4 תשובות
מה הפרופיל?
אנונימי
יש לך נתונים נמוכים יחסית מהרגיל, קב"א 46 מתוך 56 ודפ"ר שהוא הנמוך ביותר, 10 מתוך 90.

יכול להיות שאתה תעשה טירונות בבסיס שנועד לקידום אוכלוסיות חלשות בצה"ל (מקא"ם) עקב הנתונים הנמוכים, בנוסף אם אתה גר באזור סוציו-אקונומי נמוך (עיר פיתוח בפריפריה), תעלה את הסיכויים לגיוס למקא"ם. הטירונות מסוג זה מתבצעת בחוות השומר באזור טבריה. זה בדר"כ כך.

הגעה מטירונות זאת לטירונות קרבית מאוד נמוכה ותלויה בהתבלטות ובהצטיינות שלך בטירונות עצמה בנוסף לרצון לקרבי שאני חושב שיש לך לפי השאלה שלך. אבל חשוב לדעת מהו הפרופיל שלך. לקרבי אפשר רק מפרופיל 72 ומעלה.

יש להזכיר שמעט מאוד שרצו קרבי שהתחילו במסגרת הזאת קיבלו זאת בהתחלה או בכלל בכל משך השירות שלהם עקב הנתונים המאוד נמוכים על סף הגיוס בכללי. (יש סיכוי נמוך מאוד מאוד שייתכן ותקבל פטור מגיוס עקב אי התאמה)
איזה פתור מגיוס הוא יקבל בדיוק?
לפי מה שקראתי באתר מיטב ועוד כמה אתרים, בכדי לקבל פתור מגיוס צריך קבא 41-43
ואין שום קשר בין דפר לפתור מהצבא
בשביל לקבל פתור מהצבא צריך קבא כמו שאמרתי או פרופיל ממש נמוך.
ולגבי קרבי אני לא בטוח אבל זה הכי תלוי בפרופיל שלך
אנונימי
אומרים פטור* בדרך כלל. במקרים נדירים, יש פטור על אי התאמה, שאפשר לקבל לפני הגיוס או אחרי הגיוס, יש חיילים שלא מסתדרים בכלל במסגרת הצה"לית, לא להאמין לכל מה שכתוב באינטרנט. (שבוז לא אתר רשמי של הצבא או נציגו). מתחת לקב"א 43 כמעט ואין גיוס או שזה גיוס מיוחד, בין 44 ל-46 (בשילוב עם דפ"ר 20 או 10) זה נתון לשיקול הדעת של הצבא ואופי החייל (נדיר מאוד).