4 תשובות
כי כתוב בתורה "שיער באישה ערווה", לכן הנשואות חיבות לכסות.
שואל השאלה:
מה המשפט הזה אומר? ומה הטעם שלו? בגלל גברים?
אף פעם אין רק סיבה אחת לעשיית או אי עשיית מצוות.
שימי לב שהדבר הכי נחשב בעיני אשה ממוצעת, זה השיער שלה, כמה השקעה כמה חרדה, זה הדבר הראשון שרואים וצורתו אורכו טיבו-משנים ממש מצב רוח שלא נדבר על מראה ובטחון עצמי..
אשה נראית דבר ראשון בשערה, הוא כמו הינומה או כתר המקיפים אותה, שיער באשה, נחשב יפה ומפתה בעיני כל.
לכן התורה צוותה לכסות את ראשה שלא תבוא לידי חטא ניאוף וזילות, שתהיה מכובדת בעיני הבריות ותהיה יפה אך ורק לבעלה לבחיר ליבה, למרות שכיסוי ראש, אינו מכער חלילה, בכל זאת הוא משדר שמרנות ריחוק וכבוד אשה כזו, לא מהר תנאף ותחטא. גם זהו מסר לכל הנואפים-זהירות יש כאן אישה נשואה המקודשת אך ורק לבעלה.
שאר הסיבות הן באופן אחר של לימוד התורה, ב''סוד'' או תורת הנסתר-שם מובא על הש. ע. ר שהוא אותיות ר. ש. ע בהיפוך וכו'...
אגב, ישנן המון נשים שהתנהגותן צנועה, ללא כיסוי - אך זו חובה החלה על כל אשה ובהחלט מהווה ברוב המקרים תריס בפני הפורענות, והחטא. סוג של משוכה ומעצור.

ועוד כל מיני סיבות עמוקות שאין לנו יכולת ידיעה או רשות לעסוק בהן כאן.
היא יכולה להתלבש איך שהיא רוצה, לבוש צנוע זה כדי לשמור על עצמה כי בדרך כלל לבוש לא צנוע מושך את העין של הבנים וחלקם יכולים לחשוב דברים מיניים (חרמנים) וזה גורם להם לחטוא וגם את בעצם חוטא כי יש גם את הבנות האלה שמתלבשות ככה כדי שיסתכלו עליהם וכשאת מתלבשת יותר צנוע אולי יש את אלה שעדיין יסתכלו עליך אבל זה כבר לא בעיה שלך הם אלה שחוטאים וזה למה בדר"כ בנים לא מסתכלים על הבנות הדתיות כמו שהם רואים את הבנות החילוניות- על הלבוש הצנוע

עכשיו למה צריך לשים פאה/מטפחת אני חושבת לפי מה שאני יודעת צריך לשים פאה/מטפחת כי שיער זה אחד הדברים שגם מושך בנים וכשאת נשואה את רוצה לשמור על עצמך שבנים אחרים לא ישימו עין עליך כי בכל זאת את נשואה עם בעל שאוהב אותך וזה כדי לא למשוך בנים אחרים
זה לפחות מה שאני חושבת
באותו הנושא: