3 תשובות
אני מניח בגלל שיש עובדים בדרגות שכר שונות בגלל ותק, הסכמים אישיים, מחלקות שונות וכו'
כדי שלא יצור מרמור למה הוא קיבל ככה ואני לא. אז כנראה אסרו.
(אעפ"י שזה לא משהו שהוא קיים בכל העבודות)
שלום


בזמן העבודה המעסיק משלם כסף עבור עבודת העובד ולפתוח תלוש משכורת בזמן העבודה מהווה בזבוז זמן של המעסיק עליו הוא משלם.

פתיחת תלוש שכר בזמן עבודה עלול ליצור גם בזבוז זמן וחוסר ריכוז במהלך זמן העבודה, ולכן המעסיק מעדיף על מנת שהעובד ייתן את התפוקה הנדרשת ושמירה על אוירת עבודה הולמת לא להתעסק בדברים וענייני כספים פרטיים, ובפרט במהלך העבודה שכן עניינים אלו יכולים להוציא את העובד מריכוזו הדרוש במהלך העבודה שתוצאתו באופן ישיר בעיני המעסיק הוא כסף ויעילות של העובד המתורגמת לכסף של המעסיק,

בנוסף עובד שמרוכז בדברים אחרים שלא קשורים לעבודתו יכול לגרום להפסדים כספיים בישיר או במצטבר עקב חוסר ריכוזו או תפוקתו במהלך העבודה.


ישנם מעסיקים או עבודות פחות מחייבות שהתנאים כן מאפשרים לעובד לעסוק במהלך עבודתו גם בענייניו הפרטיים אך תלוי במעסיק ותנאי מקום העבודה.


בהצלחה
שלום רב,

אני רוצה להצטרף למה שאבי כתב פה, אכן פתיחת תלוש משכורת מהווה בזבוז זמן מסוים על חשבון זמן עבודה אך מצד שני ייתכן כי הזמן המתבזבז הוא מזערי מאוד. עובדים מטיבם סקרנים מאוד על גובה המשכורת של עובדים אחרים, האם הם מקבלים פיצוי או בונוסים. לכן ייתכן שדווקא פתיחת תלושי המשכורות תגרום לעובד להיות רגוע יותר ולהתרכז בעבודה. ייתכן שהסיבה האמיתית של אי פתיחת תלושי משכורת בזמן העבודה נובעת מכך שהמעסיק לא רוצה שעובדים שונים מקבלים שכר שונה וייתכן כי מדובר על הפרש ניכר. הדלי שכר בין גברים לנשים וגם בין עובדים וותיקים לחדשים גורם למירמור וייתכן לפגיעה משמעותית בתפוקה שלו במקום העבודה. למידע נוסף בדיני עבודה או פניות אחרות תוכל לפנות לעו"ד מקצועי בתחום.

בהצלחה.
באותו הנושא: