10 תשובות
זה תסמין לגבר אלים.
הוא לא בהכרח ידרדר לאלימות אבל חשוב לדעת להציב גבול ולהקשיב לתחושות בטן, אם הוא רכושני ברמה שנדלקת אצלך נורה אדומה אל תהססי אפילו לנתק את הקשר.
לאו דווקא
שואל השאלה:
אבל זה סימן לכך שהוא אוהב את הבחורה?
אנונימית
רכושניות בעיניי זה סוג של אלימות.

+ כמובן זה תסמין לאופי מסוים, שעלול לגרום לו לעשות גם מעשי אלימות חמורים עוד יותר.
כן, אבל זו לא סוג אהבה בריאה במיוחד, לעיתים זה אף לא אהבה אלא רק אובססיה.
לא..
שואל השאלה:
אז אובססיה זה לא אהבה?
אם בן אדם אובססבי למישהו בצורה כזו שהוא עסוק כל הזמן בלמשוך תשומת לב ממנו.. זה אומר שהבן אדם האובססיבי פוגע בעצמו? איך זה מתבטא בכלל הפגיעה העצמית שלו?
אנונימית
שואל השאלה:
אז מה ההבדל בין גבר רכושני לבין גבר אובססיבי?
אנונימית
בד"כ רכושנות ואובססיה הולכות בד בבד.
כשאדם אובססיבי למשהו סביר להניח שהוא יפתח כלפיו רכושנות.

הרכושנות לא בהכרח תתפתח לאלימות, אבל אם את מקבלת תחושה מגבר שהוא רואה בך רכוש שלו - רצוי לעזוב ומיד.
לא בהכרח, זה תלוי ברמת הרכושניות.
בדרך כלל רכושניות באה לידי ביטוי בחפצים, לכן להיות רכושני לאישה זה בעצם "לחפצן" אותה. יש קנאה, שזה סוג של רכושניות אבל במידה מדודה ונורמלית (לקנא לה שהיא עם גברים אחרים ) ויש רכושניות שהגבר ממש משתלט על האישה, מכתיב לה את שעות היציאה והחזרה שלה, אומר לה מה ללבוש (זה נורמלי שהוא מבקש בצורה יפה שלא תתלבש חשוף, אבל אם זה מגיע לרמה שהאישה מסרבת והגבר צועק ותוקפני ואף אלים, זה לא תקין ) אומר לה של מי להיות חברה, ובעצם אובססיבי אלייה, ואובססיה זו לא תמיד אהבה. גברים אובססיבים ורכושניים נוטים להיות אלימים לאישה שהם לא מרוצים ממנה, גברים רכושניים במידה נכונה לא ינהגו בצורה פיזית. לכן, לא תמיד אפשר לדעת, כי יש רכושניות שזו בעצם קנאה שבאה מאהבה וי ש רכושניות שבאה מאובססיה. בכל מקרה, מקרה אלימות אחד -לחתוך את הקשר! לא להאמין להתנצלויות והתחנונים, גבר שהרביץ לאישה שלו זה לא גבר אוהב.
אפשר לזהות גבר אלים בסיטואציות מסויימות למשל, שכשבחור כלשהו מתחיל או נוגע עם האישה שלו, אם הוא פוגע בבחור ומרחיק אותו ממנה, זה מצביע על קנאה נורמטיבית, אבל אם הוא פוגע גם באישה שלו, זה לא משנה אם הוא כעס באותו רגע ולא יכל לשלוט על עצמו, זה מצביע על גבר אלים נ ק ו ד ה. לא להאמין לתירוצים ולא להאמין שהוא אומר שהוא לא יחזור על זה שוב.