14 תשובות
כי הן שומרות על עצמן וזה כבוד כי זה גם שומר עליהן ממקרים שלא צריכים להיות
מכנסיים מבליטים את הישבן, רגליים, אזור איבן המין
השאלה היא מצויינת
לפעמים חצאית יותר צנועה ולפעמים היא פחות צנועה ממכנסיים צניעות לעולם לא נמדד בפריט לבוש אחד אלא במכלול של כל הלבוש יחד, כשהמכלול ביחד מושך עיניים במיוחד זה נחשב לפחות צנוע, הסיבה של חצאית לנשים אינו קשור לצניעות כי הוא אכן לא תמיד יותר צנוע, אלא מכיוון שמכנסיים לפי ההלכה נחשבים ללבוש של גבר, ויש איסור לאשה להתלבש כמו גבר איסור זה נקרא "לא תלבש" לפרטים נוספים אפשר באישי
שואל השאלה:
רואים להן את הרגליים החשופות.
במכנס ארוך לא רואים כלום מה גם שיש גם חולצות ארוכות כמו טוניקות...
זה ממש לא הגיוני מה שאתם טוענים
אנונימית
התשובה שלי ענתה על זה בצורה מאד ברורה

שואל השאלה:
ברורה לך
לי זה לא ברור בכלל
אנונימית
אני מסכים עם שואלת השאלה
מתוך מחשבה שמכנס מדגיש יותר את האיברים המוצנעים ו"משאיר יותר מקום לדמיון" מאשר חצאית ארוכה שגם מסתירה וגם כביכול מטשטשת
ג'ינס מאוד מבליט את הישבן ואת הקימורים של חלק גוף תחתון של האישה שלא נדבר על הקדימה של המכנס, חצאית לא מבליטה כלום, קצת רגליים זה שום דבר, זה עדיין נחשב צנוע.

זה כמו שתגיד שאם הבחורה תתלבש בבגדים מאוד צמודים שמכסים לה את כל הגוף זה צנוע, זה לא! כי זה מבליט את האיברים המוצנעים בצורה מאוד פרובוקטיבית.

לגבי טייץ, ראיתי משהו שוואלה די נכון:

טייץ - ערומה בצבע אחר.
נסכם את זה ככה:
פרטי הלבוש בדת הם לא רק לפי אם רואים תגוף או לא רואים אלה לפי סוג הבד הדקות שלו והצמידות שלו לגוף כאשר בת לובשת עם חצאית גינס כמעט עד הברך זה גרוע יותר מאחת שלובשת חצאית גינס מעל הברך והיא לא צמודה... ולכן אתם מבינים שבנות שהולכות עם מיני זה אסור גם בגלל שזה צמוד וגם בגלל שזה חשוף אחרת לא היה אסור לבנות ללכת עם מכנס או עם טיץ.. כי בהכול רואים איבר מין הגוף ונשים על פי הדץ צריכות ליהיות שמנות ומכוערות שאף אחת לא יסתכל עליהם אלא רק הבעל שלהם שישתמש בהם כמכונה להבאת ילדים לעולם.. אני חושב שזו דרך מפגרת וכל אחד צריך או צריכה ללבוש מה שבא לה...
אנונימי
לא כולם שמות גי'נס וחצאית מעל הברך, אלה ששמות זה לא באמת ההלכה, ההלכה היא לכסות את הברך! שהחצאית תהיה לפחות 10 ס"מ אחרי הברך ובישיבה זה מספיק שיכסה לא צריך 10 סנטימטריןם, בעמידה כן.
חרדיות למשל רובן לא שמות ג'ינסים ואלו ששמות שחרדיות באמת אז בלי שסעים ועל פי ההלכה לא צמוד מידי, בעיקרון אסור ללכת צמוד..
כל אחת והדרגה שלה... ולגבי לראות את הרגליים אז יש כאלה שמכסות עם גרביון... ואז גם חצאית לפי ההלכה וגם גרביון זה הכי צנוע... (אם זה מעניין יש דעה אחת שמתירה בלי גרביון משנה ברורה, שאר הדעות צריך גרביון לכן הרבה מחמירות לפי רוב הדעות שצריך אבל היום זה בעיקר חרדיות דתיות לאומיות חזקות גם יש החזקות חלק) כמובן לא משהו צמוד דבוק לגוף..
מכנס - מה שכתבו לגבי זה שאסור לראות את החיתוך.
אנונימי
איזה שטויות "על פי הדת הבחורות צריכות להיות שמנות ומכוערות" לא מאמין עליך שהוצאת כזו שטות מהפה כאשר לאורך כל התנ"ך יש הסטוריה שלמה של בחורות יפות תואר.

בחורה לא צריכה ללבוש מה שבא לה כי אם כך היא יכולה גם ללכת ערומה, מי אתה שתגיד לה מה ללבוש או מה לא ללבוש, צריך קוד לבוש מסויים שמכבד את האישה ולא מתייג אותה כאביזר למטרות מין בלבד.

הצניעות היא חשובה לכולם, לא רק לנשים.
אני אישית הולכת צנוע ותמיד מחמיאים לי שאני מתלבשת יפה ונראית יפה גם אנשים מאד רחוקים לא חייב ללבוש שקים וצווארון עד לעיניים.. אפשר להיראות יפה וצנוע זה לא נכון יש כאלה מהממות וצנועות.. לתגובה הקודמת אני מכירה בנות ממש יפות שתלבשות צנוע.. מהממות שגם חילוניים אומרים להם ברחוב לא שהן מתייחסות חח... והן צנועות מאד חרדיות
...
המשך: צווארון זה לא היה קשור רק שקים, ניסיתי לומר שלא כולן מכוערות ומתלבשות נורא כמו שקים, צווארון לא קשור... וכל אחד יבחר מה שמתאים לו..
...