6 תשובות
רצוי שלא.
שואל השאלה:
למה זה יכול לגרום?
אנונימי
הם מתפרקים בגוף על ידי אנזימים דומים, עלולים להפריע לפעולת הריפוי ואפילו להזיק. מצרפת הסבר מפורט
יש לאלכוהול נטיה חזקה להעצים מצבי רוח של השותה (בפרט כאשר מדובר בכמות משמעותית) - שילוב של נטילת תרופות עם השתיה עשוי להעצים את מצבי הרוח (דיכאונות) בצורה משמעותית, ולהוביל את השותה למצבי התנהגות מסוכנים כלפי עצמו והסביבה.
התשובה מעט מורכבת ויש להפריד בין אנטיביוטיקה בנטילה (כדורים) לבין משחות לטיפול חיצוני.
משחות איטיביוטיות לטיפול מקומי אינן מיועדות להפצה דרך מחזור הדם, כך שלרוב הפעילות שלהן אינה מושפעת מצריכת אלכוהול.
לגבי כדורים, ראשית חשוב להבין איך עובדת האנטיביוטיקה: האנטיביוטיקה היא חומר אורגני שמטרתו להרוג או למנוע התרבות של בקטריות לא רצויות. אחד הדברים החשובים ביותר בנטילת אנטיביוטיקה הוא סדרת הטיפול והמינון שהרופא ממליץ. חשוב מאוד להתחיל ולסיים את הטיפול האנטיביוטי בהתאם להוראות הרופא בלי דילוגים. חשוב לא פחות לסיים את סדרת הטיפולים בהתאם להוראות הרופא גם אם מתחילים להרגיש יותר כבר ביום הראשון או השני.
להפסקת נטילת האנטיביוטיקה יש הרבה מאוד השפעה לטווח הקצר והארוך וכאן נכנס האלכוהול:
לכשעצמו האלכוהול דווקא יכול לסייע. לראיה תמצאו כמעט בכל עדה "תרופת סבתא" המבוססת על יין או אלכוהול. אולם האלכוהול בעצם מבטל את פעולת האנטיביוטיקה לעתים ל24 שעות ויותר ובכך בעצם יוצר הפרעה ב"סדרת הטיפול" האנטיביוטית.

גילוי נאות: אינני רופא וכל האמור כאן הוא על בסיס ידע לא מוסמך. במידה והשאלה נקודתית אני מציע לך להתייעץ עם רופא מוסמך ולא להסתמך על טיפים של גולשים באינטרנט (כולל עבדך הנאמן:)
תשובה יפה מאוד!
תודה על העשרת הידע.
דוד
דוד