18 תשובות
כדי לכפר על העוונות שלנו
אני לא צמהה
שואל השאלה:
בסדר אבל אני צריכה לענות את עצמי כביכול בשביל לבקש סליחה מהחתולה שלי?_.
לדעתי הקונספט מפגר חסר טעם ואפילו חולני ופרימיטיבי
לא צמה
אני לא צמה
לא צם
שואל השאלה:
ורמיליון - מאמצת את התשובה הזו, את צודקת!
אני לא צמה,
אמורים לצום כדי לכפר על חטאים שעשינו, אבל אני אישית לא רואה בכלל היגיון בזה, לצום יום אחד ואז שבוע אחרי זה לעשות שוב חטא, אז מה הם עשו בזה?
זה נשמע לי גם עינוי לא לאכול ולא לשתות.
אני לא צם. וצמים כי לפי הדת היהודית ככה אלוהים ייסלח לך על החטאים שלך
זה לא כזה עינוי, אם לא חושבים על זה אז זה לא כזה נורא. מדברת מישהי שצמה כבר 5 שנים ברצף (ואני בת 14). כל אחד שייעשה מה שהוא רוצה, אף אחד לא חייב לעשות את זה ולא מכריחים אף אחד. אבל לדעתי זה טוב וזה סוג של ניקיון כזה - גם פיזי וגם רוחני. במשך השנה עשינו טעויות ופגענו באנשים ואין אדם שלא עשה את זה, אפילו אם הוא לא מודע לזה, אז יום אחד אפשר לחשוב על החטאים האלה ובאמת להצטער עליהם ולהשתדל לא לחזור עליהם. אבל כמובן כל אחד שיעשה כמו שהוא רואה לנכון, זו דעתי ובגלל זה אני צמה, אבל אני לא מזלזלת או לועגת לאנשים שלא צמים ולדעתי זה בסדר גם לא לצום. לכל אחד יש את הבחירה שלו אם לצום או לא ואני מכבדת כל בחירה, וככה גם כולם צריכים לכבד.
אנונימית
כל הגויים פה לא צמים.. ברור שאני צם
שואל השאלה:
יש גם אתאיסטים וזה בסדר._.
לא צמה
שואל השאלה:
לאנונימית - איזו עוד שאלה הייתה כזו? רציתי לקבל תשובה ברורה למה אנשים צמים כי אני באמת רוצה לדעת.. כל אחד שיעשה מה שטוב לו, זכותי להיות אתאיסטית, או יהודייה, נוצרייה מוסלמית, בודהיסטית או וואטאבר.. באמת רציתי לשמוע מאנשים למה הם צמים.
לא צמה כי לא מאמינה באלוהים
שמתי לב שהחיים יותר קלים כך (:
זה אולי ישמע מאוד מוזר, בטח בשביל אדם מאמין, אבל אני צמה בשביל נגיד.. לבקש תודה (מאלוהים שקיים מבחינתי) או כדי שמשהו יתגשם, כבקשה כזאת.
לא יודעת, זה מוזר אבל זה מנהג פרטי שלי בכיפור.
חוץ מזה שלדעתי יש משהו מאוד יפה בקבוצה גדולה של אנשים, עם, שצם כמסורת יום אחד בשנה, ביחד. אבל כל אחד רואה את זה אחרת, אי אפשר לשפוט או להכריח.
ורמיליון צודק
גם אני לא צמה
מטומטם ומנהג של ימי הביניים
לא צריך לחכות שנה כדי להגיד סליחה, אם קורה משהו צריך להגיד סליחה מיד ולא להגיד רק כי "הדת מכריחה"