6 תשובות
מכיוון שאם משהו יעשה לי רע, אז אני יחזיר לו. ומי שחשוב לו יחזיר לי וכך הלאה... זה לא באמת נימוק שלי רק שמעתי את זה אני בעד להחזיר. עין תחת עין
כי זה יחמיר את המצב ממה שכרגע נמצא. מה מכות ייעזרו במקום דיפולמטיה?
זה פגיעה בבן אדם בין אם זה פיזית ובין אם זה מילולית
אלימות פיזית גורמת לאנשים נזקים גופניים. אלימות כשהיא מילולית, פוגעת באנשים מבחינה נפשית
הדבר האחרון שכל אחד צריך שהדברים ייצאו מכלל שליטה, אלימות עלולה להוביל נקמה והשביל הזה אף פעם לא מסתיים טוב.
תגובת שרשרת. ברגע שאדם יעשה מעשה אלים, מישהו יחזיר לו וכן הלאה וכן הלאה.. יש לנו יכולת לוותר על האגו והאינטרס החייתי שלנו.
זאת לא הדרך להתמודד עם דברים. אנחנו בני אדם, לא חיות, למרות שהגבולות מטשטשים לפעמים.
אלימות, בכל צורה שהיא, היא התגוננות על ידי תקיפה, לכאורה מעשה מתבקש, אך למה למה אנחנו צריכים לתקוף בחזרה בשביל להתגונן? (לא שאני מצדיקה את מי שהתבטא באלימות כלשהי ראשון)
במקרה של אלימות מילולית, להתעלם או להגיד משהו שיסתום את הפה, בלי לפגוע או לדרוך על נקודות החולשה של האדם, או פשוט להבליג ולהתנהג כרגיל. להבין שאם הוא פוגע, הוא כל כך שפל, כי זה מה שיגדיל אותו, שירים אותו למעלה, כי הוא לא יכול להיות גבוה, אז הוא מנמיך אחרים. להראות שזה שהוא 'עושה שרירים' לא משפיע, לא מוריד אותי.
בנוגע לאלימות פיזית, נושא קצת יותר קשה ברמת ההתגוננות. שם הרבה יותר קשה לא להחזיר אלימות. צריך לפנות לגורמים שמטפלים בעניין (משטרה למשל). התגוננות פעם ראשונה היא בסדר, יש לתקוף ויש לנטרל סכנה, ברגע שהסכנה מנוטרלת אין שום הצדקה לאלימות מכל סוג. לא צריך לחכות לפעם השנייה ולהגיב שוב באלימות, צריך לטפל בעניין עם הגורמים האחראים לכך.
שמע אחי ברגע שמישהו יגע במשפחה שלי אני אזיין אותו מכות כל כך חזק שלו יצליח ללכת (עשיתי את זה כבר לפני שנתיים לאיזה בן זונה אחד שירק על אח שלי)