5 תשובות
שואל השאלה:
אז האם ניתן להגיד את הנוסח המלא גם אם ידוע מה האשה עשתה במהלך חייה? האם זה לא מזיק לעילוי נשמתה שמברכים עליה ברכה שלפי מה שאמרו לי נועדה לאשכבה של אישה צדקנית?
אנונימי
שואל השאלה:
כיוון שאני מעוניין לקרוא את הנוסח הארוך לאשכבה ולא הקצר, השאלה אם אני לא מזיק לעילוי נשמתה בכך שאני מתפלל בעבורה ברכה שלפי הנאמר לי מתאימה לאישה צדקנית?
אנונימי
שואל השאלה:
תודה רבה לך, הציקו לי מאוד בנושא, הרגשתי שאני עושה רע לנשמה שלה כי אני יודע שנגיד לגבי השכבה לגבר לכל אדם התפילה מתחילה ב "טוב שם משמן טוב..." ולאדם גדול בתורה מתחילים מ "והחכמה מאין תמצא..." אז חשבתי שיש גם אותו הבדל בין אשה לאשה גדולה בתורה.

תודה שהארת את עיני.
אנונימי
שואל השאלה:
אז לפי מה שאני מבין מדברייך אין כל נזק מאמירת התפילה כולה אלא אפילו זה מועיל לנשמה גם אם אין מדובר באישה צדקת כיוון שפירוש התפילה אינה אומרת כי היא מיועדת לאישה צדקת אלא לכלל הנשים היהודיות אשר הלכו לעולמן ללא קשר לגדולתן בתורה.

לגבי אותיות נשמה יש לי ספרון שקיבלתי מחברה קדישא עם כל פרקי התהילים לפי כל אותיות הא'- ב' כך שאני ודע לקרוא לפי שמה. לגבי זה האם טוב לקרוא את כל פרקי התהילים מא' עד ת' או שעדיף לקרוא רק את אלו באותיות שמה של הנפטרת? האם צריך לקרוא גם את אותיות שם משפחתה ושם הוריה ושם משפחתה לפני הנישואים?
אנונימי
שואל השאלה:
אשרייך, שתזכה למצוות! תודה רבה על העזרה הגדולה!
אנונימי