למה שאלת את השאלה הזו? כדי שתוכלי להגיד לכולם, לאנשים שאת לא ראית או דיברת באמת בחיים שלך שהם מגעילים? חברים זה לא רע כמו שאת חושבת, ולגבי מה שאני הייתי עושה כבר רשמתי למעלה.