7 תשובות
האם בדרך כלל אלכוהול משפיע עליך בצורה רעה? או שהכל בסדר אצלך אחרי שאתה שותה?
אם המצב אצלך הוא האופציה השניה, אז הייתי חושב פעמיים על אם להשאיר חברה כזאת. לדעתי זו שתלטנות יתר והרצון לשתות הוא רצון לגיטימי (כל עוד הוא במידה), ולחשוב שהיא יכולה לאסור עליך כזה דבר, זה חוסר כיבוד שלך ושל הרצונות שלך.
אם המצב הוא האופציה הראשונה, הייתי מבין אותה ומתרחק משתייה חריפה.
בשיא הרצינות - מחליפים חברה - על המקום!

אם אתה לא מגזים בשתייה אז איסור שתית בירה זה פשוט השגת גבול לפי דעתי ולכן אתה צריך לעמוד על דעתך ולזרוק את החברה לכול הרוחות - כמה שיותר מהר!

בהצלחה!
אני חושבת שהיא מאוד אוהבת אותך, וזה מתוך דאגה וקינאה, ואל תפרד ממנה כמו שאמרו לך כי היא באמת אוהבת אותך,
ולדעתי פשוט אל תשתה ותיהיה איתה שהיא תרגיש בטוחה.
ושהיא לא תרגיש שאתה עכשיו שותה ואתה יכול לבגוד בה.
היחיד שיכטלבאמת למנוע ממך לשתות אלכוהול זה אתה.

לא ציינת מה הסיבה שבגללה היא "לא מרשה" לך לשתות אלכוהול, אז אני אתייחס לכמה סיטואציות אפשריות שעולות לי בראש ומה אני הייתי עושה בכל אחד מהמצבים:

1) היא לא מרשה לך לשתות כי אח"כ אתה נוהג תחת השפעת אלכוהול - במצב כזה הייתי אומר לה תודה רבה על הדאגה שלה, נותן לה נשיקה וחיבוק, לא שותה, וטופח לעצמי על השכם בידיעה שאני לא אידיוט.

2) היא לא מרשה לך לשתות כי היא מפחדת שאם תשתה אתה תבגוד בה - במצב כזה הייתי נפרד עושה איתה שיחה טובה על זה שאין לה אמון בי, מנסה להבין מאיפה זה בא, מנסה לגרום לה לתת בי אמון ואם זה לא היה מצליח בטווח ההגיוני מבחינתי הייתי נפרד ממנה.

3) היא לא מרשה לך לשתות כי יש לה איזושהי טראומה מאלכוהול או בעיה אידאולוגית עם אלכוהול - במצב כזה הייתי מדבר איתה על זה ומנסה להבין מאיפה זה בא ולמה, ואז הייתי חושב עם עצמי מה יותר חשוב לי, לשתות או לכבד את הטראומות / האידאולוגיות של חברה שלי, ופועל בהתאם.
למה ישר להיפרד? לא ברור לי...
לדעתי כדאי לך לשבת איתה לשיחה רצינית. לשאול אותה מה הסיבה שזה מפריע לה שתשתה אלכוהול, בהתאם לתשובה שלה להסביר מה אתה חושב ואיך אתה רואה את זה מהצד שלך.

אני יכולה להגיד לך בתור אחת שחבר שלה לא רצה שתשתה אלכוהול שדיברתי על זה איתו והבנתי ממה זה נובע והכל נפתר. (הוא חשב שאם אני אשתה זה יהיה בכמויות גדולות, שאני אשתכר ואעשה שטויות. ברגע שהסברתי לו שאני אשתה בחברת אנשים שאפשר לסמוך עליהם, ושאני לא מתכוונת להגזים ולהשתכר הוא הרגיש טוב יותר, הוקל לו וזה הסתדר (: ). אני יודעת שבמקרה שלך זה מצב אולי שונה אבל בכל זאת שווה לשבת איתה לשיחה, להבין מה הסיבות שלה, ושהיא תבין את שלך
בהצלחה!
אנונימית
כנראה אתה מסוג האנשים ששותים קצת אלכוהול וכבר מאבדים כיוון..
היא לא רוצה שתתבזה ותקיא והיא תצטרך לגרור אותך הביתה.
נשים זה עם רכושני אין כזה דבר לא מרשה כל זמן שזה לא דבר בעייתי תעשה מה שאתה רוצה ואם זה לא טוב לה שתחפש מישהו אחר
באותו הנושא: